Jaká cvičení mohou a nemohou být prováděna s křečovými žilami

Když se vaše žíly rozšíří a začnou se objevovat pod kůží a v nohách se objeví bolesti, váš životní styl se nezmění k lepšímu. Cvičení pro křečové žíly zlepšují cévní tonus, čímž zmírňují stav.

Co je křečové žíly

Křečové žíly jsou patologickým (abnormálním) fenoménem křečových žil, což má za následek, že se na povrchu kůže objevují modrobílé pavučiny a sítnice, nebo dokonce hrbolaté uzly.

Pokud máte příbuzné s křečovými žílami, slyšeli jste od nich výraz jako „tahání žil“. Jak víte, krev v žilách nohou by se měla zvednout a překonat gravitační sílu. Srdce ji tam s každou kontrakcí tlačí a speciální ventily uvnitř nádoby zabraňují odtoku. Uzavírají se po každém tlukotu srdce a nedovolují, aby krev tekla dolů vlastní váhou.

Při křečových žilách se stěny žil expandují a stávají se tenšími, ventily se již nemohou zavírat, narušuje se správný pohyb krve postiženou nádobou. Krev stagnuje, krevní cévy vystupují na povrch kůže avelmi nápadné. A čím silnější jsou křečové žíly, tím těžší a rozsáhlejší bude tento obraz.

V určitém bodě nastává „bod návratu“, kdy není možné bez operace. Ale před tím si můžete pomoci s gymnastikou a léčbou drog.

Nejdůležitější je chránit se před dalším vývojem křečových žil. Nejdříve musíte zjistit, odkud pochází.

Příčiny nemoci

Všechny příčiny zvětšení žíly lze snížit na dva: problémy s odtokem krve z cév nohou a slabé pojivové tkáně ve stěnách cév.

První skupina příčin může být vyřešena jednoduše, zatímco druhá je způsobena genetickými rysy a může být smířena.

První skupina obsahuje tyto důvody:

 • Leg to Pose během sezení.
 • Dlouhá nepříznivá poloha těla, např. Dřepnutí při práci na zahradě.
 • Dlouhá práce, vstávání.
 • Poranění, systémová cévní onemocnění.
 • Obezita.

Jak vidíte, většina z těchto důvodů může být odstraněna. Jinými slovy, cvičení budou neúčinná, pokud se nezbavíte zvyku sedět s nohama zastrčenými v ruce, nebo pokud neztrácíte hmotnost. Pokud jsou křečové žíly způsobeny genetickou slabostí cév, nezoufejte. Jen vaše nohy budou potřebovat více pozornosti.

Podívejme se tedy na to, jaký druh zátěže může být aplikován na svaly v této nemoci, můžeme dělat dřepy na křečové žíly a jaká jiná cvičení existují.

Boj proti křečovým žilám s cvičením

Fyzická aktivita je určena ke zlepšení průtoku krve v nemocných žilách. Je zbytečné dělat, pokud varix křečové žíly již vyžaduje operaci. Pokud však nemoc právě začala, cvičení budou velmi užitečná.

Co dělat

Nelze pracovat s váhami. Zapomeňte na silové cvičení prozatím, zhorší váš stav. Z nadměrného napětí mohou slabé cévy začít prasknout.

Zde jsou některé otázky od lidí s křečovými žílami a jejich odpovědí:

 • Můžete dřepnout s křečovými žilami? Squat s vlastní váhou může být. Pokud jsou však cvičení pro vás těžká, je lepší to nedělat, a to ani bez činky. Squat s činka pro křečové žíly je nemožné.
 • Můžu udělat bench press? Je to možné, ale s opatrností je lepší nosit speciální kompresní punčochy. Je třeba dbát na cvičení, která přímo používají svaly nohou, jako je mrtvý tah, dřepy, prodloužení a ohyb nohou. Zde se musíte omezit. Práce s váhou stojící na nohou nemůže. Bude užitečné stisknout nohy s malou hmotností, jak to děláte v obrácené poloze.
 • Po cvičení, žíly jsou oteklé, je to křečové žíly? Po návštěvě tělocvičny žíly stále výraznější, mohou být vidět na povrchu. Mělo by se však odlišovat od křečové žíly. V druhém případě jsou žíly tlačeny na povrch svaly, jsou hladké, bez uzlů a retikulums. Obvykle jsou velké a jednoduché.modravý. Takové žíly se objevují na těle sportovce v ohybu nohou, pažích, hrudníku, krku. To je normální. Pokud je žíla červená nebo fialová, tenká, uzlovitá a ohraničená síťovinou, je to křečové žíly.
 • Aerobik - lehké zatížení. Můžu to udělat pro křečové žíly? Bohužel, během aerobiku, člověk dělá náhlé pohyby, skoky. A to je lepší dělat. I když počáteční fáze křečových žil a nezáleží na tom. Hlavní věc je odstranit těžké zatížení. V pozdějších stadiích, zejména s tromboflebitidou, je náhlý pohyb nebezpečný krevní sraženinou a katastrofickými následky.

Je třeba s opatrností zacházet se vším, co vyžaduje vážné fyzické úsilí: jedná se o silová cvičení, rychlostní běh, intervalový trénink.

Co lze a mělo by být provedeno

Cvičení pro nohy s křečovými žilami se liší v měřeném zatížení. To je vlastně tělocvična pro klouby. Na jedné straně způsobuje kontrakci svalů a na druhé straně nezpůsobuje silné napětí. Všechna cvičení z křečových žil jsou zaměřena na zvýšení krevního oběhu v nohách.

Nejjednodušší cvičení nohou pro křečové žíly pracuje s nohama.

Toto cvičení se provádí takto:

 1. Posaďte se a lehněte si, aby vaše nohy byly nad koleny.
 2. Pod kolena můžete dát měkký, ale pružný polštář.
 3. Představte si, že špičky vašich prstů jsou štětcem. Nakreslete hladký kruh. Kreslení se provádí pohybem nohy v kotníku.kloub.
 4. Vytáhněte ponožku směrem k sobě, když ji dosáhnete, pokračujte v jejím tažení. V lýtkovém svalstvu a jeho protahování se budete cítit lehké příjemné teplo.
 5. Poté zatáhněte za ponožky, natáhněte paty kvůli lýtkovému svalu.
 6. Vyjměte nohy, pak k sobě.
 7. Zkuste toto cvičení několikrát.

Jinými slovy, aktivně otáčet nohy, řezat a uvolňovat tele. Děláme to se zvednutými nohami. Tato technika umožňuje protáhnout svaly umístěné pod kolenem, sedící na gauči, ležící v posteli.

Soubor cvičení pro celé tělo

Další aktivita kombinuje cvičení pro svaly a klouby celého těla a protahování. Jedná se o jednoduchý a bezpečný komplex, který zlepšuje prokrvení celého těla.

Hlava a krk

Popište hlavu s kružnicí 10 krát ve směru hodinových ručiček a stejné číslo v opačném směru.

Na každém kole se pokuste dostat ven. Rychle nepotřebujete protáhnout potěšení. Pocit, že vaše krční svaly pracují, užijte si to.

Pak natáhněte bradu na hrudník 3-4 krát, stejné číslo zpět do zadní části hlavy.

Pokračujeme do horního ramenního pletence.

Ramena, ramena

Popište ramenní kruhy tam a zpět. Nakreslíme kruh s vysokou kvalitou a pomalu, taháme za svaly!

Dále začneme popisovat kruhy ve stejné rovině rovnými rukama. Není nutné silně akcelerovat, dostatečnou rychlostí 1,5–2 otáček za sekundu. Vdechněte a vydechujte rovnoměrně, nedržte dech.

Pak přitlačíme loktytělo a nakreslete kruh s kartáči. To znamená, že ruka se otáčí v lokti.

A poslední krok - zmáčkněte ruce do pěstí a otočte je do zápěstí. Další, hněte dolní části zad.

Loin

Přijměte pozice "ruce do stran". Začněte na úkor pasu a otočte se na maximum doprava a doleva 10 krát. Můžete se otáčet v řadě, nebo to můžete udělat desetkrát najednou v jednom směru, pak 10 v jiném.

Poté proveďte ohyby vpřed a vzad. Pak otočte tělo ve směru hodinových ručiček a proti němu nohy zůstanou na jednom místě.

Položte si ruce na boky, popište několik kruhů pouze s kyčlí.

Nezapomeňte, že musíte pracovat pomalou rychlostí.

Nohy

Zde můžete sedět desetkrát pomalu a bez přídavné hmotnosti. To je jedna ze dvou možností, jak dát zatížení nohou pro vás, protože squat s činka, nemůžete dělat výpady.

Druhou možností je leg press v simulátoru s malými váhami. Bude to pro vás užitečnější, protože práce jde vzhůru nohama, což je velmi dobré v případě křečových žil.

Zbytek cvičení nohou jsou různé pohyby, které nezatěžují oblast gastrocnemius.

Pro tisk

Pro výcvik tisku budete potřebovat cvičení, která se provádějí na fitbalu ležícím na podlaze. Nedoporučuje se zvedat nohy v nohách, na vodorovné liště, protože v tomto okamžiku může krev v nemocných žilách stagnovat.

Ležící na zádech, zvedněte nohy (dva nebo samostatně) na lisu, rotopedu.

Zvraty v různých technikách jsou také bezpečné v poloze na břiše.

Plavání

Plavání je vynikající formou fyzické aktivity křečových žil. To je užitečné pro svaly nohou, a pro nervový systém, a pro srdce, a pro imunitu. Opravdu skvělá lekce!

Hlavní doporučení

Pokud shrneme všechny výše uvedené informace ve formě stručných doporučení, budou vypadat takto:

 • Proveďte cvičení na křečové žíly, procvičujte dlouhé procházky v pohodlné botě.
 • Nezůstávejte dlouho na jedné pozici, zbavte se zvyku sedět „nohou na noze“
 • Ovládejte svou hmotnost.
 • Udržujte aktivní životní styl pro zlepšení krevního oběhu.
 • Pokud máte predispozici na křečové žíly, musí být všechny těžké fyzické námahy prováděny ve speciálních těsných antivirikózových punčochách!
 • Po cvičení nechte krev volně vytékat z nohou. To platí zejména pro dívky. Lehněte si na postel nebo pohovku, s patami proti zdi. Je nutné si lehnout tak, aby nohy byly nad hlavou. Pokud se rozhodnete zdřímnout na hodinu nebo dvě, položte si pod paty a kolena polštář. Zajistěte, aby byly nohy umístěny tak, aby byly nad tělem. To pomůže toku krve z dolních končetin.
 • Použití v kardio cvičení. Zlepší se pohody a posílí kardiovaskulární systém.