Squatting s tréninkovým vakem - zpevněte boky a hýždě

Pytel s pískem, nebo tréninkový sáček, je látková skořápka, uvnitř které je výplň, která působí jako zátěž (zpravidla je to písek). Cvičení s takovými mušlemi jsou široce používána v crossfitu a také pomáhají diverzifikovat tradiční trénink v posilovně i doma. Dřepy s taškou jsou ideální pro trénink boků a hýždí.

Vlastnosti projektilu

Mnoho sportovců marně ignoruje pytel s pískem, protože na první pohled taška není tak pohodlná jako činka nebo činka a písek z ní zřejmě dostatečně spí?

Ve skutečnosti jsou výcvikové vaky vyrobeny ze speciální husté tkaniny. Ve většině případů je každá taška vybavena několika úchyty z různých stran. To vám umožňuje provádět značnou rozmanitost v tréninku, provádět řadu cvičení.

Vak má několik významných rozdílů oproti kovovým projektilům. Jedním z nich je neustále se měnící těžiště. Díky své volné struktuře se písek pohybuje z místa na místo s každým pohybem. Z tohoto důvodu budete muset pokaždé provést zcela jiné úsilí. Písek se nalije dopředu nebo dozadu, a také do strany - musíte se tomu přizpůsobit.

Kromě toho mají cvičení s pískovým vakem tyto výhody:

  • Aktivní rozvoj základních svalů. Zvláštní roli při cvičení s taškou hrají malé stabilizační svaly, které pomáhají tělu přizpůsobit se neustále se měnícímu zatížení.
  • Různá cvičení.Kromě toho, že můžete dělat mnoho cvičení, které již znáte pro různé svalové skupiny s taškou, existuje řada specifických pohybů přizpůsobených specificky vlastnostem tohoto projektilu.
  • Je-li to žádoucí as určitým obratem, může být tréninkový vak sešit nezávisle a písek může být nasbírán venku. Můžete dokonce použít starý batoh. Cena továrního projektilu se liší v závislosti na jeho technických vlastnostech, ale v průměru vás bude jeho nákup stát více než jeden měsíc školení v tělocvičně.

dřepy a výpady

Jaké jsou nejoblíbenější cvičení s pískovým pytlem mezi sportovci? Níže je uveden seznam 5 nejúčinnějších cvičení pro rozvoj svalů boků a hýždí:

  1. Dřepy s taškou přes hlavu. Cvičení se ve skutečnosti shoduje s klasickými dřepy. Dáte si nohy na šířku od sebe a upevníte záda. Nejtěžším momentem je hodit pytel s pískem na ramena a udržet si rovnováhu.
  2. dřepy s taškou na hrudi. V tomto případě musí být těžká taška uložena v oblasti hrudníku. Změní se těžiště, mění se zatížení svalů.
  3. Podřepování s rukojetí. Možná, že to není děláno s činka. Uchopte tašku oběma rukama a přitlačte ji na žaludek. V tomto pohybu je povolena maximální hmotnost, protože není těžké držet projektil s takovou rukojetí.
  4. Squaty s taškou na jednom rameni. Funkční cvičení, které ve skutečnosti napodobuje situace v reálném životě. CvičeníÚčinně rozvíjí svaly a také připravuje vaše tělo na domácí zatížení, zejména na zvedání a přenášení závaží.
  5. Výpadky. Další variace klasických cvičení nohou. Můžete si to trochu těžší přidáním těl a ramen zvraty na každé opakování.

Upozorňujeme, že základní technické body v dřepech s taškou jsou stejné jako u klasických dřepů. Váhu pouze zvednete rovným hřbetem, položíte si nohy na pohodlnou šířku pro vás, posadíte se, dokud nebudete moci udržet záda rovnou (nepotřebujete ji níže). Lidé s bolavými koleny k výkonu dřepy a výpady se nedoporučují.

Pytlový sáček je jednoduchý a účinný projektil pro zpracování celého těla. S ním můžete snadno provádět kvalitní trénink nohou, provádět upravené verze klasických cvičení.