Chůze po hýždě je jednoduché a užitečné cvičení.

Chůze po hýždě se často používá jako jeden z prvků fyzioterapeutických cvičení. Toto cvičení vede k tónu hýžďových svalů a také zvyšuje krevní oběh v pánvi, což pomáhá normalizovat práci střeva a močového měchýře, prevenci hemoroidů a onemocnění prostaty.

Jak postupovat?

Technika cvičení je jednoduchá:

  • Je nutné sedět na podlaze a udržet záda rovně, natáhnout nohy před vámi. Ruce mohou být ohnuté do loktů, takže vás neobtěžují.
  • Dále musíte tlačit jednu nohu dopředu, jak je to jen možné, zvednutím hýždí nad podlahou a „krok“ vpřed. Udělejte to samé s druhou nohou a hýždě.
Mějte záda rovnou a nohy rovné co nejvíce.

Po dokončení 10 kroků každou nohou byste měli změnit směr a vzít tolik kroků dozadu a pak střídavě doleva a doprava. To je jeden přístup. Doporučuje se začít chodit s 2-3 přístupy, což dále zvyšuje délku lekce na 10-15 minut.

Je důležité, abyste během cvičení neohýbali záda a nepokoušeli se chodit bez pomoci rukou. Kmen máte přesně hýžďové svaly, jinak nemá smysl dělat cvičení. Třídy se konají v místnosti s teplou hladkou podlahou. Aby se zabránilo oděru kůže, měli byste sedět v šortkách nebo sportovních kalhotách.

Výhody chůze na hýždích

Jak bylo uvedeno výše, s pravidelným cvičením:

  • Gluteální svaly přicházejí v tónu, zlepšuje se výživa tkání, kůže je vyhlazená a vzhled celulitidy je snížen.
  • Eliminace přetížení v malé pánvi je vyloučena, svaly pánevního dna jsou posíleny, funkce střeva je normalizována.
  • Pěší sezení má masážní účinek. Cvičení má příznivý vliv na stav vnitřních orgánů mužské a ženské sféry.

Pro dosažení tohoto efektu je vhodné chodit každý den. Pak budou přínosy tohoto cvičení patrné za 1-2 měsíce.

Taková každodenní chůze je užitečná pro lidi, kteří vedou sedavý, většinou sedavý způsob života. Kromě toho je jednoduché provádět a nevyžaduje značné fyzické úsilí.

Kontraindikace

Toto cvičení nemá žádné významné kontraindikace. Je vhodný pro lidi všech věkových kategorií, bez ohledu na úroveň fyzické zdatnosti. Pro starší osoby může být doporučeno chodit na hýždě.

Nedoporučuje se provádět cvičení během menstruace a v prvním trimestru těhotenství. Pokud pociťujete nepohodlí v bederní oblasti nebo podbřišku, aktivita by měla být zastavena. V budoucnosti je možné začít chodit na hýždě pouze v nepřítomnosti nepříjemných symptomů.

V případě odření by měla být kůže ošetřena kosmetickým olejem nebo dětským krémem a na další lekci.začít nosit tlustší oblečení.

Vliv na obrázek

Důležitá otázka pro ženy, které plánují pracovat mimo léčebné nebo profylaktické účely, ale pro utváření těla: pomůže taková chůze snížit hmotnost a zlepšit proporce dolní části těla?

Ano, toto cvičení je rozhodně užitečné. Pěší sezení zvyšuje krevní oběh, blahodárně působí na kůži a celkový svalový tonus. Pro významné spalování tuků nebo svalový vývoj v dolní části těla je však nutné intenzivnější cvičení.

Pokud je tedy vaším hlavním cílem korekce těla, můžete ji použít jako rozcvičku se zaměřením na dřepy, zametání nebo jiná cvičení pro nohy a hýždě. Nezapomeňte na aerobní trénink, který posílí kardiovaskulární systém a urychlí metabolismus, což je také důležité pro hubnutí.