Push-up pro biceps - efektivní cvičení nebo ztráta času?

Tradičně push-upy jsou považovány za ideální cvičení pro rozvoj hrudníku a triceps svalů ramene. Nicméně, sportovci, kteří dávají přednost domácímu tréninku bez inventáře, se často zajímají o otázku, zda existují speciální push-upy pro bicepsy a zda je možné toto cvičení použít k řádnému naložení zbraní, včetně přední strany. Odpověď na tuto otázku spočívá v anatomických vlastnostech našeho těla.

Za jakých podmínek pracuje biceps?

Biceps je sval umístěný na přední straně ramene. Při ohýbání paže tvoří charakteristiku „plechovka“ a při správném vývoji je zvláštní pýchou jejího majitele.

Funkce bicepsu ohýbá paži v lokti a otáčí předloktí (část paže od lokte k zápěstí) směrem ven (ruka se otáčí vzhůru nohama s dlaní). Také jedna z bicepsu (dlouhá) prochází přes ramenní kloub. V důsledku toho zaujímá nepřímou roli v ohybu ramene, tj. V abstrakci ramen dopředu.

Na těchto anatomických principech jsou postavena všechna cvičení s činkami, činka nebo na simulátorech, které pomáhají pumpovat dvouhlavý sval na maximum. Připomeňme si přinejmenším zvedání činek pro bicepsy se štětcem suping - ohnout ruku s činka a otočit předloktí ven. Myslím, že princip je zcela pochopitelný.

A co push-up? Podívejme se na všechny etapy hnutí:

 1. Vzal jste si kladoucí důraz. Téměř všechny svalyVaše tělo, včetně malého bicepsu, pracuje ve statickém režimu pro stabilizaci polohy těla. To znamená, že pohyb v kloubech se nevyskytuje, svaly nevykonávají svou motorickou funkci, ale jednoduše napínají a uvolňují malou pomoc, která udržuje tělo ve správné pozici a neupadá.
 2. Ohnete si ruce, spusťte tělo dolů. Tady je - správný pohyb? Bohužel, ne. Ohýbání rukou v této fázi není způsobeno snahou bicepsu, ale gravitací, která přitahuje vaše tělo k zemi. Napětí, které cítíme v našich rukou, když je tělo sníženo dolů, je práce tricepsu, která se protahuje pod kontrolou, nám nedovoluje ostře ohýbat ruce a padat na zem.
 3. Zvednete skříňku z podlahy. Ruce se neohýbají, předloktí se neotáčejí směrem ven. Funguje hrudník a triceps, biceps svaly, dokonce ani řeč není.

Rozšiřováním cvičení na kusy, vidíme, že pokud bicepsy jsou zapojeny během pushups, to je pouze jako stabilizátor sval. Je možné prostřednictvím této práce zvýšit její objem? Bohužel, ne. Jinými slovy, push-upy pro bicepsy jsou pokusem projít žádoucí pro skutečné, ale ve skutečnosti nejsou účinné.

Cvičení pro bicepsy

Takže odpověď na otázku, jak pumpovat bicepsy pomocí push-upů, je pochopitelná. Spočívá v tom, že to není možné. Pojďme se podívat na skutečně účinné možnosti, kterými můžete pumpovat tento sval.

Pokud jdete do posilovny nebo máte činky,závaží nebo činka, pak je vše velmi jednoduché. Zde je seznam cvičení, která vám pomohou dosáhnout výsledků:

 • zvedání činky pro bicepsy;
 • protažení ramen na lavičce Scott;
 • kladiva s činkami;
 • koncentrované bicepsy;
 • ohnutí ramen na horním bloku;
 • stoupá na bloku (dolní);
 • zvedání činek pro bicepsy;
 • výsuvy s úzkým uchopením ;

Pokud cvičíte doma a nejsou žádné činky, žádný bar nebo vodorovný pruh, můžete použít takzvané improvizované prostředky. Chcete-li provést biceps ohnutí, budete potřebovat nějaký těžký předmět, který je dostatečně pohodlný pro vás, aby ho držel ve vašich rukou.

Lze použít:

 • Těžký batoh nebo taška. Pak ho naplňte - přemýšlejte sami. Můžete si vzít něco od knih po sutiny, písek nebo brambory.
 • Plastová pětilitrová láhev s vodou.
 • Jakákoli jiná verze závažného předmětu, kterou lze pohodlně uchopit.

Tím, že děláte klasická cvičení bicepsu s pomocí ručního nářadí, dosáhnete mnohem většího úspěchu při tréninku bicepsu, než kdybyste jen tlačili na podlahu.

Z toho samozřejmě nevyplývá, že push-upy jsou špatným cvičením. Jsou velmi účinné pro rozvoj pectoralis hlavních svalů a triceps a zaslouží si, aby se pyšní místo ve vašem vzdělávacím programu.

Na závěr bych chtěl dodat, že za účelem dosažení skutečně působivých výsledků byste měli pracovatnad jejich fyzickou formou v komplexu, provádějí různá cvičení na různých svalových skupinách. Pak bude postava vypadat velkolepě a esteticky, protože krása je především harmonie.