Technika dělat kliky v Spartanu je Sparta!

Uvažujme o jiném typu tzv. Plyometrických push-upů, totiž push-upů Spartan. Toto cvičení je o něco snazší, než je známější a běžnější variace - push-upy s bavlnou. Nicméně, to je také zaměřen na rozvoj výbušné síly, která umožňuje na krátkou dobu vytvořit silnou sílu a zlepšit fyzické vlastnosti sportovce. Obecně platí, že pokud máte rádi plyometrics, zkuste změnit cvičení s tímto cvičením.

Jaké svaly pracují

Hlavní zátěž připadá na stejné svalové skupiny jako ve většině typů push-upů:

 • velká pectoralis;
 • ramena tricepsu (triceps);
 • delta.

Existuje také mnoho dalších pomocných svalů, které mohou udržet tělo v požadované poloze.

Správná technika

Spartánské kliky se provádějí z podpěry (na dlaních), zatímco leží. Kartáče jsou poněkud širší ramena. Klíčovým rozdílem tohoto cvičení je umístění ramene. Jedna ruka, kterou budete muset umístit níže - o úrovni pásu. Toto je výchozí pozice.

 1. Z výchozí pozice odklopte na rovnoběžku s podlahou a vdechněte. Hruď v nejnižším bodě se téměř dotýká podlahy.
 2. Na výdechu vyždímejte a zatlačte tělo na špičku silnou výbušnou silou. Musíte vyvinout dostatek úsilí, abyste se vymaniliz podlahy a mají čas je vyměnit.
 3. Vyměňte ruce - ruka na úrovni hrudníku klesne na úroveň pásu a druhá ruka se přesune z úrovně pásu na úroveň hrudníku.
 4. Přechod na dolní bod a provedení dalšího opakování, opět na horní bod a změnu polohy rukou. Proveďte požadovaný počet opakování.

Proto by při provádění vašich rukou neměly být na stejné lince. Nicméně, tam je variace, která může být doporučena pro začátečníky jako střední.

Můžete přidat další opakování tím, že začnete dělat cvičení, umístit ruce na jednu linku, na další opakování, které se spustí o jednu ruku níže, na další ruce na jedné lince, pak druhou ruku na úrovni pásu a tak dále.

Doporučení

Zde je několik užitečných doporučení, která vám pomohou správně vykonat cvičení a získat maximální užitek:

 • Nevykonávejte při zranění loketních kloubů, rukou a ramenního pletence - to je stoprocentní kontraindikace.
 • Začátečníci, kteří se právě začínají učit push-upům, jsou povzbuzováni k tomu, aby se nejprve naučili obvyklým push-upům s různými rukama a teprve pak se vydali na komplikace, aby se vyhnuli zranění.
 • Nezapomeňte předehřát.
 • Mějte své tělo rovné, nepomáhejte při pohybu pánve. Jinými slovy, vaše tělo a nohy by měly být rovné.

PlyometricsCvičení se vyznačují vysokou spotřebou kalorií, takže mohou být použity jako spalování tuků. Samozřejmě byste měli mít také vhodnou dietu, abyste dosáhli požadovaného účinku.