Benchmark Larry Scott - vlastní cvičení pro obrovská ramena

Larry Scottův bench press je jedním z cvičení pro rozvoj středních delt, které slavný americký atlet využil při svém tréninku. To bylo to, co mu umožnilo, s ne nejúspěšnější genetiky, pumpovat jeho masivní ramena a stát se vítězem soutěže pana Olympie. V tomto cvičení to není váha mušlí, ale technika, která má zásadní význam. V případě dokonalého výkonu způsobí i malá zátěž znatelný nárůst svalové hmoty ramene.

Charakteristiky cvičení

Nejprve pan Olympia opakovaně uvedl, že to byl tento typ lavice, který mu pomohl rozvinout delty na neuvěřitelnou velikost. Cvičení je v podstatě modernizovaná verze tisku na ramenou.

Zatížení Scottova lisu se soustředí na deltové svaly ramen, zejména na jejich střední svazky. Ve fázi vývoje se doporučuje praktikovat před zrcadlem. Budete tak pohodlnější ovládat techniku.

Jediné, co je třeba pro bench press, jsou činky, závaží nebo jiné váhy. Nezáleží na tom, co budete mít ve svých rukou - i když máte láhve na vodu. Nicméně, slavný sportovec nedoporučuje dělat cvičení na ramenou s barem, protože vytvářejí nadměrné zatížení na klouby.

Popis technologie

Chcete-li zahájit bench bench press, vezměte tuto počáteční pozici, jako kdybyste měli udělat klasický bench press na ramenou. Můžete dělat cvičení stojící nebo sedící -Hlavní věc je, aby vaše záda rovně.

Vezměte činky s přímým uchopením a otočte ruce tak, aby malé prsty byly nad palci. Pokud jste již zmínili lahve vody ve vašich rukou, s takovou přilnavostí, voda z nich začne vylévat, protože krk by klesl pod dno. I když se vám tento grip může zdát velmi podivný, musíte ho udržet po celou dobu pohybu. Že je klíčovým rysem a tajemstvím úspěchu bench pressu Scott.

Když ruce a činky zaujímají výše uvedenou pozici, tricepsy jsou co nejvíce mimo práci. Pohyb se tak stává mnohem efektivnějším. Ve všech ostatních delta vývojových cvičeních se tento faktor nebere v úvahu. Z tohoto důvodu je pokrok patrný mnohem později.

Po převzetí počáteční polohy a seřízení správné uchopení můžete pokračovat v cvičení.

  1. Vydechněte a zmáčkněte činky nad hlavou, ne zcela rovnou lokty. Pokud si úplně narovnáte ruce, delta přestane fungovat. Lokty ohnuté budou udržovat je v napětí v průběhu cvičení.
  2. Při inhalaci uvolněte ruce a pomalu se vraťte do výchozí polohy. Larry radí, aby co nejvíce využil negativní fázi pohybu, místo aby rychle házel činky dolů.

Pro soubor svalové hmoty ramen se doporučuje provést toto cvičení pro 8–12 opakování ve 3-4 přístupech.

Doporučení

Pro co nejefektivnější vývoj ramen,Zvažte následující tipy:

  • Je lepší praktikovat tisk Larryho Scotta s malou hmotností. Postavte se před zrcadlo a vezměte činku do pravé ruky (nebo vlevo, pokud jste levák). Položte druhou ruku na pracovní deltu. Takže můžete lépe ovládat své pohyby a cítit práci svalů.
  • Pokuste se trochu zatáhnout lokty. Pokud se lokty začnou pohybovat dopředu, zátěž se okamžitě přerozdělí.
  • Při každém opakování dosahujte maximální svalové kontrakce a kvalitního protahování. Neohýbejte lokty a nesnižujte je příliš nízko.
  • Tiskněte lavičku velmi pomalu. Zkuste několik vteřin zdržet v dolních a horních bodech pohybu. Samozřejmě to nebude snadné, ale tento trik dělá lekci intenzivnější a bezpochyby přinese vynikající výsledky. Ramena milují neustálé napětí.
  • Pokud vaším cílem není jen rozvoj svalů, ale i pomoc při kreslení, nezapomeňte ke svým cvičením přidat kardio cvičení. Svalový reliéf lze dosáhnout pouze tehdy, pokud není nadváha.

Lavičkový lis Larryho Scotta vám umožňuje optimálně načíst střední svazek delt a vede k těžkému spalování svalů. Pokud začnete pociťovat tento pocit pálení uprostřed přístupu, je to jisté znamení, že delta dostávají plné a bodové zatížení.

Cvičení několikrát týdně, nezapomeňte na komplexní vývoj horní i dolní části těla. Pak získáte nejen masivní široká ramena, ale také obecně harmonickésportovní postava.