Goat Jump - Populární gymnastické cvičení

Gymnastické skoky komplexně ovlivňují tělo, zvyšují svalový tonus, pružnost a rozvíjejí pocit rovnováhy. Pro provedení trezoru se používá projektil, který je znám z mnoha vyučovacích hodin tělesné výchovy. Koza nebo kůň lze nalézt ve většině tělocvičnách, takže vám nic nebrání zvládnout tento pohyb. Prakticky se každý může naučit skákat přes kozu nebo koně bez ohledu na věk a stupeň atletického tréninku.

Účinky na tělo

\ t

Stejně jako ostatní cvičení z gymnastiky, skákání přes podpěru (kůň nebo koza) v komplexním vlaku všechny svaly těla. Kromě velkých svalových skupin ovlivňují i ​​malé stabilizační svaly a rozvíjejí pružnost kloubů. Se správným přístupem může být toto cvičení důležitou součástí vzdělávacího procesu.

Mnoho trenérů také zvažuje skákání přes podporu jako kardiopulmonální, protože během rozběhu dochází k prudkému zvýšení tepové frekvence. Má pozitivní vliv na tělo a tóny kardiovaskulárního systému.

Fázové skoky

V gymnastice existuje několik typů sportovních skoků. Skákání ss použitím kozy nebo koně je dovoleno odkazovat na odkaz. V roli podpůrných aktů, ve skutečnosti, gymnastické vybavení.

Plášť může být nastaven na délku nebo na šířku. V závislosti na tom se bude technika skákání měnit, zejména vzdálenost běhu. Můžete si také vybrat jeden ze stylů skoku - rovný nebo boční.

Standardní technika skákání na koních má několik kroků:

 1. Vzlet (závodník zrychluje před skokem na můstek).
 2. Na můstku (s oběma nohama je nutné vyskočit) je nutné přistát na jeho povrchu pružiny.
 3. Odpružení s nožičkami (pružné zatlačení z můstku dodává tělu další zrychlení).
 4. Let (ve skutečnosti je to začátek skoku až do okamžiku, kdy se podpora dotkne).
 5. Ruka se dotýká povrchu koně nebo kozy (odpuzování z projektilu).
 6. Let po stisknutí (poslední fáze skoku).
 7. Přistání (ideálně chcete přistát na dvou mírně ohnutých nohách, pak se narovnejte).

Na první pohled se tato sekvence může zdát velmi komplikovaná. Ve skutečnosti všechny stupně procházejí velmi rychle a hladce do sebe. Je důležité pochopit, že všechny fáze skoku jsou stejně důležité. Pokud dojde k nepřesnosti během některého z těchto úkonů, bude to pokazit celé cvičení. Skákání přes gymnastické pomůcky (kůň nebo koza) se prakticky neliší u techniky pro muže a ženy.

Podpůrné skoky vyžadují předběžnou přípravu ve formě aktivního rozcvičení a zahřívání svalů a kloubů.Nedodržení tohoto pravidla může způsobit zranění a silnou bolest svalů.

Předehřátí

Účelem rozcvičky je připravit svaly a vazy na cvičení. Před začátkem třídy doporučujeme chodit po hale Za prvé, dělat pravidelnou chůzi, měnit rychlost čas od času, pak chodit na prsty a paty, běh několik kol. Dále dokončete sérii dřepů a útoků dopředu a na stranu. Vhodné také pro zahřívací švihadlo.

Po zahřátí nohou přejděte na jiné svaly. Otočte hlavu a tělo nakloněním dozadu a dopředu a otočením spár v různých směrech. Doba zahřívání je často korelována s časem stráveným na tréninku a někdy ho dokonce překračuje. Po dokončení cvičení byste měli mít pocit, že vaše tělo se stalo pružnějším, svaly získaly pružnost a pohyblivost kloubů.

Pro ty, kteří jsou dobře obeznámeni s gymnastikou a dlouhodobě praktikují skákání, existuje rychlejší a intenzivnější možnost zahřátí. Obsahuje několik sérií skoků, z nichž každý musí být proveden během 30–60 sekund. Nejdříve byste měli skočit na místě a pokusit se dotknout se hrudníku koleny. Po tom, je třeba, aby přechody od odpočinku prone v centru pozornosti sedí.

Technika cvičení

Dále budou podrobně analyzována všechna stadia, která zahrnují skákání přes kozu nebo koně.

Vzlet

Průběh musí být prováděn s postupným zrychlením. Náhlé změny rychlosti mohounepříznivě ovlivnit kvalitu skoku. V profesionální gymnastice může vzletová rychlost dosáhnout 8 m /s.

Vezměte si výchozí pozici, ze které obvykle začínáte běh. Nezačínejte příliš ostře. Vaše pohyby by měly být hladké a přirozené. Délka vzdálenosti závisí na řadě faktorů, včetně:

 • typ projektilu;
 • typ skoku;
 • úroveň sportovního tréninku.

Pro začátečníky je rozjezdová vzdálenost přibližně 10 m. Technika běhu je stejná jako pro běh na krátké vzdálenosti.

Skok na mostě

Skok je nutný při dosažení maximálního zrychlení. Mnozí začátečníci udělají chybu tím, že zpomalují těsně před skokem na most. To automaticky zhoršuje techniku ​​a kazí konečný výsledek.

Typicky je projektil a most 1 metr od sebe. Tato vzdálenost se může zvýšit nebo snížit v závislosti na rychlosti běhu. Při nárazu na můstek by tělo mělo být mírně nakloněno dopředu. Obě nohy musí být vyjmuty z linie trupu, spojené dohromady. Pak musíte odtrhnout most a dotknout se ho. V tomto okamžiku by měly být ruce pod.

Odpor s nohami

Přistání na mostě je důležité. Je nutné přistát na prstech, nohy by měly být téměř ploché a napjaté. Nohy musí stát na mostě paralelně k sobě.

Po přistání začíná nová fáze - kop s nohama. Nohy by měly být narovnány na kolenou a tělo by mělo být mírně nakloněno dopředu, zaokrouhleno dozadu.

Let adotýkat se projektilu rukama

Ve fázi letu se sportovec pohybuje nohama dozadu a rozšiřuje tělo. To připraví pánevní klouby pro rychlou ohyb s následným nárazem.

Push zahrnuje 3 fáze:

 • Nasazení paží na podpěru (povrch koně nebo kozy).
 • Přijetí mrtvice s ohýbáním kloubů loktů a poklesem v ramenou.
 • Aktivní tlak, během kterého se ramena posouvají nahoru, paže narovnávají a zápěstí se ohýbají.

Je důležité kombinovat trhák s trhnutím trupu. To zvýší pánev a zastaví nohy, což vám umožní stoupat výš.

Let po nárazu

Stádium letu je pro gymnastku jedním z nejdůležitějších, protože do značné míry ovlivňuje konečné hodnocení výkonu rozhodčími. Poloha těla v letu závisí pouze na tom, jaký druh skoku děláte. Těsně před přistáním byste měli narovnat tělo a napínat nohy co nejvíce.

Přistání je prováděno na prstech na nohou. Pokud tak neučiníte, můžete ztratit svůj zůstatek a pád. Pro zmírnění rány můžete zkusit mírně ohnout nohy. Tvrdé přistání může vést k bolesti a zranění.

Skákání přes gymnastický přístroj je klasickým cvičením z gymnastiky. Rovnoměrně rozvíjí celé tělo, zlepšuje plasticitu a pocit rovnováhy. Pokud pravidelně provádíte skákání a správně je kombinujete s energetickým zatížením, můžete dosáhnout dobrých sportůa harmonicky rozvíjet své tělo.