Komplexní cervikální osteochondróza, strategie řešení onemocnění

Terapeutická terapie se používá k léčbě mnoha nemocí pohybového aparátu. Jednoduchá a bezpečná cvičení nás chrání před různými nemocemi. Co přesně dělat, když váš krk bolí? V tomto případě přijít na pomoc cvičení s osteochondrózou krční.

Krk je jedním z nejzranitelnějších míst

.

Krk je velmi zranitelný a vyžaduje pečlivé zacházení. Skrz to projíždějí nádoby, které krmí mozek, stejně jako nervy, kterými tělo přijímá signály, které regulují naši činnost (například fyzickou aktivitu).

Náš krk je po většinu dne v napětí, protože jeho svaly musí neustále držet hlavu, jejíž hmotnost dosahuje 2 kg nebo více. Normální svalstvo zvládá svůj úkol. Ale přidejte k tomu nepohodlné a nesprávné postoje, které máme tendenci brát, dlouhé stání. Svaly neseme nerovnoměrně, zbavujeme je odpočinku a omezujeme přísun krve.

První problémy s oblastí děložního hrdla vznikají právě z důvodu nadměrné únavy svalů krku. Typickými příznaky jsou netěsnost a svalová únava. Tento primární problém je řešen jednoduchou masážícož vám povím o něco později.

Lidé často nevěnují pozornost těmto příznakům, a proto již přicházejí s léčbou problému, který se změnil na nemoc - osteochondrózu děložního hrdla.

Z tohoto důvodu je důležité, aby se za krk při osteochondróze účtoval poplatek.

Jak může léčebné cvičení ušetřit bolesti

S rozvojem akutního stadia osteochondrózy děložního hrdla je v první řadě nutné odstranit syndrom bolesti. Když symptomy bolesti zmizí, můžete začít s léčbou. Jedná se o soubor cviků pro osteochondrózu děložního hrdla, který zahrnuje řadu pohybů hlavy, včetně izometrických cvičení pro krk.

Gymnastika pro krk s osteochondrózou je povinná. Bez ní léčba nedává žádoucí účinek. Bez silného svalového korzetu bude páteř nadále trpět svislým gravitačním tlakem.

Přirozenou příčinou všech nemocí páteře je gravitace. Jeho vektor je kolmý k povrchu země. Teď si představte, co se stane s páteří, pokud toto zatížení na něj nestiskne přísně vertikálně. Například, toto se stane, když jsme shrbeni, sedí u stolu a vrháme se do různých papírů.

Krk je zakřivený, skloněný vzhledem ke svislici o 45 stupňů, je-li zprůměrován. Vzhledem k závažnosti hlavy dochází k mírně diagonálnímu posunu obratlů vůči sobě. Meziobratlová chrupavka zažívá neobvyklou zátěž pro ně, v průběhu času, vymazaná a deformovaná.

Normálně, i tato situace je kompenzována silnými krčními svaly, ale to, co silné svaly můžeme mluvit o tom, kdy se člověk stěží pohybuje? To je problém.

Jdeme-li hluboko do této otázky, pak výživa, přesněji řečeno, nedostatek potravy v kloubotvorných látkách situaci komplikuje. Chrupavková tkáň a tak se pomalu aktualizuje, a pokud tělo nemá potřebné látky, nemá co aktualizovat.

Takže příčinou osteochondrózy je gravitace. Silné svaly však mohou do tohoto procesu zasahovat. Sekundární příčinou osteochondrózy jsou tedy slabé krční svaly. Z toho vyplývá závěr: pokud se začalo krční osteochondrózy, cvičení pomohou při řešení tohoto problému.

LFK posiluje svaly krku, odstraňuje svorky a zlepšuje krevní oběh. Jedná se o účinnou metodu pro léčbu osteochondrózy a pro prevenci její progrese v budoucnosti.

Problém lze tedy vyřešit, pokud komplexní vliv na všechny příčiny jeho vzhledu:

 • Posílit krční svaly tím, že se za krk při osteochondróze nabije. Cvičení pro osteochondrózu děložního hrdla budou uvedena níže.
 • Vyvarujte se nesprávného držení těla a delšího nehybného sezení na jednom místě.
 • Jezte speciální doplňky pro klouby nebo si vytvořte kompletní dietu pro sebe.

To vše je lépe provedeno ve stejnou dobu.

Kromě osteochondrózy se může objevit další nepříjemná věc s krkem - podchlazení. V tomto případě vám žádné cvičení nepomůže, dokud zánět neprojde. Neošetření delší dobu utáhněte.

A další možnost, omezená pohyblivost hlavy. V tomto případě musíte pečlivě promíchat krk a dělat pro krk s osteochondrózou na amplitudu, která vám umožní provádět pohyb bez vážných následků.

O závratě

Ztenčení meziobratlových plotének v oblasti děložního hrdla vede ke skutečnosti, že nervová zakončení mohou být upnuta. Kromě nervů trpí i cévy. To vede k nedostatku kyslíku v mozku a projevuje se ve formě závratí. Existují i ​​jiné příznaky - bolest hlavy.

Existují cvičení pro vertigo s osteochondrózou děložního hrdla. Ve skutečnosti jsou stejné jako u osteochondrózy. Jejich smyslem je protáhnout svěrné svaly, posílit je, uvolnit nervy a krevní cévy ze svorek.

Obecně platí, že jakékoli cvičení s osteochondrózou (bez břemene) pomáhá zlepšit krevní oběh v těle, včetně intenzivnější výměny krve mezi tělem a hlavou. Náš mozek dostává více výživy a kyslíku, což ovlivňuje produktivitu.

Cvičení se zátěží se nedoporučuje provádět s osteochondrózou děložního hrdla. Z velmi osteochondrózy krční oblasti se rozhodně neubrání, ale mohou urychlit proces degradace chrupavky.

V případě nejrůznějších onemocnění páteře by měla být cvičení s váhami prováděna s velkou opatrností. V závislosti na onemocnění mohou být vyloučeny pohyby, které dávají svislé zatížení na páteř, ohyb zad, atd.

Jak dlouho cvičit?

Lidská lenost nemá žádné limity. Často přestaneme pracovat, jakmile problém zmizí. Muž se zabývá fitness a zároveň zhubne. Jakmile dosáhl požadovaného výsledku, všechno se zastaví. S nemocemi je tento přístup nejen neefektivní, ale také plný návratu nemoci.

Aby se zabránilo osteochondróze děložního čípku, musíte se pravidelně krýt do krku. To se dá snadno udělat doma. Navíc to netrvá dlouho. Proces je velmi příjemný - pocit tepla a relaxace ve svalech vás neudrží.

Můžete si také koupit korzet na krk a nosit ho během ostrých období. Ale jsou tu nějaké drobnosti. Zvyklý na umělou podporu, můžete žít celý život, protože korzet drží hlavu místo svalů. A to není užitečné pro děložní hrdlo. Svaly nakonec ztrácejí svůj tón.

Terapeutický účinek cvičení proti osteochondróze děložního hrdla trvá 2 týdny až jeden měsíc. Pokud přestanete cvičit, jakmile vaše svaly opět ztratí svůj tón, riskujete opětovné prožívání bolestí hlavy a obtíže při otáčení hlavy. Proto cvičení pro posílení svalů krku v tomto případě hrají obrovskou roli při udržování pohodlí.

Tak se rozhodněte - dělat cvičení z osteochondrózy nebo ne.

Gymnastický komplex pro krk

Při exacerbaci osteochondrózy děložního hrdla je lepší neprovádět žádná cvičení. Nejprve by měl lékař odstranit akutní příznaky. Koneckonců, pokud je bolestivé pohybovat hlavou, všechny gymnastiky budou bolestivé.

Nejúčinnější cvičení pro osteochondrózu děložního hrdla jsou velmi jednoduché: jedná se o pohyby hlavy plus izometrické svalové napětí. Vše se děje velmi jednoduše - doma, v práci, na cestách.

Zde je příkladný soubor cvičení (souhlasí s tím, že počáteční pozice sedí rovně, ruce na kolenou):

 1. V počáteční pozici, jemně otočte hlavu doprava, dokud se nezastaví, pak doleva. Cítit, jak se vaše krční svaly protahují. Tahle je tato nulová situace: otočili jste hlavu a pokusili se ji otočit o něco dále, aniž byste škubali, zachraňujte toto napětí po dobu 5 vteřin, obecně je lepší začít cvičení na páteři s cviky na posílení svalů krku. Zahrnují rozvoj jeho flexibility a síly. Proveďte 5 otáček v každém směru.
 2. Teď nakloňte hlavu na stranu tak, aby vaše ucho bylo v blízkosti ramene. Není nutné zvedat rameno! Stejným způsobem jako v předchozím pohybu držte napětí. Máte-li pružný krk, pomozte svým rukou stisknout ucho k rameni. Pokud to bolí, udělejte pohyby s bezbolestnou amplitudou! Proveďte 5 naklopení vlevo a vpravo.
 3. Nyní proveďte kruhové pohyby hlavou ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček. 8 pohybů v každém směru. Pomalu! Můžete držet hlavu rukama. Jedná se o účinnou gymnastiku pro osteochondrózu krku.
 4. Rozcvička je u konce a nyní cvičení síly: pravou rukou otřete pravý chrám. Pokuste se naklonit hlavu doprava a rukou zabránit tomuto pohybu. Vytvořte takovou snahu, aby to bylo těžké, ale vaše hlava se přesunula dovnitřsprávným směrem. 10 krát v každém směru (levou rukou se pohybujte doleva, resp.).
 5. Nyní sevřete hlavu dozadu (okcipitální oblast) a přes odpor paží zkuste naklonit záda 5krát, pak posuňte hlavu 5krát zpět do horizontální roviny. Celkem 10krát.
 6. Položte dlaně na čelo a sklopte hlavu dolů odporem svých rukou (vytáhněte bradu na hruď). Udělejte to desetkrát, pak posuňte hlavu dopředu horizontálně přes odpor (jako holuby při chůzi).
 7. A konečně můžete lichoběžník protáhnout zvednutím a spuštěním ramen. Zvednutý - zpožděn na 2–3 sekundy (vytáhněte nahoru), snížený - uvolněný. Do 10 opakování.
 8. Vytáhněte krk v různých směrech, gymnastika je hotová. Udělej to všechno jednou denně. To je vynikající cvičení pro krk s osteochondrózou.

Jaká cvičení můžete ještě dělat? Například pro ohebnost krku. To je také cvičení pro svaly krku, ale také táhnout šlachy. Kvůli tomu bude váš krk mobilnější.

Další cvičení pro flexibilitu

Toto cvičení musí být provedeno nejen s osteochondrózou krční páteře, ale také v zásadě s nástupem 30–40 let. V tomto věku začíná degradace svalových vláken, ztráta pružnosti získává obzvláště rychlou hybnost, ne-li se zabývat jejich fyzickou formou.

 1. Sáhni k bradě na hrudník, pomoz si ruce s hlavou.
 2. S rukama sklopte hlavu na stranu a dotýkejte se ramene uchem.Protáhněte stranu krku rukou.

To je dost. A nezapomeňte, co se nedá udělat s krční osteochondrózy - zapojit se do bolesti.

Prvky masáže

Když máte bolesti hlavy nebo krku, můžete svaly otírat a ohýbat.

Pamatujte:

 1. Sval, který drží hlavu, je připevněn v zadní části hlavy. Přetáhněte svůj index a prostředníček nad sval ze zadní části hlavy a dolů, mírně přitlačte (aby to nebolelo, ale je to hezké). Spusťte tento sval až na úroveň ramen.
 2. Teď máme po ruce lichoběžník a hněteme je. Lichoběžník je umístěn mezi krkem a ramenem od zad. Po takových jednoduchých manipulacích se zdá, že jste znovuzrození.

Mimo jiné se ujistěte, že krk nekrvácí. Po masáži se zahřeje a je zranitelnější než kdykoliv předtím.

A konečně, ještě jednou budu opakovat, zatímco osteochondróza děložního hrdla se jeví jako akutní, není třeba dělat terapeutická cvičení.

Abychom to shrnuli: pokud provádíte cvičení uvedená v článku, osteochondróza krční páteře zcela nezmizí (konec konců, chrupavka je již poškozena), ale stav se znatelně zlepší, svorky zmizí, příznaky bolesti zmizí. Můžete tak zapomenout na toto nepříjemné onemocnění a žít celý život.

Ale pamatujte, že cvičení krku pro osteochondrózu by měla být prováděna pravidelně.