Škubnout a tlačit činka - vzpírání cvičení

Barbell blbec a blbec jsou klasická cvičení prováděná na vzpěračských soutěžích. Vyžadují nejen fyzickou sílu, ale také vysokou úroveň koordinace. Při práci s velkými váhami se hlavní složkou úspěchu stává jasné pochopení fyziky pohybů a vypracování správné techniky.

Jak rachot vzpěračské činky, tak její tlak jsou komplexní, komplexní cvičení. Každá fáze pohybu tyče, když jsou prováděny, má své jméno. Toto je děláno pro pohodlí a nejlepší pochopení fyziky pohybu. Zvažte tyto fáze dále.

Fáze nárazu a tahu

Škubnutí a brát vzpěračskou činku na hrudi pro následující trhnutí (ne trhák sám) mají podobnou techniku. Proto je lze posuzovat společně. Tyto dva prvky zahrnují následující fáze:

 • Start je výchozí pozice sportovce, od kterého se začíná pohybovat.
 • Trakce - oddělení projektilu od podlahy a jeho převýšení na úroveň nad koleny.
 • Podkopávání - dává projektilu ostré zrychlení nahoru.
 • Squat (péče) - „potápět se“ pod barem a jeho fixace na natažených pažích (nebo na hrudi pro stisknutí).
 • Zvedání z squatu - sportovecse zvedne s činka.
 • Fixace - konec pohybu.

Je-li bar odebrán na hrudník a pak musíte tlačit, pak pohyb pokračuje v následujících fázích:

 • Semi-squat - malý squat.
 • Odprýskávání - prudký posun projektilu nahoru.
 • Squat - péče pod barem.
 • Zvedání z dřepu je konečný výtah s barem na natažených pažích.
 • Upevnění - konec pohybu.

Klíč

Toto je první cvičení, které se provádí v soutěžích vzpírání nebo posilování. Dále se budeme zabývat technikou trhnutí, včetně vlastností implementace každé z jeho fází.

Cvičení „blbec“.

Začátek

Ve výchozí pozici se sportovec dostane před projektil tak, že jeho ramena jsou přísně nad krkem a prsty na nohou jsou pod ním. Nohy jsou od sebe od sebe vzdálené, pánev je zasunuta, je zde přirozené vychýlení v dolní části zad, pohled směřuje dopředu. Menší rozdíly ve výchozí pozici jsou povoleny v závislosti na výšce a proporcích těla sportovce.

Sloupek je uchopen rukojetí. Nohy, tělo, ramena a projektil musí tvořit jeden pevný rám.

Trakce

Vzpěračská činka se odděluje od podlahy kvůli silnému úsilí nohou a zad a zvedá se nad kolena. Krk se nepohybuje vertikálně podél nohou, ale mírně směrem k sobě. Ruce a záda v této fázi pohybu jsou naprosto rovné. Zvedání tyče z plošiny probíhá tiše, pak se rychlost projektilu dramaticky zvyšuje.

Podkopání

Toto je okamžik, kdy se zrychluje projektil v důsledku úplného prodloužení nohou a narovnání těla na prsty. Síla musí být ostrá a silná. Ruce jsou stále rovné. Během výbuchu sportovec táhne trup zpět a zvedne ramena.

Squat (péče)

Díky zrychlení zradenému ve fázi výbuchu, jak se říká, startuje boom. V této fázi by měl mít sportovec čas, aby se pod ním rychle dostal. Když bar ztratil zrychlení a již se pohybuje dolů, je mnohem těžší to přijmout.

Během této fáze pohybu zůstává záda ohnutá, pánev tažená dozadu. Ruce aktivně komunikují s projektilem. Sportovec vezme činku na natažené ruce (při provádění trhnutí) nebo na hrudi (pokud je naplánováno další stisknutí).

Nohy sportovce mohou být v různých polohách:

 • Nízké sedadlo (dělené), boky přitlačené k břiše.
 • Nůžky, jedna noha vpředu, druhá vzadu, stejně jako hluboký výpad.

Správný a rychlý squat vytváří optimální „základnu“ pro pozdější zvedání.

Zvedání z dřepu

Bezprostředně od dřepu, díky silnému úsilí svalů nohou, se sportovec zvedne do vzpřímené polohy. Pánev se pohybuje podél trajektorie zdola nahoru a mírně dozadu, záda zůstává ohnutá.

Upevnění

Závodník zaujímá konečné postavení, přičemž jasně připevňuje projektil na natažené ruce (v případě trhnutí) nebo na hrudník (pokud je následný posun).

Push

Toto cvičení je prováděno jako druhé ve vzpírání. Chcete-li provést posun,sportovec stoupá po squatu a fixuje pozici. Tělo by mělo být přísně svislé s uchováním vychýlení v dolní části zad, chodidla jsou širší než šířka ramen, poloha je co nejstabilnější. Lokty jsou vytaženy dopředu a pánev je trochu zatažena dozadu. Současně, krk vzpěračské činky spočívá na hrudi, hlava je mírně odsunutá stranou, pohled je nasměrován mírně nad vodorovnou rovinu.

Cvičení "push."

Semi-Pods

Sportovec se mělce krčí, tlačí pánev dozadu, ale drží tělo vzpřímené. Pohyb by neměl být prováděn příliš rychle, protože v tomto případě bude bar vypadávat z hrudníku a silný náraz nebude fungovat. Musíte použít vlastnosti pružnosti projektilu. Hluboké dřepy v této fázi cvičení také významně zkomplikují následné vytlačování, takže nemusíte příliš ohýbat kolena.

Tlačení

Ihned sportovec posouvá projektil svisle s ostrým a silným pohybem ze semifinále. Fáze končí téměř úplným prodloužením nohou, jde do prstů a zvedá ramena. Tyč má ostré zrychlení, jako v případě „výbuchu“, o němž bylo řečeno dříve.

Squat

Zatímco se bar pohybuje nahoru, sportovec se rychle dostane pod něj, narovnává ruce a vezme projektil, aby dokončil pohyb. Stejně jako v případě trhnutí může být poloha nohou v squatu buď „raznozhka“ nebo „nůžky“.

Zvedání z dřepu

Výstup do svislé polohy. Tyč na natažených pažích je vyhrazena pro hlavu, tělo je rovné, v dolní části zad je prohnutí, pánev je mírně zataženádozadu Pohled je orientován vodorovně.

Fixace

Sportovec dokončí cvičení.

Pracovní svaly

Závěrem lze říci, že vzpírání se nazývá takovou náhodou. Faktem je, že jak trhnutí, tak tlak vyžadují vynikající fyzický trénink, vyvinuté svaly a dobré koordinační schopnosti. Při těchto kompozitních cvičeních funguje celé tělo a svaly na zádech, nohách, pažích a ramenou dostávají největší zátěž.

Nováčci z těchto soutěžních cvičení by se měli zdržet. Za prvé stojí za to začít vyvíjet mrtvý tah, bench press a dřepy.

V crossfitu se používají variace různých silových cvičení. Zejména takové cvičení jako škubnutí ve stojanu s kloubem atd. Hmotnost je samozřejmě používána méně než vzpírání.