Cyklistika a cyklistika v klubu - hubnutí, zdraví a posilování svalů

Jízdní kolo je největším vynálezem lidstva za volantem. Anglická verze ruského kola - cykl. Odtud název oblíbeného fitness centra, kdy se pořádají třídy na rotopedech. Pojďme se podívat na perspektivy, které nám otevírá cyklistika a zkroucení pedálů simulátoru v našem oblíbeném klubu.

Výhody jízdních kol

Jízdní kolo je vynikající a hospodárný dopravní prostředek. V některých zemích s vysokou hustotou obyvatelstva je to obecně hlavní způsob dopravy. V naší zemi je to způsob, jak aktivně a šťastně trávit čas.

Hodnota dvou kol pro naše zdraví

Jízdní kolo je poháněno silou nohou a nohy jsou největší svalovou skupinou v našem těle. Intenzivní šlapání vytváří řadu pozitivních účinků:

  • Hubnutí. Při jízdě do kopce nebo při instalaci simulátoru s vysokým odporem spalujete velké množství kalorií. Dobrý cyklistický simulátor má několik provozních režimů, včetně umožňuje měnit intenzitu zátěže a zapojovat se v intervalech.
  • Vlastně, trénink svalů. Platitpozornost, co jsou silné svaly na nohách slavných cyklistů. I když to není tak nápadné jako při práci se železem, svaly se stále houpají. Stávají se silnějšími, hustšími a výraznějšími.
  • Vývoj vytrvalosti.
  • Posílení krevního oběhu v těle a zlepšení práce kardiovaskulárního systému.

Maximální přínosy pro zdraví jsou uvedeny v posledním odstavci.

Během intenzivního kardio potřebuje tělo kyslík. To dělá srdce bít rychleji. Krev se šíří rychleji tělem a buňky jsou lépe zásobovány kyslíkem. Jak se vaše fitness zlepšuje, každý rytmus pulsu se stává efektivnějším a maximální srdeční výstup se zvyšuje.

To znamená, že při pravidelných cvičeních už váš puls nebude létat do nebe, vaše srdce porazí pomaleji (což je pro něj bezpečnější), ale zároveň pumpuje více krve na každý tah.

A konečně nejdůležitější věcí je, že krev vstupuje do mozku. A to je prevence mrtvice.

Stojí za zmínku, že pokud jste nepřipravená osoba, nemusíte svůj puls přivádět na mezní hodnoty. Jak určit maximální limit? Během intenzivní jízdy byste měli být schopni říci jedno nebo dvě slova, aniž byste klepali na dech. Ale udržet si konverzaci při cvičení kardia by mělo být obtížné.

Existují omezení cyklistické dopravy?

Pokud jste obecně zdravý a plný energie, můžete šlapat tak dlouho, jak chcete. Hlavní věcí je sledovat vaši pohodu.

Snesprávné nasazení nebo seřízení sedadla a volantu může způsobit bolest v dolní části zad a zápěstí. Tento problém je vyřešen montáží železného koně na vaše parametry.

Pokud existují kontraindikace fyzické aktivity nebo práce - doba trvání a intenzita výcviku by měla být omezena. Takže lidé, kteří mají nemoci kardiovaskulárního systému, klidná jízda přinese jen výhody. Srdeční rytmus bude mírně zrychlen, ale nedosáhne vysokých hodnot.

Stručně řečeno, cyklistika je dobrým lékem a velkým přínosem pro tělo

.

Znalosti cyklistiky ve fitness klubu

I v nejmenším fitness klubu je alespoň jeden hrdý cyklistický simulátor. Ve velkých sportovních centrech však stojí v řadách a jsou vždy populární. Na rotopedu můžete dělat sami nebo se zúčastnit kolektivních závodů. V tomto případě mohou být vaše cíle odlišné.

Pokud potřebujete zhubnout

Prvním cílem, o kterém budeme hovořit, je hubnutí. V rozvrhu mnoha fitness klubů můžete najít takovou aktivitu, jako je cyklistický aerobik.

Pravidelně můžete jezdit na kole 3-4krát týdně a pomalu projíždět 2–3 hodiny přes parky, klidná a přeplněná místa. Výsledky budou stejné. Nikdo vám však nezaručuje dobré počasí a zejména nebudete jezdit v hustých městských oblastech. Zatímco klubový cyklistický trénink je k dispozici po celý rok naprosto každému.

Pokud pracujete v posilovně aPokud chcete zhubnout, doporučuje se kardio 15–20 minut před tréninkem a půl hodiny po tréninku. Můžete změnit čas podle svého přání. Pokud budete studovat třikrát týdně, čas se změní takto: před - 15 minut, po - 25-30. Pokud dvakrát týdně - před tréninkem musíte dát rotopedu 20 minut a po - 40.

Kardio, stejně jako jakékoli jiné pravidelné cvičení, je skutečným způsobem, jak snížit a udržet svou váhu v dobrém stavu. Nebude to však znát výrazný účinek, pokud neupravíte dietu. Musíte vědět alespoň o tom, kolik kalorií jíte. Pak můžete vypočítat optimální dobu cvičení. Nezáleží na tom, co to bude: Cyklový trénink, nebo jen cykloturistika.

Cvičení na kole pro hubnutí nejsou o nic méně účinná než cyklistika. Někdy mohou dát i nejlepší výsledek.

Cyklistický simulátor je dobrou alternativou ke skutečnému motocyklu. Můžete navštívit nejbližší místnost nebo ji nainstalovat doma. Jedinou nevýhodou je, že krajina před očima se nemění a okupace se může rychle nudit.

Existuje něco jako intervalový trénink na stacionárním kole. V pokročilých modelech existují speciální programy, které umožňují střídavě intenzivní stres s dobami relaxace. To je nejlepší forma školení, aby se zhubnout, zvýšit sílu nohy a vytrvalost.

Je důležité opakovat intervaly v několika cyklech. Obvykle intervalový trénink trvá 15–30 minut v 10–15 stupních maximálního zatížení asvalová relaxace.

Existuje názor, že cyklický aerobik zahrnuje nejen nohy, ale i další svalové skupiny. To je přirozené, protože tělo musí být drženo v sedle, musíte dýchat rytmicky a hluboce. Pracujte se svaly břicha a paží. Nicméně, oni ne swing, ale prostě pracovat ve statice.

Pokud chcete napumpovat nohy

Kupodivu jsou nohy během cvičení na kole dobře posíleny. Věnujte pozornost nohám profesionálních cyklistů. Jsou štíhlé a svalnaté. Svaly nohou tak mohou vyrůst z cvičení na stacionárním kole nebo na kole?

Ano, při intenzivní práci se svaly na nohách stávají hustšími, trvalejšími a poněkud se zvyšujícími objemy. Profesionální sportovci vrátí obrovské množství kilometrů, a pokud nemají dobře vyvinuté svaly, tělo by takovou zátěž prostě neudrželo. Nejen že trénují, ale také jedí správně, sledují režim spánku a odpočinku.

Samozřejmě, že růst svalů při zkroucení pedálů nebude nikdy tak silný, jako by byl v případě dřepu s činkou. Cyklistika je především kardio.

Běžní lidé, kteří jezdí na kole nebo cvičení na rotopedech, jistě posílí svaly, ale nebudou růst. Nejčastěji však můžete ztrácet objem. Telata a stehna se ozývají tónem, budou výrazněji rozděleny pod kůži.

Tak je možné na rotopedu nafouknout nohy, ale jsou mnohem účinnější. Pokud potřebujete silné svaly -jít do posilovny a pracovat se železem.

Jízda venku

Jízda na kole není vždy jen procházka. Většina měst není vhodná pro cyklisty. V nepřítomnosti jízdních pruhů jízdních kol zůstává jízda na vozovkách a parcích, nebo na chodnících.

Ti, kdo jezdí po dálnicích a jiných cestách, musí znát pravidla silničního provozu. Je to nezbytné pro jejich vlastní bezpečnost a ostatní. A to je velmi důležité!

Existuje mnoho pravidel, ale musíte si zapamatovat několik:

  1. Mark se otočí gestem ruky. Rovná ruka doprava - jíte doprava. A stejným způsobem - vlevo.
  2. Když jedete po chodnících, stanete se hrozbou pro chodce. Buďte opatrní, zejména pokud jsou v zorném poli malé děti, které se mohou chovat nepředvídatelně.
  3. Pokud se chystáte přejít silnici, vystupte z kola a jet vedle vás.

K dispozici je další možnost - přivézt kolo do areálu parku autem a jet tam. Pak můžete dělat bez pravidel. Užijte si jízdu, čerstvý vzduch, přírodu. To je nejlepší kardio!

Jaké svaly pracují při jízdě

Jaké svaly pracují při jízdě na kole? V podstatě se jedná o extenzory kolen a kotníku - čtyřhlavých a telat. Flexory pouze vrátí pedál do jeho původního stavu, a co je nejdůležitější, síla padá na posouvání pedálů kvůli jejich vytlačení od nich. Někdy na ně padne téměř celá váha těla. To jedobré zatížení, které vám umožní posílit tyto svalové skupiny.

Cyklistické nohy jsou jednoznačně silnější než člověk, který chodí pěšky. Cyklistický trénink není jen kardio, ale také dobré čerpání svalů.

Pokud nevíte, jak jezdit a nechcete jen zhubnout - cyklistický aerobik a dobré fitness centrum, které vám pomohou!