Rekreační procházka - co by to mělo být?

Zlepšení chůze je skvělý způsob, jak postavit tělo a zlepšit jeho zdraví. Konec konců, každý člověk už každý den prochází určitou vzdálenost nohama? Pouze výhody tohoto postupu nejsou všechny. Proč Možná je něco špatně?

Jaká chůze je užitečná?

Ve skutečnosti je lékařská chůze a chůze, například, práce stejná věc, s výjimkou některých nuancí. Chcete-li co nejvíce z chůze, použijte některé osvědčené tipy.

Technika pohybů

Chcete-li udržet svaly před únavou, dodržujte správné držení těla. Vytáhněte pánev dozadu, hruď dopředu, narovnejte ramena. Někdy to trvá dlouho. Stoop v tomto případě rychle pneumatika, a na zádech a ramenou bude nepříjemná bolest. Taková chůze vám dává jen stres.

Zvolte délku kroku. Vaše ruce by měly mít svobodu. Neomezujte je. Pokud se chcete pohybovat rukama při chůzi - udělejte to. Není třeba je křížit na hrudi nebo dát do kapes. Nechte své ruce pohybovat s každým krokem.

Pokud chcete zvýšit účinek spalování tuků při své činnosti, nakupovat hole a užívat Nordic walking.

Dýchání

Jak správně dýchat při chůzi: inhalovat nosem, vydechovat ústy. Zvykněte si na tento rytmus, to je dýchání při běhu.

Dokonce i ti, kteří mají v klidu nos, mohou často dělat bez vazokonstrikčních kapek. Všimněte si, že během cvičení je snadnější dýchat - kouzlo, ano?

Pro lepší průchod plíce pravidelně vdechujte co nejvíce vzduchu a pak se nadechněte. Neustále tak není nutné dýchat - hlava se může točit. Ale jednou za 2-3 minuty - velmi užitečné. Dýchejte pomalu a hluboce. Pokud dáváte pozor na dýchání, přínosy chůze se výrazně zvýší.

Rychlost a puls

Je důležité zvážit, jaký by měl být puls při chůzi pěšky. Jeho hodnota je ovlivněna rychlostí vašich kroků a zvláštnostmi silnice (svah, pokrytí atd.).

Zdravým lidem dává smysl, aby si vybrali takové zatížení, když bude chůze trochu obtížná, ale pohodlná. To znamená, že by mělo být obtížné mít dlouhou chůzi při chůzi, ale měli byste být schopni říct několik vět.

Můžete sledovat puls na základě vašich pocitů. Pokud se v hrudníku objeví nepříjemné pocity, jdete příliš rychle. A co je nejlepší, použijte monitor tepové frekvence. Ujistěte se, že vaše srdce nepřekoná rychleji než 100 úderů za minutu. Chůze je optimální. Další zrychlení srdce je typické pro běh.

Pro fyzicky připraveného člověka je kardiovaskulární onemocnění poměrně vysokétepl.

Lidé se srdečním onemocněním by měli pečlivě sledovat svůj srdeční tep. Během chůze se ujistěte, že máte normální puls (80–90 úderů za minutu). To poskytuje další záruku, že se nepoškodíte. V průběhu času, kdy se kardiovaskulární systém dostane o něco silnější, můžete zvýšit tempo chůze.

V závislosti na vaší fyzické kondici a zdravotním stavu bude optimální míra pro Vás odlišná. Závislost je přímočará - čím lépe trénujete, tím rychleji byste měli jít. Rychlost chůze je v průměru 4-7 km /h. Výhodou rychlé chůze není jen zdraví, ale také tréninkové účinky na tělo.

Účinek uzdravení se dosahuje díky skutečnosti, že srdce začíná bít aktivněji než v klidu a plíce jsou hluboce odvětrány.

Zdravé myšlenky

Nálada a nálada hrají velkou roli v každém podnikání. Řekněme, že to není ani velké, ale rozhodující. Pokud uděláte něco bez nálady, výsledek bude slabý, možná dokonce úplně neúspěšný.

Měli byste se zaměřit na své pocity při chůzi, uvědomit si, že se léčíte sami, že vaše cesta je přesně zdraví chůze, ne cesta z bodu A do bodu B. Pak se vaše tělo "naladí" na sebe-léčení. Naše myšlenky určují naši existenci, ať už skeptici řeknou. Pro některé z nich ať je to nějaká magie, a pro jiné - složité fyziologické procesy spojené shormonální regulace. Ano, je to s ní. Myšlenka přizpůsobuje tělo specifickému způsobu operace, což je částečně podstata psychoterapeutického auto-tréninku.

Jestli prostě jdete někam a vaše nálada nemůže být nazývána dobrá, není to zdravotní událost.

Vnější podmínky

Pokud se vydáte na procházku za chladného nebo mokrého počasí, je pravděpodobné, že to bude chlad. Není tady nic zdraví. I když pro spravedlnost stojí za to říci, že pro některé takové procházky může dojít ke zpevnění. V některých. Zbytek je po celé ORZ. A pokud si mokré nohy a zmrazit dobře, riskujete, obecně, onemocní v plné výši.

Proto chůze za zdravím znamená dobré a teplé počasí, příjemné podmínky. Pokud žijete v severní oblasti, zakupte si sadu oblečení, která vás spolehlivě ochrání před deštěm a chladným větrem.

Zlepšení chůze namísto medikace je důležité, když jste vhodně oblečeni. Pokud v teplém období bylo možné chodit nahý - to by bylo nejlepší oblečení. Ale v našem světě nebudete rozumět. Proto nakupujte pohodlné a kvalitní věci určené pro aktivní životní styl.

Je nutné, aby oděv odváděl vlhkost, udržoval teplo v chladných dobách a chladil v horkém počasí.

Pokud cestujete na dlouhé vzdálenosti, vezměte si batoh s lahví vody. To pomůže zabránit dehydrataci.

Velmi důležitým faktorem v oblasti vnějších vztahůprostředí je vzduch a přesněji stupeň jeho čistoty. Procházka v blízkosti továrny na barvy je nepravděpodobné, že by vám prospěla. Naopak, můžete dokonce cítit svědění v nosohltanu a těžkost v hrudi. To není dobré, ale zjevné poškození. Totéž lze říci o procházkách po silnici. Nejlepší místo je park nebo les.

Všichni víme, že rostliny jsou fotosyntetiky. Dejte jim spoustu sluníčka a doslova okysličují své okolí. Jsme jen po ruce. Každý list trávy, a zejména dřevo, produkuje kyslík po celou dobu zeleně.

Některé poznámky

  1. Ráno bude chůze velmi produktivní. Oživí před pracovním dnem a urychlí metabolismus. Můžete tedy jíst více jídla a nemusíte se starat o svou postavu.
  2. Chůze je vhodná pro hubnutí. Dlouhé procházky jsou dobrou příležitostí, jak strávit další kalorií.
  3. Máte-li ploché nohy, použijte ortopedické vložky. Bez nich je dlouhodobě škodlivé chodit. Pokud jsou bolestivé klouby - snažte se je nepřetěžovat.
  4. Chůze může přinést nejen výhody, ale také škody. Ano, škoda může být způsobena touto bezpečnou metodou pohybu, pokud se neustále vyčerpáváte.

Vliv chůze na tělo

S výjimkou extrémních případů je každá chůze dobrá pro zdraví. Pomáhá chůze rozvíjet kardiovaskulární a respirační systém - ano, přinést svaly v tónu - ano, zlepšit náladu - také ano.

Ale tady je procházkadrogy, bohužel, nelze vždy použít. Řekněme, že cesta pohybu pomáhá v počátečních stádiích mnoha nemocí a slouží jako jejich prevence. Když se však nemoc již prokázala, tento lék již není tak účinný. Jinými slovy, je vždy snazší zabránit, než vyléčit.

Abychom lépe porozuměli tomu, jak je chůze užitečná, podívejme se na to, jak obecně ovlivňuje naše tělo.

Mechanismus účinku chůze:

  • Používání chůze pro srdce je dobře známo - vlaky jsou velmi loajální.
  • Dýchání při chůzi je poněkud hlubší než v klidu. Takže naše plíce jsou větrané. Věděli jste, že existuje tzv. Zbytkový objem plic? V klidu je část vzduchu neustále v plicích a nevychází z nich ani při výdechu. Chůze také umožňuje účinně aktualizovat téměř celý objem plic.
  • Zrychlení pulsu umožňuje krvi dodávat živiny a kyslík rychleji a účinněji do buněk a tkání těla.
  • Svaly se během chůze napínají. To jim nestačí na to, aby rostly, ale stačí, aby zajistily, že nejsou v dobrém stavu.
  • Zatížení kloubního systému stimuluje obnovu a regeneraci tkáně chrupavky.
  • Chůze je také užitečná pro muže a ženy, protože pohyb nohou zlepšuje krevní oběh v pánvi, což pomáhá eliminovat stagnaci.