Hinduistické nebo indické kliky - posilují horní část těla

Hinduistické push-upy, dans, nebo jak oni jsou nazýváni indickým bench pressem - toto je jedinečné cvičení, které vyvíjí nejen sílu a svalovou vytrvalost horní části těla, ale také pomáhá zlepšit pružnost páteře. To je věřil, že hnutí v jeho aktuální formě bylo půjčeno od tréninku arzenálu indických zápasníků. Lidé, kteří jsou závislí na józe, v něm jasně vnímají podobnost s pózou psa, který se nejprve dívá na čenich dolů a pak nahoru.

Výhody cvičení

Indicky testované push-upy, když jsou pravidelně prováděny, vám umožní zažít řadu pozitivních efektů:

  • Posílení svalů ramen, paží a hrudníku. Rozvoj svalové síly a vytrvalosti.
  • Zlepšování pružnosti páteře, trénink svalů zad a kortexu.
  • Změna polohy těla z obvyklého na převrácený stimuluje činnost oběhového systému, zlepšuje stav cév hlavy a zabraňuje stagnaci v pánvi.
  • Prodloužení prsních svalů a abs v druhé fázi cvičení vám umožní zvýšit práci těchto svalů, a tím zvýšit efektivitu tréninku.

Kontraindikace cvičení jsou zvýšený tlak, bolesti hlavy, cévní onemocnění hlavy, poranění ramen, u žen - menstruace.

Rozložení zátěže

Obecně platí, že zatížení při provádění cvičenídistribuovány podobným způsobem s pravidelnými kliky. Hlavní práci vykonávají triceps, pectoralis hlavní svaly, a na rozdíl od tradičních push-upů, toto cvičení nutí přední svazky deltového svalu pracovat aktivně.

Dále se používají extenzory páteře, lisu, malých svalů těla. Jinými slovy, zatížení mapa je poměrně rozsáhlá a můžete bezpečně zahrnout toto cvičení v programu horní části těla cvičení.

Technika výkonnosti

Cvičení může být podmíněně rozděleno do dvou fází, když se pohybujete vpřed a vrátíte se. Zvažte je podrobně.

Výchozí poloha: klást důraz na lehnutí, s mírně širšími dlaněmi než ramena. Pak posuňte nohy blíže k pažím, aby se pánev zvedla. Pánev musí být zvednuta tak, aby paže odpovídaly tělu a krku. Zároveň je bedra mírně klenutá, nohy zůstávají co nejpřímější. Pokud děláte jógu, je to jednoduché: vezměte si postavu psa lícem dolů.

Výchozí pozice

Provádění kliků:

  1. Zvedněte hlavu, abyste se mohli dívat dopředu. Ohněte lokty a snižte hrudník téměř na podlahu a přitom ohněte záda. Snažte se neohýbat nohy. Líbí se vám potápění pod překážkou. Tělo se pohybuje kupředu.
  2. Po průchodu spodním bodem zatlačte nahoru a dopředu a zcela vyrovnejte ruce. Současně klesá pánev, hřbet je maximálně klenutý. Jogín vezme pózu psa lícem nahoru, pouze nohy spočívají na prstech.
  3. Nyní musíte provést veškerý pohyb v opačném pořadí a vrátit se do výchozí polohy. Zatlačte pánev dozadu a ohněte paže. Držte hrudník nad podlahou, narovnejte ruce a zvedněte pánev.
  4. Opakujte pohyb požadovaným počtem opakování.

Během cvičení se hrudník pohybuje v oblouku. Pohyb se provádí plynule bez trhnutí. Nejdříve musíte udělat několik svahů, vln a zvratů, a tak vytáhnout hřbet a protáhnout hřbet. Můžete ji použít ve dnech tréninku triceps a hrudníku.

Technika.

Indické push-upy lze provádět také jako ranní cvičení. Cvičení dokonale osvěžuje, urychluje metabolismus a tóny kardiovaskulárního systému.

Pravidelné hinduistické push-upy významně posílí paže hrudníku a ramen, stejně jako svaly na zádech a stisknou.