Komplexní cvičení pro hrudní páteř s osteochondrózou

Osteochondróza cerviko-hrudní oblasti vede k bolesti v horní polovině těla - paže, krk, hlava, záda. Chcete-li se zbavit bolesti, musíte posílit svaly, které podporují obratle ve správné poloze. To vám pomůže provést speciální cvičení pro hrudní páteř. Jejich realizace vám umožní snížit tlak na páteř, protože v tomto hrají hlavní roli svaly.

Léčba osteochondrózy pomocí cvičení

Vzhledem k tomu, že svaly podporují páteř, jejich posilováním můžeme snížit projevy onemocnění. Bolest bude pryč, bude obnovena pohyblivost kloubů, zlepší se prokrvení okolních tkání.

Cvičení pro cerviko-hrudní část naší páteře jsou také velmi užitečná pro vnitřní orgány. Podporují lepší prokrvení srdce, žaludku, zmírňují únavu a stimulují mezirebrové svaly, záda a hrudník.

Proč stále mluvíme o oblasti cervikothoracic? V každém cvičení, a to nejen nahořezpět, ale i na krku, takže terapeutický účinek se na něj vztahuje.

Soubor cvičení

Následují cvičení v osteochondróze hrudní oblasti, která vám umožní znovu získat zdraví a zbavit se bolesti.

Chov a snižování ramen stojících

\ t

První cvičení se skládá z několika etap, z nichž každá bude určitým způsobem uspořádána.

Fáze 1

Výchozí poloha - stojící na rovných nohách. Položili jsme nohy na šířku ramen, paže na stranu, dlaně se otočily k podlaze.

  1. Ruce jsou rovnoběžné s podlahou. Začneme je pohybovat tak, aby se palce každé ruky dotýkaly před vámi. Ruce mají mírně ohnuté lokty.
  2. Když jsou ruce v kontaktu, pokračujeme v pohybu v důsledku zaoblení hřbetu a ředění lopatek. Snažíte se snížit ramena k sobě.
  3. Pak se vrátíme do počátečního stavu, když jsme maximálně přivedli lopatky k sobě, narovnali ramena a ohnuli hrudník.

Děláme tyto pohyby desetkrát pomalu a promyšleně.

Váš trup a paže jsou uvolněné, napětí ve vašich nohách je přesně dost, aby vás vzpřímilo. Dýcháme tak, že když se nadechnete, ruce se vrátí a když vydechnete, dotknete se před vámi.

Proč je třeba dýchat takhle: když se kolem záda, objem vašich plic prudce klesá. Pokud to uděláte při inhalaci, vzduch vstupující do plic zabrání stlačení hrudníku. Nemůžete ohnout co nejvíce. Stejně jako na výdech, když nic v plicíchzůstane, hrudní koš se zmenší. A v tomto okamžiku si narovnáte ramena. Chcete-li pomoci dýchání, a ne bránit vám, jen dýchat tímto způsobem.

Fáze 2

Otočte dlaněmi nahoru. Zbytek pozice opakuje předchozí verzi.

Sbíháme ruce a roztahujeme je. Děláme vše hladce, jako kdybyste praktikovali wushu. Z vnějšku to opravdu připomíná praxi starověkých čínských bojových umění.

Když sbíháte ruce, měli byste trochu snížit hlavu, s bradou na hruď. Pomáhá ohnout hrudník. V této fázi cvičení se ruce dotýkají navzájem malými prsty.

Lékaři doporučují soustředit veškerou vaši pozornost na dlaně.

Nastavení osazení ramen

Všechna cvičení, počínaje tímto, jsou vhodná pro léčbu celé krční a hrudní části.

Výchozí pozice bude - sedět na lavičce, na lavičce, na tvrdé pohovce. Měkké židle, ve kterých je tělo pohřbeno, se nehodí. Potřebujete elastický povrch. Měli byste snížit lopatky a udržet v tomto stavu.

Ramena dolů, úhel mezi tělem a lokty je asi 15–20 stupňů.

  1. Vzhledem k pohybu loktů zpět bereme lopatky k sobě. Snažíme se je minimalizovat.
  2. Kromě toho, skládání ramen s dlaněmi nahoru a dolů a nahoru pomáhá přivést lopatky dolů.
  3. Držíme se v této poloze po dobu 5 sekund, pak se uvolníme a vrátíme se do výchozího stavu. Tuto položku opakujte třikrát.

Při dlouhodobém statickém namáhání se můžete cítitpálení ve svalech na zádech - pokud svaly nesnižují, nevěnujte pozornost.

Rameno pro vdechnutí, relaxace při výdechu.

Průhyb hrudníku na všech čtyřech stranách

Dostanete se dolů na všechny čtyři na gauči nebo podlaze (nejprve položíte koberec), stehno je kolmé k povrchu. Zpočátku není v zádech žádný pokles.

  1. Ramena ohnutá v loktích, na kterých stojíte. Úhel ohybu kolena je rovný. Ruce vzhůru k loktům rovnoběžně s boky. Palmy na stejné lince.
  2. Ohněte na vdechnutí, upustil hlavu na hrudník a zaokrouhlil záda. Hlava pomáhá ohýbat ještě více.
  3. Držíme se v této poloze po dobu 5-10 sekund a vydechujeme, maximálně neohrožujeme. Zde je průhyb ve spodní části zad a hlava se zvedá. Znovu znovu na 5-10 sekund.
  4. Tento léčivý prvek opakujte 3-5krát.

Toto cvičení je zajímavé tím, že díky různým polohám loktů můžete pracovat celou hrudní páteří. Pokud pohybujete lokty dopředu, horní obratle budou fungovat. Pokud se vám lokty přiblíží k kolenům, pak - dolní obratle. Nejnižší poloha je, když jsou lokty mírně blíže kolenům (5 cm) než ve výchozí poloze.

Pro ošetření a zpevnění celého hrudníku je nutné provést cvičení v 5 bodech, pohybující se lokty od kolen dopředu. Přední poloha loktů je 15–20 cm od výchozí polohy, kdy kolena jsou kolmá na podlahu.

Průhyb hrudníku stojícího na všech čtyřech na rovných ramenech

Toto cvičení zcela opakuje možnost na loktech. Jediný rozdíl je v rovných ramenech.Další název pro toto hnutí je cvičení „kočka“.

Zkroucení loktů

Výchozí poloha - klečení a lokty. Odtrhneme jednu ruku od podlahy, ohneme ji a položíme ji na rameno stejného jména dlaní. Teď jsme se loktem na stranu z této pozice maximálně rozprostřete ramenní opasek nahoru kolem osy páteře. Na konci amplitudy provádíme několik jarních pohybů, jako by se otáčely dále. Současně stojíte na jednom loktu, otočíte se v důsledku pohybu druhého lokte. Děláme 10-15 krát v každém směru.

Twisty na rovných ramenech

A tato varianta cvičení v osteochondróze hrudníku se opakuje kroucení na loktech. Zde musíte také provést 10-15 opakování. Liší se umístěním rukou (jsou otevřené) a dlaň pracovní ruky položíme na dolní část zad, ne na rameno.

Maximální ohyb

Sedíme si na kolenou a udržujeme nohy co nejtěsnější. Položte ruce na nohy a položte je na zadní stranu dlaní. Během pohybu dlaně se bude pohybovat zpět. Ohněte tak, aby hrudník ležel na bocích. Hlava by měla skončit na kolenou. Při inhalaci ohněte hrudní páteř co nejvíce, zatímco při výdechu musíte relaxovat. V napjatém stavu musíte zůstat několik sekund.

Toto cvičení opakujeme, abychom 3-5krát posílili cerviko-hrudní oblast.

Protažení extenzoru zpět

Musíte se posadit, natáhnout nohy dopředu. Položte pravou ruku dlaní na levé stehno a položte levou ruku na zadní stranu hlavy. Otočte pouzdro dolevaa co nejvíce ohýbejte, cítíte protažení svalů na krku a hrudní oblasti na pravé straně.

Při vdechování rukou zatlačte rukou na 3-5 sekund a přitom vydechujte, ohněte a otočte ještě více. Inhalovat - tiskneme, vydechujeme - relaxujeme.

Tento pohyb děláme 3-5 krát jedním směrem a jiným způsobem. Pracuje v celé oblasti krční a hrudní oblasti.

Jedná se tedy o kompletní soubor cvičení pro hrudní páteř, která také ovlivňuje krk. Můžete to udělat úplně nebo si vybrat nejvhodnější pro sebe. Aby byl léčebný proces účinný, doporučuje se zapojit alespoň třikrát nebo čtyřikrát týdně.