Bolí lokty po utažení a další cvičení - co dělat?

Loket není jen kloub, ale také svaly a šlachy. Když se může bát zatížení jako svaly, klouby a vazy. Existuje mnoho diagnóz, proto k léčbě něčeho, musíte nejprve objasnit původ bolesti.

Problém akutní bolesti lokte

Profesionální bojovníci, tenisoví hráči, závodníci, akrobati a mnoho dalších si pravidelně stěžují na bolest v loktech. V tělocvičně se často setkáváme s atlety, jejichž lokty jsou svázány elastickým obvazem.

Jakékoli monotónní a těžké pohyby v průběhu času vedou k slzám svalů a vazů, zánětům a deformacím kloubů.

Když přijdeme k traumatologům, nemohou vždy problém vyřešit. Obvykle se předepisují protizánětlivé tablety, oteplovací a anestetické masti, fyzioterapie (magnet, elektroforéza atd.). TakovéLéčba jistě zmírní akutní bolest po několik dní. Trvá však chronicky, což občas brání lidem v tréninku.

A co dělat v takové situaci: přestat cvičit šest měsíců nebo dávkovat dávku, vyhnout se bolesti? Nebo vyzkoušejte netradiční lékařské metody? Otázka zůstává otevřená, ale pokusíme se ji osvětlit ze všech stran.

Příčiny bolesti

\ t

Obvykle mohou být příčiny zranění loktů rozděleny do tří skupin: zranění, nemoci a příliš mnoho stresu. Podívejme se blíže.

Monotónní práce

\ t

To je typické pro kováře, řidiče nákladních automobilů, řidiče jeřábů, dělníky a každého, kdo nakládá lokty při práci. Někdy nejen lokty, ale také rameno, zápěstí a hlava.

Existuje nějaká prevence, aby k vám bolest nikdy nepřicházela? Můžete zajistit lepší výživu kloubů, pravidelnou rehabilitaci v sanatoriích a masážích. Bude úplně chránit před bolestí? S pravidelným a opakovaným zatížením - č.

Sporty

Profesionální golfista zasáhne míč den tréninku tisíckrát. Pokaždé, když je koleno načteno. V průběhu času se začnou vznášet vazy lokte. A s každým pohybem sportovec bolí.

Boxerky, zápasníci, kteří neustále pracují s lokty, mohou trpět stejným onemocněním. Také druh neškodného sportu jako stolní tenis může také poškodit lokty.

Neúspěšné cvičení nebo nesprávná technika

Doma nebo v posilovně můžeteJe neúspěšné provádět jakékoli cvičení, že oblast loktů je bolestivá po velmi dlouhou dobu. Často se jedná o pull-upy s zátěží, push-upy na nerovných tyčích v nestandardních polohách, francouzský bench press, prodloužení ramen na bloku a mnoho dalších.

Faktem je, že můžete roztrhnout šlachu, například brachiální sval. Během pull-upů bude bolest kolem lokte na přední straně paže. Zdá se, že to bolí bicepsy. Ale v této zóně má jen 1 hlavu. Pokud něco, 2 hlavy nad ním.

Osoba však bude cítit nepohodlí na vnitřní straně lokte. A při utahování zvedání tyče pro bicepsy nebo protahování paží s činkami. Téměř všechny bicepsy cvičení způsobí problémy. Mimochodem, i bolest může být při chovu činek ležících.

Pokud jste vytáhli bicepsy, je to ještě horší. Protože pak nemůžete dělat všechna tato cvičení ani s nejlehčími váhami. V rovném rameni nemůžete ani zdvihnout konvici plnou vody.

Pokud jsou vaše tricepsy poškozeny, většinou budete pociťovat bolest při roztažení rukou. Někdy při zvedání.

Poškození loketního kloubu je aktuální příčinou bolesti. V tomto případě je jeho pohyblivost ostře omezena, což je jasně viditelné. Kloub sám může nabobtnat.

Nemoci a úrazy

Bolest v lokti může být příznakem různých nemocí. Neměli byste čekat, než nemoc projde sama. V každém případě je nutná konzultace s odborníkem, ať už se jedná o doporučení lékaře nebo nerozhoduje sami.

Hrudníková a krční osteochondróza

Bolest vyzařuje z krku, lopatek a jde do paže. Potom to cítíme v lokti. V této situaci jsou nervy osoby upnuty na úrovni hrudní a krční páteře. V důsledku toho trpí hlava.

S největší pravděpodobností budete potřebovat zásah od chiropraktika nebo neurologa. Vzhledem k tomu, nervy jsou upnuty, je velmi obtížné ovládat ruku. Vytáhnout je téměř nemožné.

Artritida

V raných stádiích se bolest v lokti objevuje během cvakání na prutech nebo vytahování. Pak, a ve stavu odpočinku, nedovolí spát. Artritida může být systémové onemocnění (například postihující rameno, pánev, kolena) a může napadnout izolovaný 1 loket.

Zlomenina

S neúspěšným pádem, slabými kostmi a silnou zátěží v posilovně si můžete zlomit ruku. Když je fraktura zavřená, paže při bolení bolí, a bolest se také objeví, když cítíte místo zlomeniny. Trhlina v kosti vás zastaví v tom, aby jste se neroztáhli na hrazdě. Potřebujete lékaře, sádrovce a další ošetření.

Dislokace

Dislokace může poškodit vazy. Ulnární oblast je bolestivá, oteklá a červená. Při neúspěšném pádu z baru nebo při autonehodě můžete vydělat. Spolu s loketem lze vykloubit a osadit.

Tendonitida

Toto neobvyklé slovo znamená zánět šlachy. Co se děje u profesionálních sportovců. Vyžaduje léčbu a dočasný odpočinek.

Nejčastěji zšlacha trpí ramenem (zejména anatomií).

Kostní růst a ložiska soli

\ t

Nesprávná strava, zneužívání soli, málo tekutin během dne mohou vyvolat ukládání nerozpustných solí v loketním kloubu. Jeho mobilita se přirozeně sníží. A dříve to bude bolet ohnout a ohnout ruku. Nejdřív se možná objeví krize.

Zatažení bude také bolet. Žádné zahřátí a elastické obvazy vám nešetří. Vklady musí být odstraněny.

Totéž platí pro růsty. Růst kosti na špatném místě může trénink ztěžovat. Zvláště pull-up a paralelní tyče.

Možnosti léčby

\ t

Navzdory nejrůznějším podmínkám, ve kterých mohou být lokty, se moderní medicína poměrně účinně zabývá většinou z nich.

Manuální terapie

Tato terapie může být velmi užitečná v případě problémů s páteří a sevřením nervů.

Při výběru zdravotnického střediska, které tyto činnosti vykonává, se o něm musíte dozvědět více. Existuje příslušná licence, jak tam zkušení odborníci pracují. Doporučujeme hovořit s těmi, kteří již v tomto manuálním centru získali pomoc.

Podstata manuální terapie je následující: lékař si s tímto problémem podle svého názoru stěžuje a umístí je do požadované polohy. Nejčastěji tento vliv na obratle. Po několika takových sezeních se člověk ulevuje.

Vědecky je všechno oprávněné - upnuténervy, svaly a citlivé ruce chiropraktika obnovují počáteční polohu kostí a kloubních struktur. A opravdu to funguje.

Tradiční medicína

Ve většině případů začíná léčba traumatologem. Dále, aby nedošlo k sevření nervů, můžete být odkázáni na neurologa. Klinika provádí rentgen, ultrazvuk nebo MRI lokte. Pak lékař provede diagnózu a předepíše léčbu. Pokud je bolest vysoká, dejte léky proti bolesti. Pokud je stav zcela přijatelný, stačí obvyklá masti a fyzioterapie.

Stojí za zmínku, že pokud jste zraněni, je velmi důležité, abyste návštěvu lékaře neodložili. O tom, jak rychle budete pomáhat, do značné míry závisí proces obnovy.

Potíže s konečným využitím

Někdy, navzdory všem metodám léčby, je zotavení lokte pacienta opožděno dlouho. Pokud člověk vede sportovní životní styl, šplhá po skalách, zvedne se na bar, bude pro něj těžké změnit svůj životní styl na dlouhou dobu. Jinak bude v depresi. Lidé tím žijí.

Proto čekají několik týdnů nebo 1 měsíc, a to i v případě, že lokty jsou stále trochu bolavé, znovu se dostanou do vodorovné tyče. Zdá se, že všechno úhledně a správně dělají a ostrá bolest se stále vrací. To znamená, že staré zranění je opět čerstvé. Musíš znovu počkat. A čas od času.

Stává se, že bolest není ostrá, ale stále je. Takže můžete zranění přenést na chronický, který je velmi obtížně vyléčitelný.Chcete-li zcela trauma, "hned z netopýra" nemůže trhat.

Záchranné taktiky

Pokud jste měli problémy se svaly, musíte je pečlivě připravit na náklad. S klouby snadnější. Pokud jsou obnoveny, je důležité zaměřit se na svaly a pomalu je vrátit do normálního tréninkového programu.

V závažných případech, kdy došlo k vážným onemocněním, by měl být změněn profil vzdělávání. Možná je to celoživotní kontraindikace.

Uvažujme o případu, kdy bolest vychází ze zánětu šlach nebo jejich roztažení (na ohybech ramene).

Po léčbě by mělo uplynout několik týdnů. To znamená, že stále musíte projít stavem míru.

Pak se začneme snažit:

 1. Kloubové lokty hněte způsobem jejich otáčení. Dobře se hněte. Pokud je to nutné, můžete ji rozšířit topnou mastí (dodržujte dávkovací normy, jinak bude velmi horká).
 2. Vezmeme 1 kg hmotnosti a ohneme paže. Za prvé, pomalu, poslouchejte tělo. Pak zrychlíme (ne příliš rychle, jinak si staré zranění připomene). Vaším úkolem je zabránit okamžiku, kdy to bude bolet.
 3. V tento den je lepší nedělat nic jiného.
 4. Další den, vezměte si 2 kg, s ním pracovat 5-7 krát. Vyzkoušejte možnost „kladivo“, když jsou ruce otočeny tak, jako byste drželi kladivo. Zesílení jemně. Jeden den se nedoporučuje výrazně zvyšovat hmotnost. Faktem je, že v zahřátém stavu můžete tento důležitý okamžik přeskočit, když již nemusíte dávat zátěž. A po12 hodin bude cítit staré smutné bolesti.

Tak se dostanete na normální váhy. Zpočátku můžete dát zatížení každý den. Zkuste to. A když váha dosáhne 10 kg nebo více - musíte si odpočinout.

Tahy by měly být zkoušeny na gumě nebo na zemi (podlaha). To je nezbytné pro pochopení schopností vašich svalů a šlach.

Další vzdělávání

Pamatujte na hlavní a velmi důležitá doporučení, která vám pomohou udržet lokty v pořádku.

 • Méně často se jedná o francouzský bench press a úzký stisk lavice.
 • Pokud v nějakém cvičení zažíváte nepohodlí v lokti, zabalte ho elastickým obvazem. To pomůže předcházet budoucím zraněním. Nebojte se, vaše svaly nebudou mít menší zátěž z obvazu. Na loktech se zatížení sníží.
 • Proveďte všechna ramena s prodloužením ohybu, hladce a bez trhnutí. Například, na útržek s pull-up s břemenem, můžete poškodit ramenní sval. A bude trvat velmi dlouho (věřte ve slovo).
 • Před cvičením znovu zahřejte. Organismus každého člověka je individuální. Proto se nikdy nedívejte na ty, kteří okamžitě začnou cvičit bez zahřívání. S vámi to nemusí projít.
 • Jezte dost chondroprotektorů a tuků, které jsou dobré pro vazy, klouby a šlachy. Jedná se o vynikající prevenci úrazů na sportovních hřištích a v posilovně.
 • Pokud jste velký váha a chcete se naučit, jak se zvednout - nejprve zhubnout.V opačném případě existuje možnost, že vaše ruce nebudou nést takovou zátěž.
 • Během cvičení, kde je jejich účast vyžadována, neopravujte lokty (necvakávejte je).
 • Pokud jste se dříve neúčastnili bojových umění a nevíte, jak dovedně porazit - neporazte hrušky lokty. Takže můžete vyrazit loket. A přinese vám to spoustu nepříjemností.

Hlavní pravidlo, které pomáhá udržovat zdraví, lze považovat za následující: vždy a v jakékoli situaci, být přítomen v tom, co děláte. Sledujte své pocity a poslouchejte své tělo. Řekne vám, kdy se zastavit a odpočívat, a kdy můžete bezpečně pracovat.