Je možné stavět svaly po 40 letech věku

Někdy nemáme čas zabývat se našimi těly. Žijeme v práci, léta jdou a svaly jsou zchátralé. A nyní přichází okamžik, kdy se konečně rozhodneme začít cvičit, protože je to již nezbytné. A chcete nejen zlepšit své zdraví, ale také zlepšit svou fyzickou podobu, kterou sedavý způsob života docela zkazil. Pak je tu velmi důležitá otázka: je možné v zásadě pumpovat svaly po 40 letech?

Je na začátku ještě příliš pozdě?

Někdo řekne: Nikdy není pozdě na něco začít. Aniž bychom byli tak kategoričtí, lze říci, že „body návratu“ stále existují. To je vážná nemoc nebo konec života.

Ale když se můžete pohybovat, nemáte žádné vážné nemoci, můžete se svým tělem něco udělat.

Dobrou zprávou je, že naše tělo je částečně obnovitelné, tj. Zdroj schopný obnovy. S pomocí výživy, určitých postupů a tělesného tréninku můžete výrazně zlepšit tvar a zdraví vašeho těla.

Bez ohledu na to, jak jste starý! Je důležité, jak zdravé je vaše tělo a jak nepružná je vaše vůle. Muskulatura na 40 roste pomaleji než na 20, ale tento proces je stále působivý.výsledků. Hlavní věcí není jít dál, ale provést trochu předběžný výcvik.

Změny tělesných systémů související s věkem

\ t

Než začnete pravidelné cvičení pro rozvoj svalů, analyzujte své zdraví. To znamená, že oceníte okamžik, ve kterém se právě nacházíte.

Je vhodné seznámit se s informacemi o přirozených změnách souvisejících s věkem v kardiovaskulárním, muskuloskeletálním a hormonálním systému. To vám pomůže správně vytvořit strategii školení a dosáhnout výsledků, aniž byste se zranili.

Kardiovaskulární systém

Není tajemstvím, že v průběhu let srdce oslabilo. Pokud ho neškolíte, tento proces je značně urychlen. O „motoru“ budeme mluvit o něco později, a teď o plavidlech.

Prochází změnami a oběhovým systémem jsou cévy. Zejména jejich stěny ztrácejí pružnost, stávají se slabšími a slabšími. Proto může krevní tlak „skočit“.

Chronická hypertenze různých stupňů - častá diagnóza u osob starších 30 let. Nedostatek fyzické aktivity a kilá vede k tomu, že nádoby nejsou schopny vydržet tlak a mohou být deformovány a dokonce prasklé. V důsledku toho se vyskytují křečové žíly, trombóza a různé krvácení.

Výživa také výrazně ovlivňuje stav cév.

Když je osoba zaměstnána ve svém těle, jezdí nebo jen chodí do posilovnyv hale, jeho metabolismus je urychlen. Takto spotřebované tuky jsou absorbovány mnohem lépe, cholesterol s nízkou hustotou není uložen na vnitřním povrchu cév, nebrání průtoku krve.

Při absenci fyzické aktivity ve věku 30–40 let může dojít k ateroskleróze, pokud se spotřebuje velké množství živočišného tuku.

Obecně je třeba říci, že sport není všelék. Výrazně však zlepšuje kvalitu života, zpomaluje stárnutí. Je to o amatérském sportu kvůli uzdravení. Profesionální sport nemá nic společného se zdravím.

Pokud začnete studovat v pozdějším věku, musíte jasně znát stav svých krevních cév - proto musíte jít do kardiologa nebo praktického lékaře. Kardiolog také zkontroluje srdce - to je jeho věc. Lékaři vám budou moci sdělit, jaký druh zátěže můžete dát vašemu tělu, aniž byste riskovali své zdraví. A pak se budete řídit svými pocity - můžete udělat více - udělejte to.

Srdce

Srdce do 40 let nosí pěkně. Skládá se z pruhovaného svalu. Na rozdíl od svých "kolegů", kteří jsou dokonale podřízeni vědomé kontrole, je velmi obtížné kontrolovat srdce. Prochází sám, řídí se příkazy vlastních kardiostimulátorů.

Cévy ucpané cholesterolem za jednotku času tráví méně krve než zdravé. Proto je do orgánů a jejich tkání, včetně srdce, dodáno méně krve. To vše ohrožuje infarkt - smrt buněk kvůli nedostatku kyslíku.

​​

To je důležitéstupeň prokrvení srdce. Pokud je to normální, můžete postupně začít trénovat.

Pokud došlo k srdečnímu infarktu v anamnéze osoby, která měla studovat, může to tento úkol zkomplikovat. Pak je rozsah přípustných zatížení značně omezen.

Poruchy rytmu, abnormality v práci srdce také narušují trénink. A opět vám kardiolog řekne všechny nuance. V krajních případech jsou v každém regionu kardiologická centra, jejichž specialisté vám mohou nejlépe pomoci.

Svaly

V průběhu let se svaly atrofují, pokud nejsou naloženy. Ale na tom nezáleží! Svalová tkáň se rychle přizpůsobuje stresu a opět roste. Je nutné se postupně přiblížit k tréninku, což dává tělu čas na zotavení.

Mimochodem, ve 40 letech je oživení pomalejší než ve 20. V 70 letech je dokonce pomalejší. Je třeba vzít v úvahu a odpočinout jen tak, aby se tělo plně zotavilo.

Pečlivě ošetřujte dříve poškozené svaly. Věnujte pozornost místům, kde došlo k protažení, zlomům, zlomeninám. Zátěž musí být zvýšena zvláště pomalu.

Kostní systém

Při 30 letech jsou kosti silnější než ve 40 - to je fakt. Tento faktor silně ovlivňují zvláštnosti výživy a metabolismu. Pokud má dieta nízký obsah vápníku, bude to mít špatný vliv na kostru. Nebo vápník může být v těle jednoduše zachován, pak je nutná konzultace s endokrinologem.

Většina odborníků na výživu doporučuje používat tvaroh a podle všeho bude vše v pořádku. Ale je tu další problém - sv průběhu let klesá schopnost asimilovat mléčné výrobky. Někteří mohou mít žaludeční nevolnost po sklenici mléka. To situaci komplikuje, pak musí být vápník odebrán z komplexů vitaminů.

Dát čas kostem přizpůsobit se stresu. Ihned nemusíte brát velké váhy. Během cvičení můžete pociťovat nepohodlí v kostech - je to normální. Vezměte méně váhy.

Vaza a šlachy

Pojivová tkáň má jednu vlastnost - táhne se. Elasticita pojivové tkáně je pro všechny lidi odlišná. Někdo flexibilní, a někdo nemůže ani vázat tkaničky, ne squatting.

Pokud se rozhodnete začít budovat svalovou hmotu po třiceti, věnujte více času protahování. Pomalu táhněte zadní stranu stehna, vyvíjejte páteř. Mnoho cvičení v tělocvičně vyžadují dobré protahování. Pokud nejste dostatečně flexibilní, znamená to, že nebudete schopni vykonávat cvičení ve správné technice - proto zvýšíte riziko zranění.

Pružnost není nutná při provádění izolovaných cvičení, když ležíte na lavičce. V ostatních případech musíte být flexibilní, jinak může například trpět dolní část zad.

Pokud máte více než čtyřicet let, je nepravděpodobné, že byste se mohli dostat na podlahu prsty na rovných nohách. To je to, co musíte zkusit dosáhnout na prvním místě.

Častým problémem pro osoby nad 40 let je osteochondróza. Proto je pro vás lepší zvedat závaží v ortopedickém pásu, abyste se chránili před meziobratlovou kýlou.

Testosteron, metabolismus

V průběhu let se produkce testosteronu u mužů zpomaluje. Proto se za 50 let bude pomalejší čerpání svalů než v 40. Nejdříve přivedete sval do dlouhého tónu. Pak dojde k mírnému zvýšení síly a vytrvalosti.

Samozřejmě, když se dostanete do pevné rovnováhy, produkce testosteronu se zvýší. Ale se stejnou lehkostí, jak to bylo na 20, za 40 let budovat svaly nebude fungovat, být připraven na to.

Máte-li jakékoli problémy s aktivitou žláz produkujících testosteron, poraďte se s endokrinologem.

Budete okamžitě pociťovat zvýšení produkce tohoto hormonu - vaše nálada vzroste, vaše pohoda se zlepší, vitalita se objeví, a samozřejmě se sexuální stránka vašeho života výrazně zlepší.

Asi 40 let, vše je jasné, je možné stavět svaly za 50 let? V tomto ohledu by mělo být řečeno to samé jako asi 40 let. Při školení ve vyšším věku je obzvláště důležité být si vědom svého vlastního tlaku a srdeční funkce!