Kočka - cvičení pro svaly zad a abs

Pokud chcete dosáhnout dokonalého držení těla a zapomenout na bolesti zad, nezapomeňte zahrnout cvičení na posílení svalstva zad ve vašem cvičení. Například cvičení s kyvnou kočkou, která nejenže účinně působí na svaly podporující páteř, ale má také znatelný vliv na břišní svaly.

Vlastnosti cvičení

Koťátko je cvičení, které přišlo do světa fitness a fyzioterapie z jógy. To vám umožní bezpečně a efektivně ovlivnit celou centrální část těla. Toto dělalo tomu nutnou součást mnoha vzdělávacích programů.

Důležitou výhodou tohoto klasického cvičení je jeho komplexní účinek na tělo. Nejenže zmírňuje bolesti zad způsobené skoliózou a sedavým životním stylem, ale také podporuje práci dýchacího systému, intenzivně je zásobuje kyslíkem. Kočka se doporučuje těm, kteří trpí častou bronchitidou a nízkou imunitou.

Svalová práce

Jaké svaly jsou ovlivněny při provádění kočky?

 1. Celá skupina svalů odpovědných za prodloužení hřbetu.
 2. Svaly, které se ohýbají dozadu, totiž svaly konečníku břišní, vnější a vnitřní šikmé svaly.

Cvičení nevyžaduje závažnou tělesnou výchovu, takže bude účinné i v případě samostudia. Pokud jste nastaveni na příjemznatelné výsledky, nezapomeňte na význam systematického tréninku.

Doporučuje se provádět kočku denně a kombinovat ji s cvičeními pro jiné svalové skupiny. Tréninkový čas nehraje zásadní roli, ale nedoporučuje se ho provádět ihned po jídle. V ideálním případě by mezi jídlem a cvičením mělo trvat 1,5-2 hodiny.

Pro trénink nepotřebujete speciální vybavení, takže ho můžete strávit doma. Pro vaše pohodlí můžete použít gymnastickou podložku nebo měkký ručník, abyste snížili tlak na kolena.

Technika

Aby bylo možné vykonávat cvičení správně, zaujměte správnou výchozí pozici. Za tímto účelem:

 • stojí na koberci na všech čtyřech;
 • pevně položte dlaně na podlahu, prsty směřují dopředu;
 • Ujistěte se, že máte paže rovné a nohy jsou ohnuté v pravém úhlu.

Nyní můžete začít cvičení.

 1. Zhluboka se nadechněte a otočte pánev směrem dovnitř, zatímco zaokrouhlujete záda a spusťte hlavu. Břišní svaly v této poloze jsou natažené a záda je natažená.
 2. Při vdechování se pomalu vraťte do výchozí polohy.
 3. Vdechněte znovu a ohněte záda v opačném směru, zvedněte hlavu a pánev nahoru. Právě naopak, zádové svaly fungují a tisk se uvolňuje.
 4. Cvičení je ukončeno návratem do výchozí polohy vdechování.
Technika.

Celý popsaný cyklus by se měl opakovat 5–10krát. Inprůběžné pozice musí být zpožděny o 8–10 účtů.

Odstranění běžných chyb

I přes zdánlivou jednoduchost cvičení to začátečníci často dělají špatně. Při provádění pohybů nedovolte bolest v zádech a krku. Tempo by mělo být pomalé a přechody z jedné pozice do druhé - hladké.

Aby se předešlo chybám a co nejvíce zefektivnila záda, věnujte pozornost následujícím bodům:

 1. Správná výchozí pozice předpokládá, že kolena jsou umístěna přesně pod pánví a dlaně jsou pod rameny.
 2. Ujistěte se, že žaludek je během celého cvičení napnutý.
 3. Pro lepší vychýlení se snažte zvednout hlavu co nejvýše nahoru.

Cvičení kočka je nepostradatelná pro ty, kteří chtějí snížit projev bolesti v zádech a zlepšit držení těla. Jen několik měsíců jeho každodenního výkonu je zaručeno, že zlepší vaše zdraví a vzhled.