Jak běžet na hubnutí - rozumíme složitosti procesu

Nejjednodušší možností, jak zahájit proces hubnutí, je zahrnout pravidelnou fyzickou aktivitu do každodenního života. Běh na spalování tuků je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak utratit další kalorií. Podívejme se na vlastnosti běhu na hubnutí.

Proč je provoz vhodný pro hubnutí

Pomáhá vám tedy zhubnout? Podívejme se.

Problémy s obezitou jsou zpravidla charakteristické pro osoby, které vedou k sedavému životnímu stylu. Navíc nyní má dobrá polovina obyvatelstva osobní vozidla. Díky vozům se zastavíme nejen v běhu, ale v podstatě pěšky. Výsledkem je, že tělo hromadí tuk a svaly atrofují kvůli zbytečnosti.

Abyste se vyhnuli plnosti a nepříjemným důsledkům pro vzhled a zdraví, musíte se sejít a jít na běh. Toto je nejjednodušší forma fyzické aktivity, která je dostupná všem. A nejdřív je to jen procházka rychlým tempem. Jakmile se vaše tělo přizpůsobí - jít na běh.

Podívejme se blíže, jak jogging spaluje tuk?

Běh je vaše srdce pracovat rychleji, takže tento druh stresu se vztahuje na kardio. Szrychlený puls za jednotku času prochází více krve srdcem než v klidovém stavu. Plíce také začnou pracovat tvrději a vaše krev je aktivně obohacena kyslíkem. Kyslík vzniká ve všech buňkách těla, počínaje špičkami prstů, končící mozkem. Procesy výměny začínají rychleji proudit.

Provoz vyžaduje energii. Pro zajištění stálého průtoku tělo tráví své vnitřní rezervy. Nejprve se spotřebuje glykogen uložený v játrech, pak se používají tukové zásoby našeho těla. Provoz a nadváha jsou proto neslučitelné koncepty. Pokud se aktivně pohybujete a spalujete více kalorií, než dostanete s jídlem, hmotnost navíc zmizí. Běh a ztráta hmotnosti - vzájemně propojené věci.

  • Pro jogging (7–9 kilometrů za hodinu) začíná spalování tuků po 20–30 minutách nepřetržitého chodu.
  • S intervalovým tréninkem začíná proces štěpení tuku mnohem dříve, není třeba spouštět hodinu, aby se spustil katabolismus tuků. Interval běhu je však poměrně těžký náklad a takové kardio není vhodné pro každého.

Pokud jde o to, zda jogging přispívá k hubnutí, je důležité objasnit jeho vzhled a dobu trvání. Pokud máme na mysli klasické běhání jednoduchým tempem - délka tréninku by měla být minimálně třicet minut.

Příprava k jízdě

Chcete-li začít běžet, nemusíte kupovat drahé doplňky, potřebujete pouze pohodlné tenisky a sportovní oblečení. Všechnonic jiného není potřeba.

Vyberte si tenisky s podešví střední tloušťky a měkkosti. Špicatá podešev poskytuje dobrou přilnavost, ale neběží na ní dlouho. Pokud je podešev silně pružná, ovlivňuje vaši stabilitu. Tenisky s tenkou podešví lze zakoupit v jednom případě, když běží na pogumovaných tratích v podmínkách stadionu nebo závodních drah. Nemůžete běžet na asfaltu v teniskách, porazíte vaše klouby.

Oblek lze sestavit z jednoduchých sportovních kalhot, triček (triček) a olympijských triček. Když přijde zima, budete potřebovat bundu nahoře, čepici a rukavice. To vše by mělo být snadné, abyste se nemuseli potit. A pokud se potíte, oblečení by mělo být dobré, aby se vlhkost.

Levné syntetické oblečení nebude schopno účinně odstranit vlhkost venku, budete se v něm potit. Dražší modely, nazývané termální prádlo, to dokážou udělat. Proto, pokud máte dobrý příjem, nešetřete na oblečení.

Pokud si nepřejete koupit jinou bundu, můžete si to udělat s svetrem pod košili. To je osvědčená volba - teplá a pohodlná.

Režim a výkon

Pro začátečníky je důležité sledovat systematické vzdělávání. Pokud budete běžet dvakrát a zastavíte - nebude z toho žádný smysl.

Kromě režimu joggingu, musíte mírně revidovat svou stravu - jít na zdravější dietu pro hubnutí. Spolu s během pomáhá rychle odstranit žaludek a další problémové oblasti.

Můžete zhubnout kombinací výživy a aktivitymnohem rychleji než samotná dieta nebo sport.

Když běžíte, záleží jen na vás. Můžete trénovat jogging každý den ráno nebo jít ven večer. Nejlepší doba pro spuštění je, když jste nejpohodlnější. Jsi lark a vstaneš v 6 hodin ráno. Pokud jste sova a jste celý den v práci nebo ve škole, vyberte si večer. Není třeba běžet v noci. Tělo by mělo v tuto chvíli spát, bez ohledu na to, zda jste sova nebo ranní osoba.

Běh na hubnutí by měl být prováděn 3-6 krát týdně. Kolikrát týdně budete záviset na délce trvání vašeho běhu. Čím častěji je lekce, tím méně může závod trvat. Ale pamatujte, že protože ztráta hmotnosti pomocí joggingu je vaším hlavním cílem, tím více a častěji se pohybujete, proces bude intenzivnější.

Kde odstranit tuk s pojezdem

Bez ohledu na to, zda běh pomůže zhubnout nohy. Vzhledem k tomu, že při běhu nohou práce, je efektivní spustit nohu hubnutí na prvním místě. Přesněji řečeno, řekněme - tuk jde po celém těle, ale díky tréninku svalů budou vaše nohy vypadat štíhlejší a fit. Správný průběh hubnutí bude také přispívat k péči o tuk z hýždí, pasu, boků a všech ostatních problémových oblastí.

Neexistuje žádná péče o tuk. Neočekávejte, že tuk magicky opustí pouze břicho. Samozřejmě, že běh k odstranění žaludku, samozřejmě, pomůže, ale další centimetry půjdou nejen z pasu, horní část těla bude také zhubnout.

Tak neobtěžovat, jak správně pracovat, aby se zhubla v nohách nebo na jiném místě - tuk opustí problémovou zónu paralelně se zbytkem těla.

Techniky běhu pro hubnutí

Existuje několik způsobů, jak spustit, které můžete použít jako prostředek k dosažení cíle.

Běh na místě

Pro nejskromnější je běh na místě doma pro hubnutí. Musíte vstávat kdekoli doma a běžet. Běh na místě pro hubnutí je odlišný od běžného běhu v tom, že jen zvednete kolena a položíte nohy na prsty. To se děje rychle, na každé noze trochu skočíte. Ruce dělají stejné pohyby jako v reálném běhu.

Můžete tak trénovat na hubnutí, aniž byste museli opustit svůj domov, bez zakoupení speciálních simulátorů. Jediné negativní je velmi nudná práce. Jak Vysockij zpíval, „nejsou žádné první, kdo by zaostával ...“, žádný konkurenční stimul. Obraz před očima se nemění a sousedé mohou negativně reagovat na hluk.

Nicméně, bez ohledu na to, co někdo říká, tento běh pomáhá zhubnout, stejně jako jakýkoli jiný druh kardio. Pokud máte dost trpělivosti - dosáhnete svého cíle.

Pokud chcete používat jogging, abyste zhubli v břiše, musíte zvednout kolena vysoko. V tomto případě je více zapojena dolní část břišní.

Interval běhu

Silným podnětem pro aktivaci katabolických procesů v těle je časový interval.

Jeho podstata je jednoduchá: běžíte 5 minut běžným tempem, pakmaximálně zrychlit na 20–40 sekund, pak během 2–5 minut obnovíte puls a dýchání. Dále opakujte zrychlení. Pro jeden běh cvičení můžete udělat 4-6 zrychlení. Jak to vaše tělo dovoluje.

Tento typ chodu umožňuje rychle odstranit žaludek a bok, pomáhá spalovat tuk ve všech problémových oblastech.

Zvláštností je, že intervalový běh pohání tělo do anaerobního rámce. Svaly nemají dostatek kyslíku k provádění obvyklého způsobu oxidace glukózy. Jako výsledek, anaerobní proces začíná ve svalech, v důsledku čehož metabolit je propuštěn - kyselina mléčná, působit každého je známý pocit pálení. To je to, jak interval běhu ovlivňuje metabolismus, to je, abych tak řekl, extrémní kardio. Znát opatření, nadměrný interval běží vám může ublížit!

Jinými slovy, interval běhu, se všemi jeho účinností, má velký mínus - ne každý si to může vyzkoušet. Kontraindikace jsou problémy se srdcem, plícemi, bolestmi kloubů. Začátečníci jsou také lépe vyškoleni tradičními způsoby.

To znamená, že i když se jedná o nejúčinnější postup pro hubnutí, z důvodu řady omezení to není nejběžnější.

Další způsob, jak zhubnout, lze doporučit téměř každému. Každý, kdo běží kolem poznámky - jogging je optimální kombinace zatížení a bezpečnosti.

Běhání

Tento průběh nevede k tomu, aby srdce fungovalo na plný výkon, ale vyžaduje si spotřebu kalorií na novou úroveň. Lekce je dlouhá, alevelmi užitečné. Takový běh je považován za zdravý.

Každý, kdo nemá žádné zjevné zdravotní problémy, může běhat. Koneckonců, tento pohyb je jen o něco intenzivnější než chůze rychlým tempem.

Osoba, která ztrácí váhu, může postupně odstraňovat nadváhu, aniž by poškodila tělo v důsledku pravidelných jízd.

Mnozí z nás jsou zvyklí chodit na ranní běh, ale ve večerních hodinách je také efektivní úbytek na váze. Jak již bylo zmíněno, hlavní věc není snažit se trénovat v noci, protože tělo potřebuje spát.

Šetří takovou zátěž z celulitidy, dušnosti, tlakových rázů, zvýšené únavy. To také zvyšuje náladu, stabilizuje nervový systém, saturuje buňky kyslíkem.

Kolik pozitiv má takové jednoduché zaměstnání! Je nutné zahrnout do vašeho života pravidelné běhy, ne?

Doba trvání a četnost jízd

\ t

rozumná otázka, pokud používáte jogging pro hubnutí, kolik byste měli běžet?

Na to odpovíme takto: musíte běžet každý druhý den nebo 5-6krát týdně. Méně často - nedojde k nejasnostem, častěji - budete rychle přepracovávat.

  • Minimální doba běhu by měla být 30–40 minut.
  • Maximální doba trvání intervalu je 20–30 minut.

Je bezpečnější a výhodnější běhat každý druhý den po dobu 45–60 minut pohodlným tempem. To je práce svalů a postupné rozpadávání tuků a kardio.

Stručně řečeno, můžeme říci, že pokud je vaším cílem zhubnout, bude váš nejlepší přítel. Ale jen tehdy, když pracujetesi zvyk železa, protože je třeba pravidelně se zabývat.