Jak se naučit tlačit z podlahy - průvodce pro začátečníka

Někteří lidé nemají rádi push-upy ze školní tělesné výchovy. Jak by to mohlo být jinak, kdyby ti nevysvětlili ani techniku ​​cvičení, ani principy svalové práce. Pojďme zaplnit mezeru ve znalostech a zjistit, jak se naučit, jak dělat push-up od nuly, řekněme, spravedlivý sex. Koneckonců, obvykle je každý člověk schopen provést několik opakování, i když ne vždy správně. Ale jak se naučit tlačit dívku?

Jaké svaly fungují

Nejprve se podívejme, jak se naše tělo chová, když vyrazíte ven.

Výchozí poloha je ležet. Vaše váha je rozdělena mezi vaše ruce (stojíte na dlaních) a prsty na nohou. Zbytek těla je natažen do provázku a, jak se říká, visí ve vzduchu.

Takže stojíte na svých rukou a ponožkách. Tělo je udržováno v přímé poloze díky práci kůry kůry a téměř všech ostatních svalů těla, které v tomto případě hrají roli stabilizátorů.

Pak se může objevit následující: - pánev začne padat dolů, resp. Chcete-li nějakým způsobem vyrovnat situaci, budete se snažit zvýšit pánev ke stropu, nakonec ohnout v opačném směru. A znovuVaše tělo bude rovné. To je chyba. Průhyby dolů a nahoru by neměly být.

Slabé nebo nepřipravené svaly kůry vám nedovolí stát vzpřímeně v normální poloze. Je nepravděpodobné, že osoba s úplným nedostatkem fyzické zdatnosti se okamžitě naučí správně dělat kliky. Proto první závěr - vaše tělo by mělo mít nějaký svalový tonus. Bylo by hezké napumpovat tisk a posílit svaly na zádech.

Dále byste měli věnovat pozornost hlavním pracovním svalům - to je hrudník a triceps a do jisté míry ramena.

Změnou polohy ramen lze každou z těchto svalových skupin použít v různé míře.

  • Položte dlaně na širší stranu a roztáhněte lokty do stran - dejte důraz na prsní svaly.
  • Položte ruce na šířku ramen a zatlačte lokty k tělu - naložte tricepsy.

Kliky pro dívky nejsou o nic méně důležité než u mužů.

Přesto, že muži jsou silnější než dívky, jsou to právě oni, kteří tuto techniku ​​nejčastěji porušují a ohýbají. Dívky v tomto ohledu jsou přísnější, ale často mají problém se slabostí prsních svalů a rukou.

S ohledem na tuto funkci, pojďme mluvit o tom, jak dostat push-up od dívek a začátečníků. Ve skutečnosti je to snadné, nefunguje to poprvé. Pokud jste odhodláni dělat kliky, zde je stručný průvodce pro začátečníky.

Push-up Guide

Pro zjednodušení výuky je rozdělím do několika jednoduchých kroků. Každá etapa je obrovským krokemvýsledku. V rámci tohoto systému se může kdokoli naučit co nejrychleji.

Princip push-upů pro začátečníky je postupný přechod ze zjednodušených verzí cvičení na klasiku.

Vystupujeme z kolen

Měli byste se tedy vrátit do výchozí pozice - kladete důraz na ležení.

Položte nohy lehce do stran a na začátku položte ruce na šířku ramen. Otevřete dlaně prsty. A tady to je, podvádění - přidejte kolena jako bod (to se nazývá push-up z kolen).

Pokud se můžete lehce postavit na kolena na 1 minutu, aniž byste se ohnuli tělem, pokračujeme dál. Pokud ne, cvičte, dokud to nebude snadné.

Z pozice s koleny už můžete začít push-up. Pokuste se jemně ohnout ruce a snížit hrudník na podlahu. Ovládejte úroveň těla. Ukázalo se, že nespadl? Pak si narovnejte ruce.

Naučte se provádět pět kliček z kolen najednou. Poté se můžete pokusit narovnat nohy a udělat jednu plnohodnotnou push-up z podpěry ležící. Ukázalo se - skvělé! To nefungovalo - pokračujeme v tréninku z kolen až 10krát. Dozvěděli jsme se, jak to udělat desetkrát - opakujte pokus o narovnání nohou.

Mimochodem, je to tento druh cvičení, který je často míněn, pokud jde o push-up pro dívky. Používá se ve skupinovém tréninku, když potřebujete dát takové zatížení, které bude bez výjimky zvládat.

Chcete-li se naučit, jak vytlačit klasický styl, můžete nejprvejít na podporu na jedno koleno, narovnání druhé nohy. Ale dělat cvičení tímto způsobem není příliš pohodlné.

Push-up z něčí kolena jsou jednou z možností, jak se naučit, jak se push-up od základů.

Ruce na podporu

Existuje další způsob, jak vám usnadnit výkon, protože si položíte ruce na podporu. Podstata je následující:

  1. Najděte stabilní podpěru o výšce 50–70 cm, může to být krabička, podstavec, plošina s podpěrami. Podpora musí být silná.
  2. Opřete se o ni rukama, jako by to byla podlaha. Ramena se rozprostřela poněkud širší než ramena.
  3. Pokles, téměř se dotýká podpory. Snažte se neohýbat tělo nahoru nebo dolů.

Vytlačte jej, dokud nebude pro vás snadné. Pak hledejte nižší podporu. Postupně se přesunete do horizontální verze kliků.

Rozdíl v závažnosti cvičení je skutečně tam. Čím vyšší je bod podpory pro ruce, tím menší hmotnost musíte zvednout. A čím jednodušší je, aby vaše tělo zůstalo rovné - protože gravitace na vás nepůsobí tak, jak to dělá v horizontální poloze. Učení k push-upům je tedy jednoduchá záležitost.

Nejjednodušší způsob, jak pro ty, kteří nikdy necvičili, je klikání ze zdi. K tomu je třeba stát čelem ke zdi ve vzdálenosti asi jednoho metru. Nakloňte tělo dopředu a položte ruce na zeď. Toto je výchozí pozice, ze které musíte tlačit.

Zvládli kliky ze zdi,Přejít na možnost "na kolenou" nebo "ruce na podporu."

Jak rychle se naučit push-up a je obecně možné, že proces nějakým způsobem urychlí? Odpověď na tuto otázku je nejednoznačná. Vše záleží na vašem věku, svalovém stavu, disciplíně a pravidelném tréninku. Jinými slovy - rychlost dosažení výsledku je individuální. Takže se nedívejte na ostatní - buďte důslední a vše se ukáže.

Zajištění výsledků

Když zvládnete první opakování, můžete postupně postupovat. Vaším úkolem je vytrhnout 10-30 krát za přístup. Pro dívky bude stačit 10 dívek.

Rozbít výcvik do přístupů. Vezměte dva nebo tři přístupy, každý s 10–30 opakováními.

Mimochodem, pokud chcete získat hmotu - push-up vám bude vyhovovat pouze v počáteční fázi. Pro dosažení nejlepších výsledků si objednejte posilovnu.

Mnoho z nich se již těmito metodami naučilo push-up. Od jedné chvíle dosáhli 40, 50 a více opakování.

Vlastnosti výuky dítěte

K zvládnutí cvičení bude dítě potřebovat méně času než dospělý. Ale to je pod podmínkou, že s ním budete pracovat kompetentně a jasně.

Pokud se zajímáte o to, jak naučit dítě k push-upům, zvažte jeho psychologii. Charakteristiky vnímání dětí jsou následující - dítě se zaměřuje pouze na to, co má zájem. Pokud mu představíte celý proces jako hru, je možné, že budete mít mnohem více šancí naučit dítě push-up.

Můžete k tomu přistoupit.procesu od 3 - 4 let, vše ukazuje příkladem. Děti často kopírují své rodiče. Skutečnost, že chtějí být jako táta s mámou, je již známá skutečnost. Ukažte jim, jak na to kliknout, a děti se po vás budou opakovat. Vaším úkolem je opravit jejich pohyb ve formě hry.

Řádné push-up techniky

Důležitá je správná technika. Ale není to totéž pro každé cvičení. Vzhledem k tomu, že všichni lidé jsou odlišní, často je třeba experimentálně vybírat nuance technologie. To neznamená, že pro dva různé lidi bude technika implementace zcela odlišná. Tam budou jen některé rozdíly.

Technika různých typů push-upů je podrobně popsána v tomto článku.

Když mluvíme o tom, jak se push-up, dívky by měly říci jen to, že push-up pro ženy obvykle zahrnují práci na triceps. To je úzké prohlášení rukou a loktů přitlačených k tělu.

U mužů je nejoblíbenější styl hrudníku: dlaně jsou široké, lokty jsou od sebe vzdálené.

Dokonce i push-ups ze zdi je třeba udělat správně. Zaměřte se na pocity, zkuste pracovat svaly na hrudi a triceps. Zde lze bezpečně pracovat s různými pozicemi rukou.

Motivace

Nejsilnější motivací je příklad souseda. Pokud se například dívka vymanila více než její přítel - pro chlapa je to už motivace! Nakonec oba vyrazili.

Pokud chcete pumpovat nebo posilovat paže, ramena, hrudník, ale není možné jít do posilovny - to je dobrý důvod, proč přijítnaučit kliky.

Nastavte si určitý cíl podle počtu opakování najednou. Cíl vám nedovolí zastavit se nebo jít na scestí. Ale bez cíle se vzdáte tréninku za týden nebo měsíc.

Použijte možnosti push-up pro začátečníky k předběžnému posílení svalů, pravidelnému cvičení a radosti. V tomto případě nebude výsledek dlouho trvat!