Mohu pít vodu během cvičení i před ním a po něm

Mohu během cvičení pít vodu? Kolik toho pít? Je to lepší před nebo po? Každá druhá osoba se na tyto otázky ptá a nikdo na ně nemá definitivní odpovědi. Nejprve je nemožné pít vodu během cvičení. Když cvičíte, nemůžete jíst, žvýkat, polykat. Je třeba se soustředit na cvičení: dýchání a technologie.

Ale mezi přístupy nebo opakováním je pití povoleno. To je to, co budeme pokaždé znamenat, rozhodování o tom, co pít během tréninku.

Proč pít vodu

Člověk se skládá z milionů malých buněk - buněk. Každá buňka je více než 90% vody. Voda je 2 atomy vodíku a 1 atom kyslíku. A co pak, zeptáte se, zbývá zbývajících 10 procent? Suchý zbytek. Jedná se o různé látky: bílkoviny, tuky, sacharidy, mikro a makro prvky.

Voda je nyní rozpouštědlem všech látek. Voda má ve skutečnosti mnoho funkcí. A právě přítomnost vody na Zemi činí planetu obývatelnou.

Úloha vody v těle:

 • Udržuje konzistentnost vnitřního prostředí.
 • Voda poskytuje stabilní tlak, který zabraňuje kolapsu buňky. Vytváří objemy, realizuje mechanickou pevnost a pružnost článku.
 • Je rozpouštědlem všech látekmédium pro chemické reakce.
 • Jedná se o termostat. Voda má vynikající tepelnou kapacitu a udržuje teplo. Díky tomu je naše tělesná teplota lépe regulovatelná.
 • Přeprava všech látek v rámci těla.
 • A mnohem více.

Dokončme logický řetězec: není voda - nebude života.

Na jedné straně je v těle obsažena voda. A na druhé straně se potíme, pliváme, pláčeme, jdeme na záchod. To znamená, že neustále přidělte vodu. Mimochodem, taky hodně látek.

Proto je třeba pít kapalinu. Naše tělo je velmi chytře uspořádané - nebude fungovat, aby „zapomněl“ pít vodu. Tělo zajišťuje neustálý tok tekutiny do těla díky pocitu žízně.

Další otázkou je, že tato žízeň začíná trápit osobu, když je životně nutné pít. Do té chvíle může být žízeň ignorována. To je problém mnoha lidí, takže nezískávají požadovaný počet litrů denně.

Aby bylo možné žít, je třeba pít vodu. Je to jednoduché.

Proč musím během cvičení pít vodu

Během fyzického tréninku se lidské tělo potí více než v klidu. Někdo říká, že za hodinu tréninku můžete ztratit 1 kg díky vypuštění 1 litru kapaliny. Jedná se o velmi hrubé výpočty, takže můžete mluvit pouze o přibližných hodnotách.

Mnozí lidé říkají, že pitná voda během tréninku nedává smysl: kolik pijeme, kolik z nás potí. Za prvé, bude to o něco méně. Za druhé, mnoho látek, které jsou obsaženy ve vodě, zůstane v těle a bude uvolněno společně s nimimoči. Pevná část se usadí v buňkách a pomůže jim v životě. A ve třetí - bez vody, tělo dostává vážné napětí.

Během tréninku se zvyšuje tep. Všimli jste si? Krev je tekutá, to je také hodně procent (asi 80) se skládá z vody. Spolu s potem voda opouští krev. Ten se stává silným. Silné srdce, které by mohlo vést krev těžší než kapalina. V tomto případě dostává srdce škodlivé zatížení. A čím silnější je krev, tím horší srdce. Představte si zátěž, která je umístěna na předsíni a komoře pro čerpání viskózní hmoty.

Silná krev neprochází dobře do periferních tkání, to (oh můj Bože!) Sotva myje svaly, které tak hustě pumpujeme. Zde je další důležitý důvod, proč musíte pít v procesu školení. Dobrý průtok krve - výborné jídlo. Zapamatujte si tento kauzální vztah jednou provždy.

Těžká krev sotva dosáhne mozku. A pak zavání mrtvice. Nikdo to nepotřebuje. To je také odpověď, je možné pít vodu po cvičení.

Jak pít vodu

\ t

Pojďme si promluvit o druhém extrému: když lidé hodně pijí. Všichni víte, nebo jste slyšeli, že u některých nemocí člověk hodně pije. 5 litrů nebo více denně. Trpí věčným a neuhasitelným žízní. Pokud máte podobný stav, poraďte se s endokrinologem.

Musíte pít, jak říkají inteligentní lidé, stejně jako chcete, plus 1 sklenici. To je velmi dobré doporučení, protože často chybí vysídlení, které naše tělo potřebuje, než „pijeme“.

Zvažte obvyklé školení:

 1. Přišli jsme do haly, vyměnili si oblečení. Nejlepší je pít 30-40 minut sklenici tekutiny (například čaj s cukrem nebo bez). Po tréninku je lepší pít mléko a jiné viskózní kapaliny.
 2. Zahřívání na běžeckém pásu, rotopedu nebo jiné možnosti je vždy spojeno s třepáním, aktivním pohybem a dobrým pocením. Proto, pití bezprostředně před tím nemá smysl. Za prvé, bude těžké se zahřát a za druhé - pot bude skutečně víc, než by mohl být.
 3. Po zahřátí začnou lidé roztahovat a zahřívat klouby. Pokud opravdu chcete, můžete jít a vzít pár doušek předem připravené vody.
 4. Začínáme. V pauzách mezi přístupy, můžete si vzít pár doušek vody.
 5. Po tréninku zde můžete pít tolik, kolik chcete. Ale pomalu, protože s rychlou absorpcí vody riskujete pít více, než potřebujete. Výsledkem je nepříjemný pocit a dočasná těžkost žaludku.

Hlavní zásady pití

Zdá se, že je to jednoduché - pít vodu během a po tréninku. Mnoho pravidel a doporučení zde. Například:

 1. Teplota vody. Léto je chladnější, zima je teplejší. Nebo můžete pít studenou vodu jak v létě, tak v zimě. Vše záleží na krku. Pro osoby trpící chronickou angínou mandlí (nebo více než, když často trpíte bolestmi v krku), doporučujeme pití nejméně 15 stupňů. Tělo během tréninku je teplejší než obvykle, takže příliš studená voda může způsobit bolest v krku.
 2. Množství vody. Je nutné pít v malých doušcích. Mimochodem, toto doporučení platí nejen pro trénink v tělocvičně, ale i pro celý život obecně. Pro trénink můžete vypít 2 a 3 sklenice vody. Pamatujte si, že se budete potit těžší, ale musíte.
 3. Pokud nechcete pít - ne. Pitná voda během tréninku je nutná pouze tehdy, když to chcete. Ale až budete muset pít.

Pití v malých doušcích je nezbytné, aby receptory měly čas kontrolovat proces nasycení kapalinou.

Kdy pít a kdy ne

Během cvičení spojených s aktivním a rychlým pohybem (např. Běh, box) musíte pít v přestávkách. Pamatujte si, jak v rozích prstenu během time-out boxerky dávají trochu pití vody z módních lahví?

Před těmito cvičeními nemůžete nalít hodně vody. Bublání a těžkost v žaludku vám nedovolí plně provádět výcvik.

V posilovně můžete pít mezi cvičeními a přístupy.

Jeden vzor je tedy charakteristický pro všechny druhy sportů - je třeba pít vodu nějaký čas před tréninkem, během tréninku a po tréninku, a to nejen před jeho začátkem. A musíte se pít v přestávkách, když nic neuděláte, v klidné atmosféře. Například, když překládáte ducha, nebo počkejte na další přístup.

Co pít az čeho

Pojďme zjistit, co pít během cvičení. Dobrá volba je jednoduchý kohoutek nebo čištěná voda s domovským filtrem. Dnes nás obchody nabízejímnohem výhodnější produkty. Můžete pít minerální vodu, izotonické nápoje, čistou vodu.

Kategorii nelze konzumovat během cvičení s vysokým obsahem uhlíku. Pokud jste si koupili colu (ano, nechutné, ale kouzelný kofein vám může pomoci, pokud jste velmi unaveni), uvolněte více plynu z plechovky. Totéž platí pro sycené minerální vody - uvolňovat plyn.

Nemůžete pít šťávy, sladké nápoje (mimochodem se také nedoporučuje pít colu během tréninku), mléko, jogurtové nápoje.

Jestliže užíváte s sebou protein, BCAA, kreatin a další doplňky, zřeďte je vodou. Během cvičení nelze jíst mléko chovu. To zpomaluje vstřebávání látek z nápoje a tělo začíná uvolňovat energii pro trávení. Stejná energie by mohla být utracena například na těžší lavici. Ale nemohli jste, protože pili mléko. Mimochodem, trénink po mléčném koktejlu je vždy těžší než po vodě.

Izotonické nápoje mají dokonale vyvážené složení. Mají vše, co tělo potřebuje: minerály, vitamíny, také L-karnitin, který je tak důležitý při zátěži. To je ideální pro pití během cvičení.

Láhve z takových nápojů jsou velmi pohodlné. Je těžké zbavit se, je těžké nalít více než spolknout najednou. Na rozdíl od běžných plastových lahví s uzávěrem je tato možnost optimální. Nakonec si můžete jednou koupit isotoniku a pokračovat v používání této láhve po dlouhou dobu, nalítz filtru je voda.

Sportovní obchody nabízejí různé nádoby na vodu. Můžete si vybrat pro každý vkus a barvu.

Pokud hovoříme o vodě, proč s ní neužijete sportovní doplňky? Ve stejném režimu jako voda. Ihned dva ptáci s jedním kamenem a úlovkem. Žádný utekl.

Mluvili jsme o tom, co pít během tréninku a před ním. A co pít po tréninku? Odpověď zní: všechno. Neexistují žádná omezení, s výjimkou alkoholu. Jinak bylo školení zbytečné.