Cvičení s hulahup pro hubnutí - bude obruč pomoci odstranit žaludek a po stranách?

Břicho a boky jsou považovány za jednu z problémových oblastí. V břišní oblasti se často hromadí podkožní tukové usazeniny, což značně kazí odraz v zrcadle. Jednou v této situaci se snažíme najít cenově dostupný a efektivní způsob, jak ztratit tyto další libry. Přichází k pomoci sportovního průmyslu, který nabízí řadu simulátorů pro hubnutí. Jedna z nejjednodušších skořápek - hulahupe - bude projednána dnes.

Co určuje účinnost tříd

Cvičení s obručí pomůže odstranit žaludek a bok, pokud sportovec bude pozorovat dvě důležité podmínky: korekci výživy a další kardiovaskulární cvičení.

Tuk v těle nespaluje místně. Úbytek hmotnosti je postupný, takže k dosažení rychlých výsledků je nutný integrovaný přístup založený na kombinaci intenzivního cvičení, aerobního cvičení a diety s nízkým obsahem sacharidů.

Zásady výživy pro spalování tuků

Základem nabídky by měly být zeleninové potraviny, chudé bílkoviny a „komplexní“ sacharidy. V tomto případě je lepší použít před večeří, po 13.00 hod., Všechny přílohy jsou nahrazeny zeleninovými saláty.

Doporučený poměr bílkovin, tuků a sacharidů je 40–20–40celkový obsah kalorií by proto neměl překročit 1800 kcal /den.

Je nutné jíst v malých porcích, 4-6 krát denně. Sladká a mouka je žádoucí, aby se zcela vyloučila ze stravy. Dodržováním těchto zásad a pravidelným cvičením můžete vytvořit kalorický deficit, který pomůže snížit tělesný tuk.

Kardiová zátěž

Samotné třídy hula hoop jsou intenzivní a energeticky náročné. Ale přidáním do denního cvičení 2-3 aerobních cvičení týdně můžete výrazně zvýšit množství spálených kalorií, a tím urychlit proces hubnutí.

Vyberte obor, který se vám líbí. Takže se nemusíte nutit, a samotné třídy přinášejí jen potěšení. Nejvhodnější pro spalování tuků jsou jogging, plyometrický trénink, cyklistika, Nordic walking, taneční aerobik, týmové sporty, lyžování, bruslení.

Výběr simulátoru

Všichni jsme si zvykli na lehké hliníkové nebo plastové obruče od dětství. Tyto modely jsou však vhodné pouze pro gymnastiku a vývoj pohybového aparátu u dětí. Chcete-li ovlivnit podkožní tuk, měli byste použít specializovaný hulahupy:

 • Vážené. Má výrazně vyšší hmotnost než jednoduchý hliník (od 1 do 3 kg). Protože toto, jádrové svaly dostanou efektivní zátěž, a sportovec rychle dosáhne úkolů ve ztrátě váhy.
 • Masáž. Hlavním rysem jepřítomnost plastových nebo gumových "trnů" na vnitřním povrchu obruče. Tento design má pozitivní vliv na podkožní tukovou tkáň a zlepšuje krevní oběh.
 • Magnetické. Externě podobný masáž, ale má jeden přídavek - v těle jsou vloženy magnety. Takto vytvořené pole přispívá ke zvýšení průtoku krve v oblasti břicha a má také anti-edémové a analgetické účinky.
 • Gymflextor (Gymflextor). Jedná se o pružnou kovovou základnu, pokrytou nahoře tlustou silnou vrstvou gumy. Tento hula hoop může nejen otočit v pase, ale také ohnout v různých směrech, což vám umožní vypracovat téměř všechny svalové skupiny.

Po prvním tréninku s váženým obručem můžete na bocích najít modřiny. Nebojte se, je to normální. Jakmile si tělo zvykne na neobvyklé zátěže, přestanou se objevovat hematomy.

V počátečních fázích doporučujeme nosit těsné, těsné břicho, oblečení nebo džíny s vysokým pasem. To pomůže snížit nepříznivé účinky simulátoru na kůži.

Technika zkrutu

Pokud právě začínáte s obručí, doporučujeme zvládnout základní techniku:

 • Vezměte počáteční polohu těla: nohy jsou na ramenní linii nebo poněkud širší, nohy jsou rovné, záda je rovná, paže jsou ohnuté na lokty a zvednuty na úroveň hrudníku.
 • Vstávat rovně, odvíjet projektil v pase. Když máte pocit, že obruč se zpomaluje a začíná klesat, lehce se pohybujte, abyste ho dostalidalší impuls.
 • Nedržte dech, jinak ztrácíte rytmus a vypnete simulátor.

Zajistěte, aby břišní svaly byly v neustálém napětí. Pokud otočíte hula-obruč na uvolněném pasu, nebude to mít žádný účinek.

Začněte cvičit 10–15 minut denně. Postupně zvyšujte dobu trvání. V ideálním případě by zatížení s obručí mělo trvat 35–40 minut. Počet tříd - 5-6 týdně. Po zvládnutí jednoduché torze komplikujte cvičení pomocí různých nohou a použitím těžších projektilů.

Program snižování hmotnosti Hoop

Nabízíme aerobní trénink s hulahupom, jehož cílem je rychle se zbavit kil. Pro trénink budete potřebovat vážený simulátor. Zapněte energetickou hudbu a jděte!

 1. Stojíme ve středu obruče, vezmeme ho do ruky a přidržíme ho na úrovni třísla. Začneme energicky pochodovat na místě. Současně zvedneme hula hoop nad hlavu a vrátíme ho do boků. Přesunutí 1 minuty. Pak spustíme projektil dolů do třísla a začneme chodit doprava a doleva. Současně s chůzí zvedáme a snižujeme ramena. Pokračujte 60 sekund.
 2. Stojíme rovně, natahujeme ruce s obručí před námi, nohama - v šířce pánve. Podřepte se k vytvoření pravého úhlu mezi stehnem a holeně a zvedněte projektil nad hlavu. Pak se rychle vraťte do výchozí polohy. Takhle si dřepte 30 sekund.
 3. Postavili jsme nohy o něco širší než ramena. Držíme obruč před námi, velmi blízkok tělu. Uděláme dílčí krok pravé nohy doleva a zatlačíme simulátor doleva. Vracíme se do původní polohy a opakujeme v opačném směru. Po dobu 1 minuty se pohybujeme rytmicky, bez přestávek.
 4. Držte obruč na rovných pažích před vámi. Odebíráme pravou nohu a spadáme do opačného výpadku. Současně otáčíme tělo a paže doleva. Vracíme se do výchozí pozice a opakujeme s druhou nohou. Pokračujte 30 sekund.
 5. Postavíme se rovně, zavřeme nohy (15–20 cm) a otočíme projektilem v pase. Ruce od sebe. Pokračujte 2 minuty. Držte rytmus, snažte se vyhnout pádu obruče. Pak, bez zastavení kroucení, se pomalu otáčejte v kruhu. Pohybujeme o dalších 60 sekund po směru hodinových ručiček a zpět.
 6. Leželi jsme na zádech, ohýbali nohy, tlačili nohy na podlahu. Bereme do rukou hulahup a zvedneme ho nad hrudník. S výdechem jsme otočit horní část těla a napětí břišní svaly. Vytáhněte ruce co nejvýše. Pokračujte 30 sekund.
 7. Nohy nastavíme přibližně na 60–70 cm a rychle otáčíme hula obručemi v pase. Ruce drží ohnuté na úrovni hrudníku. Přidejte alternativní světelné kroky na místě k torzi. Odtrháváme pravou nohu o 10–15 cm, pak opakujeme levou nohou. Pokračujeme v pohybu po dobu 1 minuty.
 8. Na podlahu blízko stehna položte zadek. Ostře se posaďte a projděte projektilem. Narovnejte se a opakujte pohyb v opačném směru. Proveďte cvičení po dobu 30 sekund.
 9. Dostáváme se hladce a rychle zkroutíme simulátor v pase. Volitelně můžetepřidejte boční oblouky nebo jednoduché kroky. Toto je poslední část tréninku, doba, kterou si sami zvolíme. Doporučuje se začít s 10 minutovou torzí a postupně, s každou lekcí, prodloužit čas.

Proveďte všechna cvičení jeden po druhém, bez pauz. Udělejte alespoň 5krát týdně. Doba trvání 1 kola je 20–25 minut. Pokud nestačí, proveďte 2 cykly za sebou. Pro zvýšení efektu, před zahájením tréninku, aplikujte krém na tuk v oblasti pasu a položte na něj speciální pás, abyste snížili hmotnost.

Výhody a nevýhody praktikování s hulahupem

Hlavní výhodou projektilu je vysoce kvalitní studium břišních svalů, zad, hýždí, stehen a malých stabilizátorů. Simulátor je ideální pro začátečníky i domácí fitness. Kromě toho obruč přispívá k:

 • zvýšení pružnosti páteře;
 • udržování fyzické aktivity po mnoho let;
 • korekce držení těla;
 • posílit kardiovaskulární systém;
 • zlepšení střevní motility;
 • snížení podkožního tuku;
 • zbavit se celulitidy.

Lékařské kontraindikace cvičení s hula-obručemi jsou těhotenství a první 2 měsíce po porodu, operace břicha, onemocnění vnitřních orgánů v období exacerbace, srdeční selhání, poranění pohybového aparátu.