Pravidla pro používání zisků, jejich typy a účel

Gainer je sportovní doplněk sestávající z kombinace bílkovin a sacharidů. Často se k němu přidávají minerály a vitamíny, které zlepšují vstřebávání produktu. Toto složení dává sportovci energii a zjednodušuje trénink. Hlavním cílem gainerů je rychle přibrat na váze díky růstu svalové hmoty během tréninku.

Účel

Další příjem sacharidů a bílkovin stojí za zvážení pro ty, kteří pravidelně tráví spoustu energie v posilovně a chtějí vidět znatelný růst svalů. Směsi sacharidů a bílkovin jsou vhodné pro ty, kteří trpí podváhou, nejsou schopni dodržovat přísné dietní režimy nebo nevidí pokrok v tréninku.

Navíc ziskové jsou, že rychle obnovují energetické rezervy těla po intenzivním zatížení a eliminují únavu.

Také doplňková látka schopná:

  • zvýšení počtu aminokyselin v těle;
  • rychle regenerovat svalový tonus;
  • vydávají energii;
  • zvýšit 3–7 kg svalové tkáně za měsíc.

Obvykle jsou ziskové subjekty spojeny s energetickým zatížením, ale toto stanovisko je chybné. Přísada je nepostradatelná pro aerobní trénink, box, atletiku a sportovní hry. To vám umožní prodloužit dobu tréninku a rychle obnovit sval po každém zatížení.

Druhy zisků

Existuje několik typů doplňků, které se liší především složením, a to procentuálním poměrem proteinů a sacharidů. Je obvyklé rozlišovat následující typy zesilovačů:

  1. Vysokokalorické nebo „rychlé“. V nich je poměr bílkovin a sacharidů 1 až 4 nebo 1 až 5. Složení obsahuje rychlé sacharidy, které dávají tělu bleskový náboj energie a jsou skvělé pro ty, kteří chtějí přibírat na váze a intenzivně trénovat. Jedna část produktu obsahuje od 1 do 1,3 tisíce kalorií.
  2. Vysoký protein nebo „pomalý“. Ve složení takovýchto proteinů převládá protein. Poměr bílkovin a sacharidů je 1 až 2 nebo 1 až 3. Tam je málo cukru a mnoho vysoce kvalitních sacharidů s nízkým glykemickým indexem. Standardní porce neobsahuje více než 1 000 kalorií.

Takové rozdělení je samozřejmě podmíněno. Existuje mnoho produktů, které jsou mezi "rychlým" a "pomalým" ziskem. Často dovedně kombinují zásluhy obou druhů.

Volba konkrétního ziskatele závisí na individuálních vlastnostech vašeho těla. Pokud je hmotnost nedostatečná a rychlost metabolismu je vysoká, používejte kalorií. Přidají do stravy další kalorií, které spolu se sportovními aktivitami pomohou v krátkém čase budovat svaly.

Pokud máte nadbytek tukové tkáně, dávejte přednost geyneramu s vysokým obsahem bílkovin. Jste kontraindikován u „rychlých“ doplňků, protože vyvolá růst tukusedimenty.

Pravidla přijímání

Aby aditivum dosáhlo maximálního účinku, musíte ho vzít správně. Začátečníci často udělají chybu tím, že na noc použijí zisk. Je nutné pít výherce hodinu před tréninkem nebo 30 minut po tréninku.

Takový režim je vysvětlen velmi jednoduše. Plnohodnotné školení vede k velké spotřebě energie. Pokud klesne hladina energie, bude pokračování v cvičení nejen obtížné, ale také nebezpečné. Energie je převzata ze sacharidů, takže příjem zisků před cvičením je plně oprávněný.

Příjemce po třídě pomáhá rychle doplnit sílu a rezervy těla uzavřením tzv. uhlohydrátového okna. Pokud se jedná o vaše cíle, pak nezapomeňte pít doplněk do půl hodiny po dokončení cvičení. Takže tělo bude mít čas zpracovat sacharidy na glykogen.

Nesmíte zapomenout na geynera ve dnech odpočinku. Když není cvičení, pijte před obědem. To neumožní, aby orgán používal vnitřní rezervy. Pár hodin po snídani si můžete vzít jednu porci.

Pokud nedojde ke zvýšení tělesné hmotnosti, zvyšte dávkování během pracovních dnů a odpočinku. Ale je to příliš horlivý. Ve většině případů stačí k dosažení požadovaného výsledku pouze jedna další část.

Při užívání sportovní výživy je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě vaší stravy. Pamatujte si, že gainers jsou jen přísada, která nemůže poskytnout vašemu tělu všechny potřebné vitamíny amikroprvků. Nestačí jen jeden příjem geynera, co možná nejrůznější a vyvážené jídlo.

Profesionální sportovci doporučují jíst zlomkové - tělo potřebuje 6–7 malých porcí jídla denně. Za prvé, můžete studovat složení výrobků a sledovat kalorií, pomůže vám, aby se dieta užitečné a pohodlné. Obvykle, sportovci plně jíst 3-4 krát denně, a brát sportovní výživa 1-2 krát. Tento přístup umožňuje tělu získat vše, co potřebuje.

Složení a příprava

\ t

Standardní část geyneru obsahuje 20–40 g bílkovin, 50–80 g sacharidů a malé množství zdravých tuků. Přítomnost jiných látek se v jednotlivých společnostech liší. Nepřekračujte doporučenou dávku, protože přípravek nebude jednoduše stráven.

Příprava získatele není obtížná. Jedna část sušiny musí být zředěna ve sklenici kapaliny. Voda nebo mléko je nejlepší. Poté je výrobek připraven k použití.

Hmotnostní přírůstky lze kombinovat s jinými druhy sportovní výživy. Nejlépe je kombinovat s kreatinem . To je dáno tím, že proteiny a sacharidy v kompozici přispívají k rychlejší absorpci kreatinu. Je také možné dále užívat proteinové komplexy a multivitaminy.

Gainer by neměl být používán během aktivního úbytku hmotnosti, nebo pokud pracujete na vytvoření úlevy.

Možná škoda

Gainer se skládá z přírodních surovin, takže se neliší od ostatních potravinářských výrobků.Může být užíván muži a ženami v každém věku.

Gainer je neškodný, ale v některých případech rozvíjí individuální intoleranci, která vede k zažívacím potížím. To se obvykle děje s problémy s slinivkou břišní. V případě průjmu musíte přestat užívat geyner několik dní, a pak jej dále pít v malých dávkách. Poraďte se s lékařem.

Gainer vám umožňuje dodat tělu další energii a zefektivnit výuku. Se správným příjmem je dosaženo rychlého výsledku. Během měsíce můžeme očekávat výrazný nárůst svalové tkáně.