Šikmé nebo diagonální kroucení - tvarujeme pas a boky

Šikmé kroucení je jednoduché, ale velmi účinné cvičení, které nejen posílí vaše abs a zpřísní váš žaludek, ale také vám umožní dosáhnout sledovaného obrysu stran a úzkého pasu. Provádění takových zákrutů více využívá šikmých břišních svalů než tradiční vzpřímené tělo. To vysvětluje jejich přínos v boji o ideální tvar břicha nebo boků.

Účinek cvičení

Šikmé nebo diagonální zákruty jsou poměrně jednoduché cvičení. Nepotřebujete žádné další vybavení ani kontrolu ze strany trenéra. Vyzbrojeni kapkou pozornosti, můžete plně zvládnout techniku ​​a začít trénovat.

Jaký je přínos pravidelného cvičení:

  • Posíleny jsou jak šikmé, tak rektální svaly. To znamená, že všechny svaly vašeho tisku fungují. V zájmu spravedlnosti by se mělo říci, že při provádění přímých zákrutů se také jedná o šikmé, ale ne tak výrazně.
  • Intenzivní provádění zákrutů v režimu vícenásobného opakování dává obecný efekt spalování tuků. To znamená, že číslo se stává výraznějším a vymezenějším. Objevují se velmi pruhy na bocích břicha, což činí siluetu sportovní a atraktivní.
  • U žen je postava přesýpacích hodin uznávaným ideálem krásy. Pro muže, přítomnost úzkého pasudělá hrudník vizuálně širší a postava více atletická.
  • Tónované svaly podporují vnitřní orgány a nedovolují vyboulení žaludku. Zlepšuje se prokrvení pánevních orgánů, což má pozitivní vliv na zdraví žen a mužů.

Proč není každý vytesán do pasu?

Jak je vidět z výše uvedených bodů, šikmé zákruty nejsou cvičením, ale solidními výhodami. Tak proč, pokud je všechno tak jednoduché, všechno kolem nejde s vytesanými postavami a reliéfním tiskem?

Skutečností je, že provádění tohoto postupu, stejně jako mnoho jiných, vyžaduje trpělivost. Již po prvním přístupu (20-30 zvratů) tisk začíná hořet. To není nejpříjemnější pocit a většina lidí v tomto cvičení dokončí cvičení. Aby však bylo dosaženo požadované hodnoty přístupů, je nutné provést alespoň 3-4, s minimálním odpočinkem mezi nimi. Navzdory pálení a únavě svalů.

Pravidelné provádění šikmých nebo diagonálních zákrutů v kombinaci, například s zvedáním nohou v ramenech nebo kroucením v římském křesle, může působit pozoruhodně. Druhou složkou úspěchu je vedle trpělivosti i strava. Pod vrstvou tuku nejsou svaly jednoduše viditelné, bez ohledu na to, jak dobře se vyvíjejí.

Pozornost by měla být věnována pozornost šikmým zákrutům v tisku pro lidi, kteří mají problémy s páteří. S bolestí v zádech může být kontraindikován zkroucený efekt. Také, pokud máte nemoci břišní dutiny nebo malé pánve, neměli byste být horlivívykonávat tisk bez předchozí konzultace s lékařem.

Technika

Nyní od teorie k praxi. Šikmé zákruty mají mnoho variací. Mohou být prováděny na lavičce pro tisk (římské křeslo), na podlaze, po celou dobu otáčení těla v jednom směru nebo střídavých směrech (každý ví rotoped ) atd.

Abychom porozuměli mechanice pohybu, analyzujeme nejoblíbenější verzi, která je vhodná pro domácí použití. Jmenovitě - točení s otočením v jednom směru leží na podlaze:

  1. Přijměte výchozí pozici. K tomu umístěte gymnastickou podložku nebo měkký ručník na podlahu. Lehněte si na záda a ohněte si kolena. Umístěte kotník jednoho, například pravou nohu na koleno druhého. Dejte ruce za hlavu. Pevně ​​zatlačte na pas. Budete provádět pohyb se zakulaceným hřbetem, pás by se neměl ohýbat, vždy zůstane přitlačený k podlaze. Utáhněte břišní svaly a zvedněte ramena od podlahy.
  2. Když vydechujete, otočte tělo nahoru a doprava. Natáhněte levý loket na koleno pravé nohy. Netlačte na hlavu rukama, aby vaše brada nebyla přitlačena k hrudníku. Snažte se uvolnit krk co nejvíce.
  3. Při vdechnutí se vraťte do výchozí polohy. V průběhu provádění přístupu, vaše ramena na podlaze až do konce nespadají. Tisk je neustále v napětí a zadní strana je zaoblená.

Proveďte 20–30 opakování doprava a přepněte strany. Proveďte alespoň 3 přístupy pro každou stranu.

Diagonální otočení můžete provádět střídavě doprava a doleva. K tomu nechte nohy na podlaze (nepokládejte si kotník na koleno) a střídavě natáhněte lokty na kolena. Pro větší pohodlí lze nohy upevnit. Nebo následujte tisk známý z dětského kola.

Pravidelným tréninkem přímých a šikmých břišních svalů bude vaše postava štíhlá a napjatá. A pokud je procento tuku ve vašem těle malé, je zaručena nádherná reliéf tisku a stran.