Jak uvolnit svaly krku a horní části zad

Častým a mnoha známým problémem je únik krku, bolest svalů, bolest v hlavě. To vše se děje kvůli mnoha faktorům, aby se zabránilo dopadu, který není možný. Chcete-li obnovit pohodlí, zmírnit únavu, pojďme se naučit, jak relaxovat svaly krku a zad.

Proč je krk necitlivý

Jaký je způsob života moderního člověka? Představme si nejobvyklejšího pracovníka úřadu. Po dobu 8–9 hodin sedí na židli, lámá si šálek kávy a oběd. Před jeho očima obrazovka, na které se dívá po celou dobu. A tolik týdne jde.

O víkendech je nejběžnější úřednice doma nebo v baru s přáteli, kde znovu sedí nebo leží. Co se stane se svaly? Dostanou trochu krve. Výsledkem je, že vertikální zatížení páteře již není rozděleno mezi něj a svaly a zcela padá na kostru.

V páteři se nachází mícha, jejíž kořeny zasahují za páteřní kanál. V těchto místech, v podobném stavu, jsou spinální kořeny sevřeny, v důsledku čehož člověk pociťuje necitlivost v končetinách, bolest.

Kromě toho všeho je krevní zásobení mozku narušeno, protože krk je strategicky důležitýmost mezi tělem a krkem. Proto bolesti hlavy.

Proč tedy může krk otupit:

 • Dlouhá absence mobility, změna pozic.
 • Krátký nebo dlouhý pobyt na místech, které jsou pro krk velmi nepříjemné (nejčastěji během spánku).
 • Studené.

Jak se ujistit, že vše je v pořádku s krkem

Existuje několik způsobů, jak se chránit před problémy s krkem. Určitě jste se setkali v životě lidí a možná jste byli v situacích, kdy krk bolí z chronického napětí nebo průvanu.

https://www.youtube.com/watch?v=G3SkyS4U8QY

V tomto stavu nemůže člověk otočit hlavu, což je velmi nepříjemné. Aby se takovým situacím vyhnulo (vyhnout se jim na 100% nebude fungovat, protože život může být cokoliv, ale můžete minimalizovat riziko takového výskytu), musíte to udělat.

Pohodlí představuje

Když jste v práci, snažte se poskytovat pravý úhel všude. To znamená, že úhel ohnutí vašeho těla na kolenou a pánvi by měl být 90 stupňů. V ideálním případě by měl být střed obrazovky počítače v této poloze na úrovni očí. Je možné, že v této pozici budete méně unaveni.

Toto doporučení je určeno nejen pro ty, kteří mají napjaté svaly zad a krku. Takový systém doporučujeme na pracovišti každému, kdo se chce vyhnout problémům, jako je chronický stres.

Když spíte, dávejte pozor na postel. Povrch na spaní by měl být hladký, ohnutí krku je nepřijatelné. Důležitou součástí pohodlného spánku je polštář. Důrazně doporučujeme dostat ortopedický polštář.Lehněte si na to jednou. Věřte mi, přehodnotíte hodně.

Když je váš krk napjatý, můžete odpočívat s polštářem. To je osvědčená volba. A pokud spíte v nepohodlné poloze, pak denní stres v kombinaci s nocí změní vaše krční svaly na kámen. Ráno sotva otočíte hlavu, nebo bude nemocná.

Teplo

Musíme se postarat o otupělý krk, vytvořit pro něj pohodlné podmínky, zabalit ho do šálu. Bez legrace, zkuste se postarat o krk.

Stojí za jednu noc, abys spal v ponoru, druhý den ráno se probudíš s krutou bolestí v krku, nebudeš schopen otočit hlavu. To je zánět svalu. Ale můžete se tomu všem vyhnout.

V zimě vždy používejte šátky, pokud bunda není opatřena vysokým zipem. Postarejte se o krk, šlachy jsou tam připojeny. To je velmi zranitelné místo.

Masáže a speciální cvičení

\ t

Masáž

A teď si promluvme o nejpříjemnější části našeho dnešního rozhovoru - masáže. Když máte něco necitlivého, můžete se zeptat milovaného člověka, aby vám přehnal krk. Masáž krku a ramen dokonale uvolňuje únavu. V některých případech má k dispozici spánek.

Můžete si udělat masáž sami. Technika bude následující:

 1. Když sedíte, oběma rukama sevřete hlavu a prsty položte na zadní stranu hlavy. Cítit tubercle na zadní straně hlavy - šlachy od svalu jsou připojeny k ní zespodu. Masírujte toto místo prsty. Dále, jít dolů k základně krku s masážními pohyby. Při procházce několikrát nahoru a dolůlisování a kruhové pohyby 4 prsty každé ruky.
 2. Nyní jděte rukama od krku k ramenům. To je výška trapézů, nemilosrdně je vrásčit do bodu bolesti a euforie. Pokud jsou tvrdé, vrásky je až do té doby, než se stanou jako těsto.
 3. Aby lichoběžníky nebyly napjaté, položte lokty na stůl. V limbu drží ruce tak, aby nespadly.
 4. Když masírujete hřbet hlavy a krku, položte hlavu hlavou na knihy nebo jinde tak, aby vaše svaly nevedly k udržení polohy.
 5. Lehce zatlačte dolů a prsty přitlačte přední část krku doprava a doleva od vany. Pozor! Tam jsou body bolesti, tam jsou důležité krevní cévy na stejném místě, takže stiskněte velmi lehce, aby bylo příjemné. Neprovádějte náhlé pohyby.
 6. Trapezius sval je považován za součást zad, takže tyto tipy platí také pro to, jak uvolnit svaly zad.

Nejpříjemnějšími místy pro masáž jsou zadní část hlavy a horní část lichoběžníku. Vrchol lichoběžníku spojuje ramenní pletenec a krk. Tato část svalu klade obrovskou zátěž na fixaci rukou. Pokud ne pro ně, naše ruce by klesly na kolena. Ale svalový mechanismus to nedovolí.

Přátelé, relaxační masáž je opravdu léčivá věc! Jednou za 3 měsíce je velmi užitečné a skvělé absolvovat průběh masáže zad a krku.

Ale nezapomeňte, že masáž by měl provádět dobrý odborník s příslušnými dokumenty. Nedbalé zacházení se zády a krkem může poškodit!

Cvičení

Pokud jsou vaše krční svaly napjaté, pomohou vám speciální cvičení. Existuje několik komplexů, které zajišťují prevenci těchto jevů.

První komplex je založen na pohybech krku. Vaším úkolem je provádět kruhové pohyby ve všech směrech, krk se ohýbá bokem, tam a zpět. A s každým svahem a rozsahem se snažte zvýšit amplitudu pohybu. Všechny pohyby jsou prováděny pomalu, zamyšleně. Nemůžete spěchat tady, protože neopatrné a ostré protažení svalů může vaši situaci zkomplikovat.

Druhou možností je izometrické zatížení. Vědci dospěli k závěru, že po takovém napětí by měl sval relaxovat. To je pravda, relaxace přichází po intenzivním stresu. Na jedné straně je absurdní namáhat již napjatý sval. A na druhé - to funguje.

Následující komplex je založen na principu izometrie. To může být provedeno, zatímco sedí na pracovišti (pouze tak, že šéf nevidí):

 1. Posaďte se, nakloňte hlavu bradou dolů. Ruce sevřou hlavu u hlavy. Snažte se zvednout hlavu a zabránit tomu, aby se tak stalo. Napětí se bude vyvíjet v zadní části krku, které je třeba držet po dobu 5-10 sekund. Uvolněte se a počkejte 20 sekund. Opakujte cvičení 3 krát.
 2. Nyní pravou rukou zabalte levou stranu hlavy a zatlačte ji na pravé rameno. Pokud protahování nedovolí - naklonění, jak můžete. Snažte se dostat hlavu zpět a nenechte se to stát s vaší rukou. Držte napětí 5-10 sekund.Opakujte cvičení třikrát, pokaždé, když nakloníte hlavu stále více a více.
 3. Položte lokty na stůl, čelo na dlani. Utáhněte krk, jako byste tahali bradu na krk. Ruce vás trápí. Udržujte napětí až 10 sekund. Udělej to třikrát.

Koneckonců, otřete krční svaly hladením. Nabíjení je dokončeno, v nadcházejících hodinách by nemělo nic plynout! Obecně se zahřívejte častěji, nakloňte krk doprava a doleva, proveďte kruhové pohyby. Svaly milují mobilitu!