Mahi s posilovací silou a vytrvalostí

Mahi s hmotností, zejména těžkou, je mocným cvičením, které rozvíjí výbušnou sílu a posiluje svaly boků, zad a hýždí. Používají ho sportovci, síla, protože pomáhá rozvíjet správnou techniku ​​pohybu pánve během cvičení, jako jsou dřepy nebo zvedání barbells. Také, mahi je používán v tréninku atleti jehož aktivita je spojována s velkou zátěží na svalech boků.

Kromě výše uvedených, cvičení s váhami se používají v disciplíně, jako je crossfit. Mahi s váhou může být prováděna střídavě s každou rukou, se zachycením, nebo držet projektil dvěma rukama.

Technika cvičení

Nejen závažnost dosaženého výsledku, ale také bezpečnost vašich kloubů, svalů a páteře závisí na tom, jak přesně budete postupovat podle této techniky.

Crossfit: zametá oběma rukama.

Uvažujme o řádném provedení tažení:

 • Výchozí poloha. Nohy jsou od sebe vzdálené, kolena mírně ohnutá, pánev položená dozadu, vzadu rovná. Váha je před sebou, vzdálenost od ní k řadě ponožek je přibližně stejná jako délka nohy.
 • Dále bude vaším úkolem udržet záda rovnou, vyhodit projektil ze země a vzít ho zpět. Ve spodní části cesty by mělo být vaše tělo téměř rovnoběžné s podlahou. Pohyb provádíte z větší části díky rotaci v kyčelních kloubech. Kolena se ohýbají a lehce se rozepínají, záda v pohybu se nepřímo účastní.
 • Když se po houpání začala váha snižovat, je třeba zdůraznithnutí, aby ho udrželi vpřed - aby se dosáhlo průlomu. Současně, na začátku pohybu, váha je přenesena z pat na přední stranu nohy, kolena jsou ohnuté a mírně posunuté dopředu. Zrychlení na váhu je dáno ostrým silným pohybem pánve a kontrakcí hýžďových svalů. Když se hmotnost zvedne nahoru, váha se opět posouvá zpět.
 • Po dosažení horního bodu (na úrovni ramene) je projektil spuštěn do druhého výkyvu. Provádíte-li cvičení jednou rukou a je třeba jej změnit, dojde k zachycení poté, co projektil projde nejvyšším bodem amplitudy. Toto cvičení nezahrnuje zvedání závaží nad sebe. Po dosažení mrtvého bodu projektil spadne.

Důležité technické aspekty:

 • Hmotnost se pohybuje podél dráhy oblouku, která probíhá na úrovni kolen nebo nad úrovní kolen blíže k slabinám. Zadní strana je vždy ve stejné poloze - ohnutí nebo ohnutí hřbetu není povoleno. Pánev se posunuje dopředu na začátku pohybu a je zasunuta na konci s malou amplitudou.
 • Během celého pohybu jsou svaly hýždí napjaté. Mohou být trochu uvolněny pouze při návratu hmotnosti z horního bodu.
 • Ruce jsou rovné, práce se aktivně neúčastní. Mahi s hmotností převážně kvůli explozivnímu úsilí kyčlí a hýždí.
 • Krk tvoří jednu linii s páteří. Ohýbání a házení hlavou, když se pohybuje v každém případě, by nemělo být.

Hlavním účelem sázek je posílení výcviku.svaly dolní části těla a vypracování správné techniky pohybu pánve (ohyb v kyčelním kloubu). To se ukazuje jako velká pomoc při dělání dřepů a mrtvých zatáčkách. Toto cvičení je užitečné pro vás, bez ohledu na to, co dáváte přednost: vzpírání, týmové sporty nebo crossfit.

Při práci s hmotností velkých hmotností se houpačky provádějí dvěma rukama. Tím je náklad rovnoměrnější.

Mnoho funkčních cvičení s váhami od vzpírání se přesunulo na crossfit.

Výhody a kontraindikace

Mahi s hmotností díky své univerzálnosti a účinnosti jsou velmi rozšířené. Není náhodou, že se cvičení přesunulo ze vzpírání na crossfit a sportovní celebrity.

Pravidelné provádění zatáček s váhou umožňuje dosáhnout následujících výsledků:

 1. Vývoj výbušné síly.
 2. Významné posílení svalů boků a hýždí. Současný vývoj svalů zad, ramen, rukou, stiskněte. Jinými slovy, všechny hlavní svalové skupiny.
 3. Rozvíjení správné techniky pohybu pánve k provádění jiných silových cvičení, zejména squatování a mrtvá hmotnost.
 4. Výcvik kardiovaskulárního systému.

Je spravedlivé říci, že navzdory všem výhodám cvičení je v některých podmínkách těla jeho provádění kontraindikováno. Za prvé - je to bolest a nepohodlí v dolní části zad nebo pánevní oblasti, problémy s klouby kyčlí, ramen nebozápěstí, různá zranění.

Začátečníci by neměli začínat své tréninky s výkonem závaží s těžkými váhami. Chcete-li začít, cvičte jízdu s malým projektilem pod vedením zkušeného instruktora. Po zvládnutí techniky můžete zvýšit zatížení.

Kromě setrvačníků zahrnují různé vzdělávací programy řadu dalších cvičení s tímto projektilem. Jejich kombinace umožňuje vyvinout sílu a vytrvalost svalů celého těla. Například, obtížnější cvičení jsou trhavé váhy a jeho tlak. Jsou zařazeny do soutěžního programu vzpěračů. Začátečníci by však neměli být odradeni, protože stejný crossfit zahrnuje mnoho jednodušších pohybů: závaží, závaží, rovnátka atd. Proto je zde vždy prostor pro školení.