Realizace Arnoldu Stiskem nakreslíte deltoidní svaly

Arnoldův tisk je účinným cvičením pro trénink ramen, což dává deltovému svalu zaoblený tvar. Technika provedení zde je poněkud odlišná od tradičního tisku na ramenou. Máte už činky? Začněme tedy s vývojem lavice Arnold.

Historie a účel

Proč se cvičení nazývá Arnold Bench? Konec konců, sportovci ji cvičili před Schwarzeneggerem.

Skutečností je, že Arnie dosáhl nejvyšší úrovně sportovního podstavce a stal se idolem tisíců lidí po celém světě. A právě on, když se připravoval na soutěže, představil pro sebe povinné studium delt s tímto cvičením, jak si všiml ve své figurální asymetrii ve vývoji brachiálních svalů.

Každý trénink, čas od času, s tímto tiskem pracoval přes ramena. Výsledkem tohoto intenzivního tréninku byla jeho nádherná atletická postava. Proto se tato technika provádění stala známou jako Arnoldův tisk.

Při provádění cvičení se použijí svazky středních a předních svalových svalů. Na zadní nosníky jde malé zatížení. Při roztahování paží pracují triceps svaly ramen (triceps).

Arnold Press je formativní cvičení. Je určen pro jasnější kresbu deltových svalů a dává jim určitý tvar. V tomto ohledu by mělo být toto cvičení prováděno na samém konci lekce, s použitímnízká hmotnost

Technika

V obvyklém činka tisk, ruce nahoru a dolů jsou zvýšeny ve svislé rovině. Když položíte ruce dolů, v dolním bodě amplitudy se svaly ramen mírně oddálí.

Technika provedení Arnoldova tisku se vyznačuje tím, že během celého cvičení napětí od deltového svalu nezmizí. Toho je dosaženo díky tomu, že v nejnižším bodě lokty nespadají do stran těla, ale jsou posunuty dopředu.

Podívejme se tedy na správné provedení cvičení:

  1. Vezměte činky do rukou a zvedněte je před sebe, ohněte lokty. Grip byl nasazen. Triceps nespoléhají na hrudník, mezi nimi a hrudníkem by měl být lumen, který je udržován u nižšího bodu každého pohybu. Činky v počáteční poloze jsou na úrovni krku.
  2. Krátkým dechem, když vydechujete, zvedněte ruce nahoru a současně je rozložte, rozložte dlaně od sebe. Na konci pohybu vzhůru udělejte trochu větší úsilí, které by se mělo shodovat s koncem výdechu, ale neroztahujte lokty až do konce. Jinak napětí ve svalech ustane a účinek nebude stejný. V horní části pohybu jsou paže zvednuty po stranách těla, lokty jsou mírně ohnuté. Palmy se těší.
  3. Snižte ruce, opět otočte rukojeť a zvedněte lokty dopředu před hrudníkem. S tím dýcháš.

Napětí v ramenou by mělo být přítomno během celého cvičení. Za to, jak již byloto je říkal, že to není nutné odpočívat triceps svaly paže na hrudi u nejnižšího bodu. Vzhledem k tomu, že účelem tohoto tisku je pracovat na reliéfu, cvičení se provádí 12-15 krát v několika přístupech.

Hodnota tohoto cvičení je také v tom, že když se provádí, kromě svalů ramen, aktivně pracují předloktí. A jak víte, těžko se vyvíjejí, stejně jako nohy.

Jak zvýšit účinek?

Mnoho sportovců vykonává toto cvičení, zatímco stojí, ale je účinnější dělat Arnoldovy lisy, zatímco sedí, spočívající na pevném zádech lavice nebo židle. Když sedí, vaše tělo je uzamčeno a na jeho stabilitu neztrácíte energii. Díky tomu můžete nasměrovat maximální úsilí speciálně pro práci na svalech ramen.

Doufejme, že náš materiál se ukázal jako užitečný a brzy toto cvičení z arzenálu Iron Arnie bude jedním z vašich oblíbených. Hodně štěstí a dobré výsledky!