Koncentrovaná činka výtahy - houpačka biceps

Koncentrované biceps zvedání je klasické cvičení pro paže svaly. Tento izolační pohyb umožňuje, aby byly ruce objemné, výrazné a silné. Důležitou podmínkou pro efektivní trénink je přítomnost určité hmotnosti bicepsu. To znamená, že cvičení bude pro sportovce se zkušenostmi s tréninkem co nejužitečnější.

Co dělá cvičení?

Prvním krokem je zjistit, jaký je účel tohoto cvičení a které svaly maximálně využívají koncentrované ohnutí paží.

 1. Bicepsy, to znamená bicepsy. To je cílový sval, který dělá téměř všechny práce zvedání činek. Izolované zatížení přispívá k tvorbě objemového vrcholu bicepsu, obě hlavy jsou zpracovány najednou.
 2. Brachiální sval nebo brachialis.
 3. Humerální nebo brachioradialis sval.
Svalová práce během cvičení.

Cvičení tak rozvíjí bicepsy a předloktí. V případě, že cílem sportovce je komplexní trénink rukou, a nikoli jen vývoj bicepsu, musí být doplněn dalšími cvičeními. Takové cvičení bude tělo harmonické a krásné.

Koncentrovaná flexe paže se doporučuje pro sportovce s průměrnou úrovní fitness a vyšší. Nejlepší je to udělat na konci tréninkových rukou. Jinými slovy, prvníby měly být hněteny, a pak provádět například zvedání činek nebo činka s bicepsy, a pak můžete pokračovat na ohýbání.

Doporučuje se provést 3-4 sady 8-12 opakování. Výběr optimální váhy, zaměřte se na úroveň fyzické zdatnosti. Začátečníci lépe používat činky o hmotnosti 5-10 kg. V budoucnu můžete zátěž postupně zvyšovat. V každém případě by měla být hmotnost, kterou používáte k izolaci cvičení, nižší než u základních cvičení.

Pamatujte, že hlavní zárukou účinnosti tohoto postupu je správná technika jeho provádění.

Schéma provádění

Jak provádět soustředěné bicepsy při sezení? Nejdříve musíte zaujmout výchozí pozici. K tomu si vezměte činku a posaďte se. Mírně se nakloňte dopředu při zachování rovné polohy páteře.

Mechanika pohybu.

Ohněte svou volnou ruku u loktu a položte ruku na koleno nebo stehno téže nohy. Spusťte ruku s činka dolů, mírně ohněte a stiskněte triceps (nad loktem) do vnitřní části stehna druhé nohy. Pokud jste udělali všechno správně, pak bude loket mírně nižší než stehno. Vaše pozice by měla být stabilní a pohodlná. Držte činku s neutrálním uchopením - dlaň směřuje k ose těla. Nyní můžete začít cvičení.

 1. Když vydechujete, jemně ohněte pracovní rameno na loketním kloubu, dokud necítíte úplné snížení.biceps. Tuto polohu upevněte, co nejvíce utáhněte svaly a pozastavte 1-2 cykly dýchání.
 2. Inhalovat a pomalu snižovat ruku, kontrolovat práci svalů. Vraťte se do výchozí polohy. Neohýbejte lokty až do konce a váhu prudce neupusťte.
 3. Proveďte požadovaný počet opakování, udělejte si přestávku po dobu 1 minuty a pokračujte dalším přístupem.

Užitečné tipy

Pokud budete poslouchat tato doporučení, získáte lepší výsledky.

 1. Během celého pohybu se nesmí pohybovat horní část paže, ve které je činka umístěna. Rameno je ohnuté v lokti a pohybuje se pouze předloktí. Jakékoliv další pohyby paží a rukou způsobují, že koncentrované bicepsy jsou méně účinné.
 2. Na nejnižším místě by se nemělo ohýbat a uvolňovat ruku úplně, nechat svaly vždy zůstat v napětí.
 3. Ti, kdo dobře zvládli cvičení, to mohou zkomplikovat zvýšením amplitudy. Za tímto účelem umístěte pod podpěrnou nohu blok nebo jinou výšku (stejného jména s pracovní rukou).
 4. Snižte ruku na 2-3 účty a zvýšte ji na 1.

Pokročilí sportovci mohou pracovat s velkou váhou a pomáhají si ji zvedat volnou rukou. Současně musí být hmotnost jednou rukou snížena. Předpokládá se, že tento přístup dá svalům podnět k urychlení růstu. Dokončete protahovací sezení.

Nároky na cvičení

Koncentrované ohýbání ramen má mnoho výhod. Mezi ně patří:

 • pozorování jedné svalové skupiny, což zvyšuje účinnost cvičení;
 • rychlé vytvoření vrcholu bicepsu;
 • získání reliéfních svalů;
 • schopnost dotáhnout ruce bez závaží a velkých hmotností, což je důležité zejména u dívek, které často upřednostňují použití činek.

Ohyb loktů je typický pohyb v mnoha sportech. Proto úspěch sportovců často závisí na síle bicepsu. Navíc stav bicepsu přímo ovlivňuje účinnost tréninku svalů zad a hrudníku. Z tohoto důvodu musí každý do svých tréninkových programů zahrnout koncentrované činky.