Hatfield (Hatfield) Squatting s bezpečnostní bar

Energetické disciplíny - kulturistika, posilování, vzpírání - jsou založeny na základních cvičeních, z nichž jedno je squatting. Použití tohoto prvku ve vzdělávacích programech umožňuje sportovcům zvýšit svalovou hmotu a rozvinout sílu.

Klasická technika cvičení zahrnuje umístění tyče na trapezius svalové a zadní deltoidy. V tomto případě je předpokladem podpory krku rukama. Existují však případy, kdy sportovec nemůže upevnit projektil na horní části zad, například zraněními ramen. Pro takové situace, slavný atlet Frederick Hatfield vyvinul specializovaný sup.

Historické souvislosti

\ t

Od dětství, Frederick Hatfield (Frederick C. Hatfield, tam je také varianta hláskování jména Hatfield) měl rád různé sporty: běh, americký fotbal, basketbal. Poté, co sloužil v armádě, on vstoupil do státní univerzity jižní Connecticut, kde on studoval gymnastiku a mluvil u národních šampionátů. V 1969, Hatfield úspěšně dokončil jeho studia s bakalářským titulem ve fyzickém vývoji a zotavení. V roce 1973 získal doktorát v oboru sportovní psychologie a sociologie.

Po maturitě několik let vyučoval na univerzitách po celé Americe. Zároveň Hatfield na tento sport nezapomněl.On byl profesionálně rád vzpírání, ale, ne bít do země olympijský tým, on přešel na powerlifting. V 80. letech se rozhodl opustit profesuru a jít do podnikání. Vášeň pro mocenské disciplíny mu pomohla vytvořit společnost, která vyrábí sportovní vybavení a potraviny.

Powerlifting přinesl Hatfield slávu. Ve věku 45 let mohl starší sportovec sedět s činkou na 1014 librách (460 kg), což znamená absolutní rekord. V tomto případě činila váha samotného Fridricha v té době 115 kg.

Díky úspěchům v mocenských disciplínách dostal populární přezdívku „Doktor Squat“. Poté byl Hatfield stále více pozýván jako konzultant a kouč na různých sportovních akcích.

Na jednom z tréninků Frederick vážně poškodil ramenní kloub, což znamenalo dlouhou dobu zotavení a odmítnutí dřepu. Sportovec přemýšlel, jak pokračovat ve studiích a nezhoršit zranění. Po několika pokusech se mu podařilo vytvořit krk pro bezpečné dřepy.

Projektil umožnil vyvážit zatížení pohybového aparátu a uvolnit ramena. Následně se cvičení jmenovalo "Hatfieldské dřepy".

Výhody bezpečného supa

Quadricepsy jsou největší svaly dolních končetin. Proto jejich vývoj přímo ovlivňuje schopnost sportovce squatovat. Krk vyvinutý Hatfieldem vám umožní izolovat svaly čtyřhlavého svalu a zvýšit"Výbušná" síla nohy. Zvažte a další výhody tohoto projektilu:

 • Svoboda rukou. V klasických dřepech, když používá velké váhy, sportovec nedobrovolně začne “zaokrouhlit” záda, který často vede k posunu meziobratlových plotének a zranění. S použitím Hatfieldova krku pro mocné dřepy, sportovec dostane příležitost držet ruce na regálech a tím udržovat vertikální polohu zad při provádění.
 • Větší váha. Hatfield shell umožňuje zvýšit hmotnostní zatížení. S průchodem „obtížného bodu“ zvedání si sportovec pomáhá rukama a opírá se o stojany. Samozřejmě, v soutěžích se nikdo nezastaví na zastávkách, ale jako trénink mají tyto dřepy pozitivní vliv na pokrok.
 • Pohodlí použití. Hatfieldův krk je vybaven měkkým polštářem, který eliminuje nepříjemné pocity v krku a třením kůže. Kromě toho sportovec nebude muset otáčet a deformovat zápěstí, lokty a ramena. Hands-free powerlifter lze použít k „naladění“ těla pod projektilem a zlepšení techniky cvičení.
 • Praktičnost. "Prázdný" krk Hatfield váží 40 kg. Lze jej využít při rehabilitačním výcviku. Například, když se doporučuje poškození kolenních kloubů nebo podvrtnutí nohou, doporučuje se lehké dřepy. Také, projektil je skvělý pro ukončení těžké cvičení, když sportovec nemá téměř žádnou sílu. V takové situaci může sportovec bezpečně dřepnout a rukama se držet na stojanu, aby ho zachránilrovnováha.
 • Bezpečnost. Hatfield tvrdí, že 75% zranění spojených s dřepy nastává v době, kdy se sportovec vzdaluje od stánků a když projektil staví zpět na zastávky. Když používáte bezpečný krk, powerlifter nemusí provádět další kroky s nákladem na ramenou, čímž se zvyšuje riziko zranění kolen. Cvičení se provádí téměř v blízkosti napájecího rámu.

Výhody krku Hatfield zahrnují také polohu palačinek. Projektil je navržen tak, aby těžiště nebylo v souladu s rameny, ale poněkud níže. To snižuje nebezpečné zatížení ramenního pletence.

Hatfield Squat Technique

dřepy s bezpečnostními krky se nijak neliší od klasických. Cvičení kvalitativně zatěžuje svaly nohou, posiluje vazivový aparát a stimuluje růst svalové hmoty. Technika provádění Hatfield dřepů:

 1. Nainstalujte projektil na rám napájení do výšky středu hrudníku.
 2. Uchopte příčné dorazy tyče, posaďte se a zatlačte lichoběžník do měkkého polštáře.
 3. Vyměňte nohy přesně pod hmatník a sílou nohou odstraňte projektil z regálů.
 4. Vezměte půl kroku zpět a pohněte dlaněmi na stojany.
 5. Položte nohy poněkud širší než ramenní klouby a rovnoměrně rozdělte váhu (nesmí se pohybovat po patách nebo ponožkách).
 6. Při vdechování jemně snižte pánev pod kolena. Vyhněte se naklánění dopředu a posouvání kyčlí dozadu.
 7. V nejnižším bodě se neuspokojte. Se silným výdechem vstaňtevertikální poloha.
 8. Při zvedání pomáhejte rukama, abyste překonali „mrtvý bod“, ke kterému dochází kolem středu amplitudy.

Doporučení od Fredericka Hatfielda:

 • při dřepu s těžkými váhami požádejte partnery, aby vás zajistili;
 • použít pás na vzpírání a speciální obvazy k ochraně bederní a kolenní kosti;
 • Pokud chcete mít větší váhu než obvykle, zkuste rozšířit nohy širší a při naklápění nakloňte tělo dopředu.