Nůžky - jednoduché cvičení pro svaly tisku

Takové cvičení jako nůžky je každému známé ze školních hodin tělesné výchovy. Navzdory své jednoduchosti velmi účinně posiluje tisk a tvoří krásnou siluetu.

Svalová práce

Nůžky komplexně ovlivňují celý sval konečníku abdominis. Jeho spodní část je zároveň dobře vyvinutá, což obvykle špatně reaguje na zatížení. Pravidelné cvičení posílí abs a zlepší žaludek.

Svaly zapojené do cvičení.

Je třeba chápat, že ani nůžky, ani jiná silová cvičení sama o sobě nepřispívají ke spalování přebytečného tuku. Pokud kromě posilování břišních svalů chcete snížit objem, nezapomeňte kombinovat nůžky s kardiovaskulárním cvičením.

Technika výkonnosti

Jak správně udělat nůžky? Chcete-li začít, vezměte si výchozí pozici.

  1. K tomu ležíte na podlaze, kde jste předtím položili gymnastickou podložku nebo ručník. Nedoporučuje se provádět cvičení na gauči nebo jiném měkkém povrchu, protože je to traumatické.
  2. Zvedněte rovné nohy nahoru, mírně je zvedněte od podlahy (přibližně 10–20 cm). Položte dlaně na podlahu a položte je pod hýždě. To pomůže zvýšit dno hýždí a uvolní nadměrné napětí zezadu. Měli byste cítit, jak se bederní oblast uvolnila a pevně přitiskla k podlaze. Teď můžetezahájit cvičení.

Začněte otočením nohou pomocí. Levá noha by se měla pohybovat doprava a zároveň by se pravá noha měla pohybovat doleva. Pak se pohyb opakuje, napodobuje pohyb nůžek.

Zajistěte, aby vaše nohy zůstaly po celou dobu rovné a nespadly na zem, a prsty na nohou jsou natažené dopředu. Je také důležité neohýbat kolena, protože to významně snižuje účinnost tisku.

Technika nůžek.

Vyplňte dvě sady po jedné minutě. Odstup mezi přístupy by neměl být delší než 30 sekund.

Odstranění chyb

Nejobtížnějším okamžikem pro začátečníky je udržet nohy v průběhu celého cvičení. Potíž je způsobena tím, že břišní svaly nejsou dostatečně silné a nedokáží se vyrovnat se zátěží.

Pokud k tomu dojde během druhého přístupu, zkuste prodloužit dobu odpočinku nebo snížit počet opakování.

Pokud se tento problém vyskytne během prvního přístupu, zjednodušte cvičení. Odstraňte ruce zpod hýždí, zvedněte horní část těla a opřete se o lokty. Dělat nůžky v této pozici je mnohem jednodušší. V průběhu času, břišní svaly ztvrdnou, a vy můžete udělat standardní verzi cvičení.

Změny cvičení

\ t

Jakmile zvládnete nůžky, můžete pokračovat a vyzkoušet další možnosti tohoto cvičení.

  • Natáhněte ruce podél podlahy a zvedněte rovné nohy 10–15 cm od povrchu podlahy. Na výdech výtahnechal nohu nahoru a držel ji rovnou. Při výdechu ji sklopte dolů. Opakujte pravou nohou.
  • Můžete vyzkoušet tzv. Statické nůžky. Stačí zvednout nohy přímo nad podlahou a udržet tuto pozici na minutu.
  • Cvičení může být prováděno se zátěží. Poté, co jste schopni snadno udělat 2 minuty přístup, dát na speciální nohy o hmotnosti 0,5 kg. To dodá svalům extra zátěž a dosáhne ještě efektnějších výsledků. Hlavní věc je zajistit, aby bedra nebyla oddělena od podlahy.

Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte nůžky 3-4 krát týdně a nezapomeňte na další cvičení na posílení břišních svalů. Integrovaný přístup je velmi účinný. Už po 2 měsících uvidíte, že váš žaludek se znatelně zpřísnil.