Provádění vzduchových dřepů - proč dřepnout bez váhy?

Vzduchové dřepy - to je to, co jsou klasické dřepy nazývány bez váhy v crossfitu. Toto cvičení se používá k trénování vytrvalosti, spalování tuků a posílení svalů boků a hýždí. Dřepy bez činky, činky a jiné zátěže jsou vhodné pro sportovce jakékoliv úrovně a mohou být prováděny jak v posilovně, tak doma.

Výhody

Kromě zřejmých přínosů cvičení pro svaly dolní části těla, dřepy pomáhají rozvíjet kolenní a kyčelní klouby, rozvíjet rovnováhu, identifikovat problémy nepřiměřeného vývoje pravé a levé poloviny těla.

Provádění vzdušných dřepů - rovně dozadu, paže prodloužené dopředu pro rovnováhu.

Provádění pravidelných dřepů bez váhy dává tyto výsledky:

 • Svaly nohou a hýždí jsou tónované: čtyřhlavý sval, stehenní biceps, velké gluteusové svaly.
 • Přístroj pro vazné vazy je posílen, zlepšuje se pružnost. To zase slouží k zabránění zranění osob, které provádějí závažnější typy dřepů.
 • Kardiovaskulární systém je školen. Cvičení se zpravidla provádí v mírně nadprůměrném tempu. V důsledku toho se zvyšuje vytrvalost.
 • Zlepšená koordinace pohybů a rovnováhy. V první fázi můžete pomocí rukou zvýšit stabilitu. Pak to bude zbytečné.
 • Cvičíte techniku ​​základního pohybu, zejména správnou polohu kolen a dolní části zad, s minimálním rizikem pro sebe. Při provádění cviků s břemenem chyb v technice se setkáváme s vážným zraněním.

Nepochybnou výhodou je, že můžete dělat cvičení kdekoli a kdykoliv budete chtít - jak v hale, tak doma. Hlavní je nezapomenout na důležitost zahřívání.

Před dřepy protáhněte svaly nohou, paží a kyčelního kloubu. Mnoho sportovců rád dřepne po běhu nebo práci na eliptickém trenažéru. Po kardio jsou svaly dostatečně teplé a dobře reagují na stres.

Správné nastavení nohou a těla

Při dřepu je důležité kontrolovat několik klíčových bodů:

 1. Během cvičení by měly být nohy pevně přitlačeny k podlaze. Není třeba stát na nohou. To vám umožní správně rozdělit tělesnou hmotnost a tím zlepšit rovnováhu.
 2. V dřepech se kolena pohybují přísně v rovině chodidel. To znamená, že pokud jsou vaše nohy paralelní, pak jsou kolena směřována přesně vpřed po celém pohybu. Pokud rozložíte ponožky na stranu, kolena se také rozbíhají do stran.
 3. Páteř je upevněna v jedné poloze. Pohled směřuje dopředu, ne dolů, hřbet je rovný s přirozeným vychýlením v dolní části zad. Tato pozice se nemění až do ukončení cvičení. Zaokrouhlení zad a dolní části zad není možné. V dřepech bez činky je tento okamžik mnohem snazší pracovat než s činkou.
 4. Ruce -Nejdůležitější část vašeho zůstatku. Můžete je rozdělit nebo držet před sebou.

Technika

Po kontrole polohy nohou a těla můžete pokračovat v cvičení. Jak to udělat?

Začněte na startovní pozici. Položte nohy na šířku od sebe nebo trochu širší - v pohodlné poloze pro vás. Ujistěte se, že ponožky chodidel a kolen jsou ve stejné rovině a v pase je pozorováno mírné vychýlení. Pro udržení rovnováhy používejte ruce. Vytáhněte je před sebe nebo je rozložte.

 1. Jak vydechujete, dřez, dokud vaše stehna nejsou rovnoběžná s podlahou. Můžete si squat nižší, pokud vám flexibilita umožňuje to udělat bez zaoblení zad. Beztíže hluboké dřepy slouží jako příprava na vzpírání cvičení, což znamená, že vezme projektil z podlahy.
 2. Jděte dolů do nejnižšího bodu, zamkněte a okamžitě se zvedněte.
 3. Opakujte požadovaný počet opakování, udělejte si pauzu a udělejte několik dalších přístupů.

Popsaná technika vám pomůže správně zpracovat základní dřepy vlastní váhou doma nebo v posilovně. Když jste plně zvládli toto cvičení, můžete to zkomplikovat zvednutím činky nebo volbou jiné hmotnosti.

 • Začátečníci by měli dělat alespoň 15–20 opakování, v budoucnu se toto číslo může zvýšit na 30. Nicméně, pamatujte, že hlavní věc není počet opakování, ale zda je správně provádíte.
 • Vyzkoušejtesprávně rozdělte hmotnost mezi nohy. Když jdete dolů, bod rovnováhy bude na nohou mezi patami a prsty na nohou.
 • Kolena by neměla přesahovat za prsty.
 • Páteř by neměla být zaokrouhlená. Jeho napětí by mělo být udržováno tónem hýždí.

Společné chyby

Navzdory tomu, že letecké squaty patří do kategorie základních cvičení a jsou zařazeny do programu školní gymnastiky, ne všichni sportovci je mohou dělat správně. Všimněte si následujících běžných chyb:

 1. Nesprávné nastavení nohou (nepříjemné, příliš úzké nebo naopak příliš široké).
 2. Kolena a chodidla hledí v různých směrech.
 3. Hlava sklopená, pohled směřuje k podlaze.
 4. Namísto udržení rovnováhy se zbraně nekontrolovatelně houpají.
 5. Nedostatek přirozeného vzpěru v dolní části zad.
 6. Nedostatečná hloubka dřepů (pokud děláte dřepy bez činky před dosažením rovnoběžky s podlahou, pak svaly nedostávají dostatečné zatížení a trénujete marně).
 7. Vynechejte rozcvičení. I když studujete doma, neměli byste se vzdát předběžného školení. Dvojminutové zahřátí zahřeje vaše svaly a pomůže vám vyhnout se zranění.

Správně prováděné dřepy jsou účinným pohybem, který posiluje celé spodní tělo. Pomůže vám přivodit svaly v tónu, rozvinout pocit rovnováhy a připravit vás na velké náklady. Můžete trénovat doma nebo v hotelutělocvična, hlavní tajemství úspěchu - pravidelnost vašich tříd.