Co dělat, když po spuštění kolena bolí - udržujeme zdraví kloubů

Zajímá vás, proč vaše kolena po běhu ublíží? I když se vás to netýká, přečtěte si. Tyto informace vám mohou ušetřit od smrtelných chyb a nemocných nohou.

Proč mi bolí kolena

Koleno je velmi složitý kloub. Jeho úkolem je zajistit mobilitu holeně při vysokých nákladech. Pokud by to nebylo pro těžké zatížení kolena, zřejmě by zůstalo zdravé až do posledních dnů života. Ale realita není vůbec taková.

Po 40 letech se lidé začínají stěžovat na bolest na kolenou, je pro ně těžké chodit, jejich klouby je mučí i v noci, což jim brání spát. To jsou již diagnózy, nemoci.

Pokud zkombinujete všechny důvody, proč mohou kolena onemocnět, získáte následující:

 1. Infekční patologie.
 2. Neinfekční patologie.

Ustanovení 2 lze rozdělit takto:

 • Zranění.
 • Nesprávná cvičební technika, běh.
 • Nedostatečná pozornost kolenům.
První 2 body mohou být sloučeny, pokud nákaza v důsledku zranění zasáhla kolena. Stává se však také, že rozzlobený mikroorganismus vstupuje do kloubu skrze krev z jiných ložisek, například z urogenitálního traktu. Chlamydia - pohlavně přenosné mikroorganismy. Dostat se dovnitřsystémového oběhu, šíří se po celém těle a mohou způsobit artritidu v kloubech.

Pokud se nejedná o infekci, příčina zánětu a bolesti v kolenním kloubu spočívá v něčem jiném. To může být nezdravá strava, když v těle není dostatek kloubotvorných látek. Tomu se říká nepozornost - když člověk zanedbává správnou výživu s dostatečným množstvím všech potřebných látek.

To může být přetížení během dřepu, kdy je meniskus jen trhavý.

Jednou z příčin bolesti a blikání je malé množství intraartikulární tekutiny. Takový problém s časem může vést k předčasnému opotřebení spoje.

Nyní hovoříme především o běhu. A pak problém nemusí nutně ležet v bolestech. Velmi často se vše děje jednoduše kvůli nesprávnému chodu. A teď o tom budeme mluvit.

Bolest po běhu

Běh je skvělý způsob, jak zlepšit své tělo. Zároveň je vynikajícím nástrojem, který může poškodit zdraví kloubů. Takže, co dělat, když po běhu zraníte kolena?

Příčiny bolesti

Podívejme se, co způsobuje, že koleno je zdravému člověku po běhu. Přesvědčte se sami: když utíkáte, vyskočíte na patu skoku. Vzpomínáme si na fyziku a vypočítáváme sílu nárazu, s níž pata bije na zemi.

Zde vzniká první hlavní nuance správného běhu: o tom, co má běžet, o výběru povrchu. Další otázkou je, co spustit. A teď posledníotázkou je, jak spustit. To jsou tři hlavní nuance, které budou určovat, zda se objeví bolest v nohou.

​​

Ploché nohy

Existují také některé poruchy, při nichž může být bolestivý. To je plochá. Když vaše noha nemůže správně stát na nosném povrchu vzhledem k povaze konstrukce. V průběhu času, tam je bolest v kotníku a nohy sám.

Stávka na patě při běhu

Lidské tělo je jednotný systém, jeden celek. Mezi klouby nohou a krkem je dynamické spojení mezi zbývajícími klouby. Celý kloubní systém zajišťuje pohyb částí těla a odpružení. Kdyby to nebylo pro klouby, pak by se i při obvyklém stoupání kosti porazily.

Udělejme mentální experiment. Jistě jste měli situace ve svém životě, když jste skočili na paty. Nepříjemný pocit, že? Už v mozku dává! Protože jste vytvořili elastickou strukturu, „vlna“ šla po celém těle od paty až po korunu hlavy.

Skočte na prsty. Nyní chápete rozdíl mezi skákáním na prstech a na patách. Pata, přistání na povrchu, bije, například na podlaze. Úder uhasí kotník, ale energie jde dále podél těla, ovlivňující koleno, stehno, dolní část zad, protože jste vytvořili tuhou strukturu. Když utíkáš, položíš nohu na patu. Ona také odrazila.

To znamená, že mé nohy zranily, zejména kvůli tomu. A to je jeden z hlavních důvodů, proč si kolena mohou ublížit. Závěr - pokuste se jemně utíkat, dávat nohu s větším důrazem na střednoha a ponožka.

Volba obuvi

\ t

Chcete-li opatrně při běhu, potřebujete speciální boty. Mnoho moderních výrobců se zaměřuje na patu, zvětšuje jeho velikost, takže noha v botě je prstem dolů, jako by na patě. To není normální. V takových botách nemůžete běžet, protože bude bezpečnější.

Proto si musíte vybrat boty s plochou, ne příliš pružnou, ale spíše silnou podešví. Účelem odpruženého efektu je zmírnit ránu patou a pata proti zemi není nutná k boji, i když většina takto postupuje.

Povrch běhu

Pokud běžíte na patách, stejně jako všichni ostatní, nemůžete to dělat na asfaltu. Obzvláště v teniskách - prostě bijete z pat. Pokud se tam pokusíte spustit naboso, vaše paty budou po 50 krocích bušit. Moderní boty změkčují ránu, ale stále jde do kyčelního kloubu přes kolena. Mimochodem, zpočátku je v patách "bzučení", kolena trochu kňourají. Pak bolest v patách a teprve pak v kolenou.

Zde jsou tedy 3 hlavní příčiny bolesti kolena při běhu z původně zdravé osoby:

 1. Běh na patách.
 2. Tvrdý povrch.
 3. Špatná obuv.

Technika bezpečného běhu z Guinness Book Breaker

Jak spustit, zeptáte se? A kdo takhle běží?

V polovině 20. století žil běžec, který spadl do Guinnessovy knihy rekordů o počtu ujetých kilometrů. Uběhl téměř ve stejné vzdálenosti, jakou potřeboval, aby se dostal ze Země na Měsíc. Jen si představte! Kromě toho, žeAnglický šampion v cross-country, olympijský medailista v běhu (ztratil zlato běžec ze SSSR v polovině 20. století a vzal stříbro). A běžel nejrychleji 3 km. Jmenoval se Gordon Peary.

Běžel tolik z nějakého důvodu - běžel na prsty. Ve své knize, kterou nařídil volně šířit, podrobně popsal techniku ​​běhu. Jeho kariéra ve sportu trvala 45 let. Je nepravděpodobné, že by v soutěžích běžel tolik, že by se postavil na asfalt.

Nejvíce dnes, cítit bolest v nohách po běhu, tuto věc upustit. Ale zkuste styl, který Peary nabízí. Mnozí, kteří začali takhle běžet, cítili hmatatelný rozdíl. Přinejmenším styl Piri eliminuje pružný kop z kotníku, kolen, nohou.

Podstata jeho stylu je vyjádřena velmi směšným srovnáním: „náhle a přerušovaně odstrčíte ze země, jako by běžel po horké pánvi“ Obecně vypadáš jako kachna. To je krátký krok, častý. Více informací o tomto stylu běhu se doporučuje přečíst v knize Piri.

Lidé, kteří tento styl zkoušejí, zaznamenávají následující účinky:

 • prochází bzučením v nohách;
 • bolest v kolenou zmizí;
 • jsou zlepšeny časově řízené výsledky;
 • bylo snazší provozovat již překonané vzdálenosti.

Jedinou obtížností je změna obvyklé techniky. Spawn není na takovou práci zvyklý, takže je nutné je postupně rekvalifikovat. Vyzkoušejte to, a to je přesně to, co vám pomůže zbavit se bolesti kolen při běhu!