Push-up na mříže s důrazem na triceps - houpat ruce

Push-up na triceps tyče jsou vynikající základní cvičení, které vám umožní zvýšit objem a sílu paží, stejně jako zvýšit stabilitu ramenního pletence. Tricep styl push-upů se liší od stylu hrudníku, nebo spíše má své vlastní vlastnosti.

Svalová zátěž

Abychom porozuměli rozdílům v technice push-upů s důrazem na triceps a hrudník, zvažte mechaniku zmíněných svalových skupin.

Obecně platí, že když tlačíte na paralelní tyče, bude použito následující:

  • Triceps - zabírají většinu práce se správným pohybem.
  • Pectoralis hlavní svaly - pomáhají triceps a táhnout na sebe zatížení v případě nedodržení této techniky. Pak dostaneme hrudníkové kliky.
  • Deltoidní ramenní svaly (přední svazek). V tomto cvičení nehrají vedoucí úlohu, takže se o ně nebudeme starat.

Hlavní funkcí tricepsu je prodloužení paže v loketním kloubu. Dlouhá hlava se také podílí na prodloužení ramene a přivádí rameno k tělu. Prsní svaly pracují v synergii s tricepsy. Jejich hlavní funkcí je však přivést ruce k tělu a jejich rotaci dovnitř.

Aby se tricepsu dalo maximálně cvičit a zároveň snížit „krádež“ svalů hrudníku, je třeba co nejvíce odstranit pohyb rukou z pohybu a opustit vzestup a spád těla v důsledku prodloužení a ohnutí loktů. Jinými slovy, ruce by měly být umístěny těsně a lokty by neměly být odděleny.

Níže bude uvedena podrobná technika cvičení. Hlavní věcí je pochopení principu pohybu.

Pokud jde o bezpečnost push-upů na nerovných prutech, je důležité poznamenat, že cvičení klade důraz na lokty a ramenní klouby, jakož i na zápěstí. To znamená, že pokud máte slabé svaly v ramenním pletenci nebo zranění kloubů, měli byste cvičení provádět s maximální opatrností a pozorně poslouchat své pocity. Možná byste měli začít tlačit nahoru s částečnou amplitudou, a pak, když si svaly zvyknou na náklad, jděte do plné míry.

Push-upy na tricepse jsou dobře kombinovány s prodloužením ramen ve svahu, push-upy s úzkým gripem, reverzními push-upy, lisem s úzkým gripem.

Technika výkonnosti

Chcete-li provádět kliky s důrazem na triceps, budete potřebovat paralelní pruhy, jejichž vzdálenost bude mírně širší než ramena.

  1. Přijměte výchozí pozici - důraz na tyče na rovných ramenech. Tělo by mělo být ve svislé poloze, to znamená, že není nutné odchýlit se dopředu. Ohněte nohy, můžete křížit - jak dáváte přednost. Na ramenou se nepotopí, záda a krk jsou rovné, pohled směřuje dopředu.
  2. Při inhalaci pomalu snižujte. Současně lokty dozadu. Snažte se udržet maximální vertikální polohu těla. Přední část ramene při pohybu dolů se výrazně protáhne. Nenechte bolest v této oblasti. Zpravidla se doporučuje ohnout ramenapravý úhel, nicméně, zde je všechno individuální. Čím větší je amplituda - tím vyšší je zátěž nejen na svalech, ale i na kloubech.
  3. Při výdechu, maximálně namáhání tricepsu, zvedněte se do výchozí polohy. Opakujte cvičení.

Pro přibývání na váze a zvýšení objemu paží se doporučuje provádět push-upy na mřížích 10–15 krát v 3-4 přístupech. Technika cvičení v tomto případě je důležitější než počet provedených pohybů. Čím pomalejší je tempo, s jakým pracujete, tím větší je zátěž a tím efektivnější trénink.

Svalový sval tricepsu tvoří asi 70% objemu paže. Pro harmonický vývoj obrázku není jeho kvalitativní studie o nic méně důležitá než školení bicepsu.

Push-ups na triceps bary vám pomohou získat krásné reliéfní svaly, posílit a stabilizovat ramenní pletenec, stejně jako výrazně zlepšit vaše dovednosti svalové koordinace.