Denní kliky - jaký efekt dávají, přinášejí výhody nebo škody

Kliky patří do kategorie jednoduchých a účinných cvičení, kterými můžete udržet své tělo ve formě. Někdo je zapojen do speciálních programů a sleduje výsledky, zatímco ostatní každý den dělají několik přístupů. Oba ti i jiní tvrdí, že mají vynikající fyzickou námahu. Stojí to za to vůbec přemýšlet? Podívejme se, zda je možné dělat kliky každý den a co z toho bude.

Účelnost denního školení

\ t

Je důležité pochopit, že každodenní cvičení je rozhodně prospěšné. Ale každý den, chodit do posilovny a dělat tvrdé silové cvičení je poněkud škodlivé.

Pokud se blížíte k cviku jako prevence stáze krve, srdečních chorob a fyzické nečinnosti, dává smysl dávat to denně. Pokud ale hovoříme o pokroku v moci, souboru svalové hmoty - v tomto ohledu naše tělo není tak rychlé, jak bychom chtěli.

Obnovení svalových vláken po aktivním tréninku nastane do 48 hodin nebo déle (můžete to posoudit bolestí a nedostatkem síly po tréninku).

Z toho vyvozujeme:

 1. K vývoji moci a zvýšenísvalové hmoty pushups z podlahy každý den nevedou. Tělo prostě nemá čas obnovit den po předchozím zatížení. A buďme upřímní, zátěž není tak velká, pokud druhý den můžete trénink klidně opakovat.
 2. Jako obvinění, udržovat svalový tonus a předcházet různým chorobám push-upů bude každý den velmi vítané.

A protože chybí účelnost push-upů pro růst síly a hmoty v denní verzi, promluvme si o režimu „ranního cvičení“.

Push up jako poplatek

Ranní cvičení často zahrnuje kliky a dřepy (pro spodní část těla). To je nejjednodušší soubor cvičení, které mohou zvýšit krevní tlak a tón až velké množství svalů.

Proto se tato cvičení uplatňují jako denní fyzická aktivita. Dřepy ovlivňují čtyřhlavý sval, stehenní bicepsy a gluteální svaly. Klouzavý sval svalů, triceps, ramena, hrudník. Tato počáteční pozice pro push-up odpovídá cvičení „plank“, které je navrženo tak, aby trénovalo jen svaly jádra.

Obecně platí, že přínosy takovéhoto cvičení jako push-up jsou následující:

 1. Pokud si každý den nebo každý druhý den vyždímáte - vaše ruce a hrudník jsou mnohem silnější a odolnější než průměrný člověk.
 2. Pokud stisknete alespoň 20 krát, je tu šance, že budete moci protlačit protivníka, který na vás spadl nebo těžký předmět,nepředvídanou situaci.
 3. Wring out je nezbytný pro trénink dýchání a zvýšení krevního oběhu. A to je nutné pro blaho a prevenci mnoha nemocí.
 4. Každé cvičení je připomínkou svalů a kloubů jejich funkcí. Dokonce i o autech říkají, že je to „špatné“, aby se mohli dlouho zdržovat v garáži.

Kolikrát dopoledne dělají kliky

Doporučuje se omezit se v push-upech, aby se vaše svaly nepřekrčily. Pokud se rozhodnete zapojit se do denní verze - nemusíte nic přepracovávat.

Chcete-li zjistit číslo, stiskněte ráno co nejvíc. Vezměte 60-80% tohoto čísla, zaokrouhlete na větší číslo a několikrát ho stiskněte jako poplatek. Tak zjistíte, kolik potřebujete udělat kliky denně pro vás.

Lze učinit ještě jednodušší - použijte kulatá čísla. Například, kliky v dopoledních hodinách 10 nebo 20 krát. Po nabití byste měli mít určitou rezervu síly, protože je stále celý den dopředu.

Pokud jste dobře připraveni a necítíte únavu s několika desítkami kliků, zvedněte nohy do mírné výšky nebo použijte závaží. Zároveň buďte citliví na stav vašich kloubů, protože zatížení na nich se zvýší.

Co se stane, když budou push-upy uvolněny

Pokud se najednou rozhodnete dělat kliky každý den na maximum a maximum je od vás 5-10 krát, ale mnohem více, podívejte se, co to může vést k:

 • Existuje riziko, že se přeplní a ztratí váhu.norem v důsledku vyčerpání svalů.
 • Budete neustále cítit unavené ruce, což není příliš příjemné. Muskulatura nebude mít čas se zotavit.
 • Možná, že vaše lokty začnou bolet. Společný zdroj také není nekonečný.

Dále mohou být 2 výsledky: buď dostanete chronické onemocnění kloubů, nebo se vaše tělo přizpůsobí zátěži a vytrvalost se výrazně zvýší. Vše záleží na vlastnostech vašeho těla. Ale stále je lepší pečlivě zkontrolovat.

Samozřejmě, to je vše o těch, kteří se mohou mnohonásobně za sebou vyhnout. Pokud je váš limit 2–3 opakování, udělejte co nejvíce.

Kliky při absolvování norem TRP

Máte-li zájem o splnění norem TRP, provádí se push-up určitým způsobem.

Doporučení jsou následující: je nutné tlačit tak, aby se kolena a pánev nedotýkaly podlahy, ale hruď se jí naopak dotýká. Za určitých podmínek se používá tzv. Kontaktní plošina s výškou 5 cm, která se dotýká prsou místo podlahy. Norm - když úhel mezi lokty a tělem není větší než 45 stupňů. To znamená, že push-up hlavně kvůli hrudníku nebude fungovat - musíte pumpovat triceps.

Bude zajímavé vědět, kolikrát je třeba dělat kliky podle těchto norem? Vše záleží na tom, jak starý je předmět, jaký je jeho sex a jaký znak podepisuje. Tak například, chlapci ve věku 6–8 let musí být nutně vyřazeni 17krát pro zlaté znamení a pro dívky - 11. Pro 9–10 let je to 16 a 12krát, pro 11–12 je to 20 a 14krát a tak dále.

Push up

Chcete-li posílit ruce a hrudník, můžete se vynořit několika způsoby.

Režim 1

Každé ráno provádíte 10-30 push-upů ve stejné pozici. Konkrétně, jak je doporučeno standardy TRP - to znamená, že tělo je rovné jako řetězec a lokty nejsou umístěny dále než 45 stupňů vzhledem k tělu.

Chcete-li dosáhnout maximálního efektu, držte se na půl sekundy v dolní poloze.

Toto schéma vám pomůže rovnoměrně načíst triceps a svaly hrudníku.

Schéma 2

Každé ráno děláte 20-40 push-upů ve 4 verzích:

 1. Lokty přitlačené k tělu - 5-10 krát. Hlavní zátěž je zde na tricepse.
 2. Lokty do stran, dlaně dovnitř - stejné. Pracovní hrudník.
 3. 5-10 krát v poloze uvedené v schématu 1. Jednotné zatížení.
 4. 5-10 krát v pěstech. Pro zvýšení amplitudy pohybů jsou zapotřebí pěsti. To zahrnuje více prsních svalů.

Schéma č. 2 posílí vaše tricepsy a hrudník ze všech stran. Toto je nejvýhodnější volba, chcete-li během nabíjení složitě zatěžovat tělo. Pokud potřebujete pouze vyždímat - bylo by vhodnější, než režim 1.

Nyní se můžete sami přesvědčit, že díky push-upům budete kdykoliv zdraví a připraveni k práci a obraně.

Nebudou dávat vážné přibývání na váze, ani enormní sílu, ale jsou ideální pro lidi, kteří nemají čas jít do posilovny, aby si udrželi těla ve tvaru.