Butterfly - jednoduché cvičení pro strečink a zdraví

Motýl je jedinečné cvičení, které je také klasické pozice jógy zvané Purna Titali. Pomáhá zlepšovat protahování nohou a stehen, normalizuje krevní oběh v oblasti pánve a příznivě ovlivňuje držení těla.

Výhody cvičení

Stejně jako mnoho jiných cvičení z jógy, i motýl působí na tělo komplexním způsobem.

 • Cvičení je zaměřeno především na rozvoj svalů stehen a zvýšení jejich pružnosti. Také se zlepšuje mobilita kyčelních kloubů.
 • Navíc jsou zesíleny zádové svaly, odhalena ramena a zlepšeno držení těla.
 • Motýl je tradičně považován za ženského asana, neboť pomáhá odstraňovat projevy PMS a obnovit správné fungování reprodukčního systému. Tohoto účinku je dosaženo zlepšením zásobení krve v pánevních orgánech. Pro muže s převážně sedavým životním stylem se však doporučuje cvičení.
 • Je vhodné provést cvičení po intenzivním tréninku nohou a hýždí, protože protahování pomáhá uvolňovat svaly a předcházet bolesti, k čemuž často dochází druhý den po intenzivní námaze.

Nezapomeňte na emocionální účinek jógy. Asany pomáhají zmírnit napětí, najít klid a zapomenout na úzkost.Motýl je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat po náročném dni.

Technika

Cvičení motýlů navíc spočívá v tom, že nevyžaduje speciální tělesnou výchovu a speciální vybavení. Můžete to udělat kdykoliv, kdekoli, vše, co potřebujete, je jóga mat.

Jak nosit motýlek?

 1. Posaďte se na podložku, roztáhněte nohy od sebe a ohněte se na kolenou.
 2. Připojte nohy a zatlačte ruce do oblasti slabin tak blízko, jak můžete. Snažte se odtrhnout kolena z podlahy, ale je to v pořádku, pokud to nevyjde poprvé. V budoucnu se vaše tělo stane pružnějším a kolena můžete snadno položit na podlahu.
 3. Narovnejte záda a narovnejte ramena. Vytáhněte korunku nahoru a narovnejte páteř. Lehce nakloňte hlavu dolů.
 4. Zvedněte kolena z podlahy a snažte se je udržet co nejblíže. Nohy se od sebe neodtrhávají. Můžete si pomoci s rukama. Držte tuto pozici několik sekund.
 5. Snižte kolena na podlahu, v případě potřeby na ně zatlačte dlaněmi. Znovu uzamkněte polohu.
 6. Opakujte několikrát.

Počet opakování cvičení závisí na vaší úrovni vzdělávání. Obvykle se doporučuje provádět nepřetržitě po dobu 2 minut. Během této doby měřeným tempem můžete provádět 25-30 opakování.

Pro nejlepší výsledky, praxe 4-5 krát týdně, kombinující motýla s jinými cvičeními pro protahování nohou a celým tělem.

Změna sklonu dopředu

\ t

Jedná se o mírně komplikovanou verzi obvyklého motýla. Provádí se takto:

 1. Posaďte se na podlahu, roztáhněte kolena a přitiskněte je na podlahu. Narovnejte záda a sklopte hlavu dolů. Jak budete vydechovat, nakloňte se dopředu zády rovně a natáhněte ruce před sebe. Toto je výchozí pozice.
 2. Při inhalaci zvedněte kolena a zůstaňte v této poloze po dobu 1-2 sekund.
 3. Když vydechujete, sklopte kolena na podlahu. Během cvičení byste měli pociťovat viditelné protažení svalů. Opakujte pohyb po dobu 2 minut.

Zlepšení účinnosti

\ t

Jak zefektivnit trénink?

 • Učiňte své třídy pravidelně. Vzhledem k tomu, že dokončení cvičení trvá pouze 10 minut, můžete jej snadno zahrnout do své každodenní praxe.
 • Soustřeďte se na dýchání. Pravidelné dýchání pomáhá dosáhnout hlubšího roztažení.
 • Nezapomeňte si udržet záda. Pokud budete hunch, bude dodávka kyslíku do plic obtížné, a motýl nedá požadovaný výsledek.
 • Zkuste cvičení ráno. V průběhu pracovního dne vám bude účtovat energii a připravit svaly na náklad.
 • Večerní jóga je také velmi užitečná. Natahování svalů nohou a hýždí pomůže zmírnit napětí a přizpůsobit se odpočinku.

Motýl je nádherné cvičení, které vám pomůže zlepšit protažení a uvolnění svalů nohou a hýždí pocvičení. Kromě toho je užitečný pro práci vnitřních orgánů a emocionálního stavu.

První výsledky s pravidelným výkonem budou patrné po 1,5-2 měsících. Zdravotní stav se zlepší, postava se postupně stane více ženskou a harmonickou a procházka bude zdarma.