Rozbalte hrudník tahem Raider

Piri Raider je muž s úžasnou vůlí, pracovitý a velmi tvrdohlavý. Skromné ​​fyzické údaje a nedostatek hmatatelných výsledků během desetiletí tréninku mu nebránily stát se kulturistou, zakladatelem a editorem slavného časopisu Iron Man. Cvičení Raider - jeho vynález.

Výchozí poloha u stojanu.

Jaké je cvičení

Tvůrce Raiderova tahu provedl toto cvičení jako součást programu dýchacích dřepů. Je zaměřena na expanzi hrudníku a není silou. Je snadné odhadnout, že nejbližší alternativa, která má protáhnout hrudník a zvýšit její objem, je považována za dýchací pulóver.

Účinnost těchto cvičení závisí na věku. Nejpůsobivějších výsledků lze dosáhnout v mladém věku, kdy naše kostra stále roste a formuje se. Například muži rostou v průměru na 20-27 let.

Ale i ve vyšším věku lze využít touhu Raider, situace je zdaleka beznadějná. Výsledky jsou jednoduše skromnější, ale další centimetry objemu nebudou v žádném případě zbytečné.

Technika výkonnosti

Cvičení na první pohled je jednoduché. Aby se však dosáhlo maximální efektivity, bude to muset zkusit. Je nutné sledovat nejentechnika výkonu, ale také pozorně naslouchat svým vlastním pocitům, jasně zaznamenat jejich stav.

Raiderův tah je následující:

  1. Najděte vhodnou a spolehlivou podporu. Jako takový může být roh budovy, dveřní zárubně (pokud jste doma), stojan na simulátoru, silový rám nebo vodorovná tyč.
  2. Postavte se k podpěře (přibližně ve vzdálenosti natažené paže), zpočátku se snažte dát nohy na šířku pánve nebo na šířku ramen a nakonec najdete nejpohodlnější pozici.
  3. Uchopte zvolenou podporu. Ramena jsou rovná, drží se blízko u sebe a jsou mírně vyšší než hlava. Ruce mohou být spojeny nebo umístěny v krátké vzdálenosti, v závislosti na použité podpoře. V dolní části zad musí být přirozené vychýlení. Ucítíte napětí v hrudi, jako by "uvedení" váhu vlastního těla na ruce a hrudník.
  4. Zhluboka se nadechněte, zadržte dech a podržte podpěru, jemně zatáhněte za ruce dolů a směrem k sobě tak, aby se zvětšilo napětí v hrudi.
  5. Proveďte trakci na několik sekund (5–6), poté vydechujte a opakujte přehrávání.

Zpravidla je v oblasti hrudníku cítit mírný nepohodlí. To je normální a naznačuje, že Raiderův tah je správný.

Jak již bylo zmíněno, výsledek závisí mimo jiné na tom, jak úzce sledujete své pocity. Snažte se vybrat nejvhodnější pozici, ve které je pocitúčinky na hrudník.

Můžete postavit nohy o něco blíž nebo trochu dále od podpěry nebo vůči sobě, mírně ohněte lokty. Postupně dosahovat nejpohodlnější a nejúčinnější pozice a pamatujte si to.

Když se naučíte dělat cvičení správně, můžete přidat komplikace. Během trakčního procesu utáhněte krk a jemně nakloňte hlavu dozadu.

Důležité nuance

Raiderova trakce, prováděná po těžkém dechovém cvičení (když je prostor hrudníku maximálně roztažen), dá maximální efekt. Jak již víme, autor cvičení ji provedl po dýchání dřepů.

Počet přístupů, které si můžete vybrat individuálně. Cvičení nevyžaduje dlouhé zotavení. Nejprve zkuste 10–20 opakování.

Břišní svaly by měly být uvolněné. Pokud zatlačíte tisk, Raiderův tah bude méně účinný.

Vypočítejte své silné stránky, pokud máte minimální trénink. Dechová cvičení ve velkých objemech mohou způsobit závratě. Postupujte postupně, důsledně a inteligentně.