Kroucení na míč nebo fitball - pracujeme břišní svaly

Natahování na fitball je účinným cvičením pro vypracování tisku a malých svalů stabilizátorů těla. Plus tohoto cvičení je, že můžete snadno zvládnout sami a provádět v pohodlném režimu pro vás v hale nebo doma.

Jak postupovat?

Než budete pokračovat přímo v tréninku, stojí za to zjistit, které svaly dostávají během pohybu zátěž.

  • Hlavní práci při kroucení provádějí břišní svaly. Svazek rectus abdominis je maximálně zapojen, vnitřní a vnější šikmé břišní svaly lisu se nepřímo podílejí na pohybu.
  • Spodní a střední část zad, spolu s boky a hýžděmi, dostávají statickou zátěž, která pomáhá udržet tělo ve stabilní poloze.

Cvičení na fitbalu dokonale zbavují nadměrného napětí v dolní části zad a jsou doporučeny všem, kteří trpí onemocněním páteře.

Pro správné provedení cvičení postupujte podle následujících pokynů:

  1. Posaďte se na fitball a lehce roztáhněte nohy. Držte nohy pevně na podlaze. Přemístěte spodní záda k míči, otočte pánev dopředu. Nohy by se měly ohnout na kolenou. Dejte dlaně do zámku a položte je pod hlavu. Řez břišní svaly, držet hlavu rovnou a netlačte bradu na hrudník.
  2. Když vydechujete, otočte tělo nahoru.
  3. Držte horní část na několik sekund a pomalu se vydechujte.dolů Neohýbejte záda a nesnižujte hlavu v nejnižším bodě. Krk je pokračováním páteře. Břišní svaly se nečiní, během cvičení musí být v napětí.

Opakujte 15–20 krát. Udělejte si pauzu a udělejte další 2-3 přístupy.

Toto cvičení mohou provádět sportovci s různou úrovní výcviku, včetně začátečníků. Snadnost pohybu vám umožní provádět více opakování nebo další přístup, který nakonec povede k lepším výsledkům.

Při získávání zkušeností s tréninkem můžete zvýšit zátěž pomocí přídavných závaží.

Doporučení

Kroucení na míči nebo fitbalu je užitečné a snadno proveditelné. Chcete-li být co nejúčinnější, zvažte následující tipy:

  • Nezanedbávejte zahřívání. Běh na místě, tělo se ohýbá, mává rukama a dřepy.
  • Během cvičení dávejte pozor, abyste si nepomohli rukama. Zvedání by mělo být prováděno pouze díky práci břišních svalů.
  • Můžete zvýšit zatížení šikmých břišních svalů přidáním mrtvol k pohybu. Jsou prováděny na stejném principu jako hlavní cvičení. Při výdechu je třeba zvednout tělo a otočit se a na vdechnutí se pomalu vrátit do výchozího bodu.
  • Protahování. Můžete to udělat přímo na míči. Chcete-li to provést, zůstaňte ve výchozí poloze, natáhněte ruce rovně dozadu.Natáhněte nohy a dlaně v opačných směrech, na minutu držte úsek.

Fitball míč twist jsou jednoduchý, ale velmi účinný způsob, jak trénovat vaše břišní svaly. S pravidelným a řádným výkonem, stejně jako dodržování správné stravy, můžete po několika měsících očekávat působivé výsledky. Břišní svaly se zpřísní, žaludek se stane pružnějším a reliéfnějším a postava bude harmonická.