Technika provádějící Zottman se ohýbá s činkami

Zottman ohýbá - cvičení s činkami pro biceps a předloktí, vynalezený v 19. století Philadelphia silnější George Zottman. Z tohoto důvodu je často hodnocena jako vzácná a není používána velmi často. A marně, protože to je vynikající cvičení, zejména pro rozvoj předloktí rukou a přilnavosti. Podrobně je analyzujeme.

Jaké svaly fungují

Existují flexory ramen a předloktí. Ve fázi zvedání činky v horním bodě fungují bicepsy ramene (biceps). Jeho synergistou je brachyalis. Při otáčení zápěstí v horním bodě a návratu projektilu do původní polohy jsou součástí předloktí brachiaradialis (svaly brachio-radialis).

Flexor zápěstí, přední delta pracuje jako stabilizátory. Dostáváme tedy řadu výhod:

 • práce bicepsu, zvýšení objemu a vývoje vrcholu (pokud to uděláme s supinací, více o tom níže);
 • vývoj předloktí, výrazné zesílení svalů;
 • zvýšení pevnosti paží a přilnavosti (nebylo to nic, co si silný člověk vymyslel).

Několik svalových skupin v jednom jednoduchém cvičení. Velmi dobře, má smysl to zkusit!

Technika výkonnosti

Cvičení je následující:

 1. Výchozí poloha - postavení. Postavte se zády rovně, nohy na šířku od sebe, trup ve statickém napětí. Nohy mohou být mírně ohnuté pro větší pohodlí.kolo. Vezměte činky s obráceným uchopením (dlaněmi od sebe) nebo neutrální (dlaněmi navzájem), pokud chcete přidat supinaci (rotaci) ruky.
 2. Vdechněte, pak, jak budete vydechovat, zvedněte činky do horního bodu, jako v obvyklém zvedání činek pro biceps, ohýbání loktů. V době zvedání dělat supination zmínil se o nahoře, jestliže vy jste zpočátku vzali činky s neutrálním uchopením. V horním bodě, pociťovat snížení bicepsu, přetrvávají pár vteřin.
 3. V tomto okamžiku otočte kartáčem o 180 ° tak, aby na konci držel činku ne obrácenou, a přímým uchopením.
 4. Pomalu vraťte činku dolů. Když dosáhnete nejnižšího bodu, otočte zápěstí tak, aby se vrátil zpět do neutrální rukojeti. Lokty v dolním bodě zůstávají mírně ohnuté. Proveďte naplánovaný počet opakování.

Je možné se zaměřit na 2–4 ​​sady 8–12 opakování. Zpočátku si vezměte malou hmotnost.

Existují variace, které naznačují, že střídavé zvedání činek, nebo provádění na vodorovné lavičce: sedí, leží na nakloněné lavičce pod úhlem (nahoru), sedí s důrazem na koleno. Doporučujeme klasickou verzi, ale zkuste varianty, možná si vyberete pohodlný způsob provedení. Alternativní zvedání může být použito v případě, že simultánní zvedání není okamžitě možné.

Další variantu lze považovat za „provedení zrcadla“. Za prvé, držíme činky s přímým uchopením a v horním bodě změníme rukojeť pro zadní stranu. Snažte se kombinovat v jednom cvičení.obě možnosti.

Úcty a doporučení

\ t

Následující doporučení pomohou dosáhnout maximálního účinku:

 • Nepoužívejte okamžitě velké břemeno. Vezměte malou váhu, techniku ​​hone a v případě potřeby zvyšte.
 • Snižte činky dvakrát pomaleji než zvedání. Pokud zvednete činky na horní bod po dobu 2 sekund, spusťte jej za 4 sekundy.
 • Nepoužívejte setrvačnost, neprovádějte náhlé pohyby, nepohazujte činky ostře dolů a při zvedání neškubejte. Provádějte pohyb plynule, pod kontrolou a důsledně - bez zbytečného odkladu.
 • Sledujte pevnou polohu loktů, měly by být přivedeny k tělu. Pamatujte - lokty blíž k tělu. V horním bodě bude určitě pokušení je rozpustit.
 • Vyhněte se cvičení v přítomnosti čerstvých zranění kloubů a zápěstí lokte - to je 100% kontraindikace.

Je lepší umístit Zottmanovy ohyby na konci tréninku ruky, aby „skončil“. Snažte se zahrnout toto cvičení do svého programu, možná je to právě to, co vám chybělo pro další pokrok.

https://www.youtube.com/watch?v=92i56yyYlek