Kolik kalorií spálí chůze a jak zhubnout s ním

Jaká bude spotřeba kalorií při chůzi - je důležité vědět každému, kdo se stará o svou postavu. Koneckonců, můžete ztratit z chůze, takže to nenajde. A nemůžeš dosáhnout absolutně nic. Nyní budeme hovořit o různých možnostech hubnutí pomocí chůze.

Takže, jak zhubnout při chůzi? Nejjednodušší odpověď je chodit stále častěji. A zde jsou některé teoretické aspekty turistiky.

Co závisí na spotřebě kalorií

Kolik spálených kalorií na nohou je nejednoznačná otázka. A vše bude záviset na následujících faktorech:

  • Hmotnost a výška osoby.
  • Jeho tělesná výchova.
  • Nutriční vlastnosti.
  • Vnější podmínky (počasí, vnitřní podmínky s běžeckým pásem a další faktory).
  • Oblečení a obuv.
  • Rychlost nohou, práce s přídavnými rameny atd.

To jsou nejvýznamnější a důležité faktory, které určují váš úspěch, výdaje na energii a odstraňování nadbytečného tuku.

Dalším faktorem jsou individuální vlastnosti vašeho těla: jak moc se potíte, jaký typ metabolismu máte, jak rychlá nebo pomalá je tato výměna. Každá nuancehodně vyřeší. Někdo pro hmatatelné hubnutí bude muset chodit hodně. A někdo uvidí účinek po několika hodinách tréninku.

Na internetu můžete najít různá čísla, která ukazují, kolik kalorií je spáleno při chůzi 1 km. Je třeba chápat, že se jedná o průměrné hodnoty. Jsou odvozeny z hmotnostních experimentů. Minimálně musíte rozdělit spotřebu kalorií podle hmotnosti. Maximální - individuálně vypočítat přesně své náklady, což je velmi obtížné.

Například osoba vážící 50 kg za hodinu stráví 184 kcal za předpokladu, že chodí rychlostí 5 km za hodinu. A pokud je jeho hmotnost 90 kg, pak se stejná rychlost spotřeby zvýší na 331 kcal! Hodnota se například může lišit o 30–50 kcal v obou směrech, v závislosti na výše uvedených funkcích.

Faktory ovlivňující náklady na energii

Nyní se podívejme na to, jak tyto faktory ovlivňují spotřebu. A co je nejdůležitější - jak ji využít ve svůj prospěch.

Hmotnost a výška

Hmotnost a výška se vztahují k pomalu se měnícím množstvím. Čím vyšší jste, tím delší a těžší jsou vaše končetiny. To znamená, že je třeba trochu více úsilí pro jejich pohyb. Abyste však mohli chodit ve stejné vzdálenosti, budete muset podniknout méně kroků.

Hmotnost je přímo úměrná spotřebě kalorií. Náklady na energii při chůzi plné osoby, tedy mohou být několikrát vyšší než náklady na špatného člověka. Koneckonců, musíte přesunout mnohem více váhy ve vesmíru.

Tlustí lidé, kteří jdou rychle po hubnutí, dajímnohem efektivnější než ti, kteří nemají nadváhu, ale jednoduše chtějí postavu trochu upravit.

Mimochodem, můžete si váhu uměle zvýšit pomocí váhových činitelů. Tímto způsobem budete spalovat více kalorií. Aby nedošlo k poškození páteře a kolen, měla by být závaží zavěšena na holeně. To je ideální volba pro zvýšení vaší vytrvalosti, síly a zvýšené spotřeby energie jak na trati, tak při chůzi v parku.

Každý člověk, který hubne, si může dovolit koupit váhové materiály (jsou levné) nebo si je mohou sami vyrobit.

Tělesná zdatnost

\ t

Vaše tělesná zdatnost ovlivní intenzitu a trvání chůze. Dnes je hlavním problémem lidskosti - lenost. Čím pohodlnější člověk žije, tím méně touží pohybovat se. Kvůli tomu má dobrá polovina lidstva nadváhu a má slabé svaly.

Endurance vám umožňuje chodit na dlouhé vzdálenosti. Nejlepší způsob, jak odnést tuk, je jít kempovat. Například na 1 km při rychlosti 5 km za hodinu budete spalovat asi 36-37 kalorií, pokud je váha 50 kg. To znamená, že bude ztraceno více než 10 km s takovou rychlostí 370 kcal. Během kampaně je spálíte více než tisíc.

Aby se ještě více spalovalo, přineste si kvalitní batoh s kempovacím vybavením. Tím se zvýší váha a tím i spotřeba paliva.

Výkon

Při ztrátě hmotnosti, pokud se rozhodnete zhubnout, byste měli jíst určitésvým způsobem. Pokud budete jíst potraviny s vysokým obsahem kalorií, čas strávený při chůzi by měl být ekvivalentní tomu, co jíte. To znamená, že vy sami zkomplikujete život.

Pokud je cena kalorií nižší než jejich příjem, přebytek bude uložen jako tuk. To, co z toho běžíte, se bude opakovat znovu a znovu. A na stupnicích pokaždé, když buď neuvidíte změny, nebo obecně, získáte hmotnost.

Je vhodnější počítat, ne přesně, kolik kalorií je spáleno při chůzi po dobu 1 km, ale kolik času jste chodili, například náklady na energii za hodinu chůze. Pak můžete snadno sestavit kalorický obsah potravin a dobu jejich procházek.

Pokud víte, kolik kalorií vaše vyhoření při chůzi, můžete kompenzovat kus dortu jíst. Ale když to uděláte, uvědomíte si, že spalování i 50 kalorií, které jedli, vyžaduje čas a úsilí, a proto ještě před odchodem do pekárny.

Pokud hovoříme o výživě, konstatujeme, že chůze po jídle se nedoporučuje. Je lepší počkat půl hodiny - hodinu.

Environmentální podmínky

Jednou z nejvhodnějších možností pro pěší turistiku je chůze na běžeckém pásu na hubnutí. Za prvé, nezasahujete do automobilů a jiných kolemjdoucích. Za druhé - nezajímá vás, jaké je počasí venku. Vnější faktor v kvalitě rušení zmizí. Další - záleží jen na vás, jak zhubnout.

Intenzita spalování kalorií při chůzi také závisí na okolní teplotě. Tam je obyčejný misconception. V teplevíce se potíme. V souladu s tím existuje pokušení rozhodnout, že v horku cvičení efektivněji a více kalorií jsou spáleny. Ale to je sebeklam. Vychází více tekutiny a energie se nevyhřívá k zahřátí těla. V chladném počasí, kromě spotřeby kalorií v pohybu vašeho těla je nucen utrácet prostředky na udržení tělesné teploty. To znamená, že průtok je poněkud vyšší. Kromě toho, aktivně se pohybující v silném horku je nebezpečné pro zdraví, nezapomeňte na to.

Chůze na místě pro hubnutí je vhodná pro ty, kteří jsou líní opustit dům. Ale je to docela nudný a nudný úkol, je nepravděpodobné, že budete mít dostatek vůle na šlapání na jednom místě za hodinu nebo déle. Pokud se najednou rozhodnete, že pochodovat doma na místě je pro vás stále výhodnější, pak vám bude určitě prospět chůze s váhami.

Oblečení a obuv

\ t

Správná chůze je ta, která vám přináší nejen výhody, ale i radost. Pokud jste nepohodlní a nepohodlní - důvodem může být oblečení a obuv. Příliš horký, nebo naopak, není dostatečně teplý - kostým byl vybrán nesprávně. Bolest na patě nebo bolení v bolestech, lepší jsou tenisky.

Rychlost pohybu

Při rychlém chodu se kalorie spalují mnohonásobně více než když je pomalá. Pomáhá vám pomalá chůze zhubnout? Ano, protože stále utrácíte energii. Ale to je extrémní, protože v tomto případě jsou tyto kalorií stráveny velmi málo za jednotku času, resp. Tuk může spalovat docela dost. Nemůžeš celý den chodit, že?

Rychlá chůze pomáházbavit se nadváhy mnohem rychleji. Nejúčinněji, nadměrná hmotnost zmizí s rychlou chůzí s použitím váhových zařízení.

Denní doba

Kolik kalorií se spálí při chůzi ráno, večer? Kdy je lepší jít?

Jedná se o individuální otázku. Odpověď bude - jít, když se budete cítit pohodlně. Pokud se budete neustále překonávat, strávený čas nebude výsledkem ospravedlněn. Každý kilometr budete přemýšlet jen o jedné věci - kdy to všechno skončí. A hlavním pravidlem v každém podnikání je, že se vám to líbí!

Někdo má rád, když se ráno setká na procházku, někdo miluje chůzi před spaním. Každý si vybere vlastní. A kdy chcete chodit? Ano, jen jděte. To je také spotřeba "paliva". A tuk je ztracen a máte radost.

Kolik utratíme na konci?

Kolik kalorií se tedy vynakládá při chůzi v průměru - od 126 do 1000, v závislosti na faktorech, které jsme uvedli. Rozptyl je obrovský, že? Rychlost 5 km za hodinu dává hodinovou spotřebu přibližně 184 až 331, pokud budeme postupovat od hmotnosti 50 až 90 kg. Rychlý krok rychlostí 8–9 km za hodinu stráví 60 minut od 480 do 866 kcal. Chodit takovou rychlostí k obyčejnému člověku je obtížné - je to skoro běh. Přidejte závaží na nohy - počet spálených kalorií stále roste.

Jinými slovy, chůze stejně pomáhá zhubnout. I jednoduchá procházka parkem spotřebovává energii. A jak rychle tento proces jde, můžete ovlivnit změnou různých parametrů vašehocvičení.