Technique bench press Svenda - zapomenuté cvičení na hrudi

Tisk Svenda je poněkud exotickým cvičením, především díky tomu, že byl vynalezen již dávno a je považován za „zastaralý“. Zapomenuté cvičení na hrudi s použitím dvou palačinek, které jsou daleko od všech moderních sportovců. To však nebrání tomu, abychom se s ním snažili měnit. Promluvme si o tom podrobněji.

Cílové svaly

Cvičení je primárně zaměřeno na prsní svaly. V důsledku jeho realizace se zlepšují ukazatele síly a hrudník dostává dobrý impuls pro růst. Takže následující svaly fungují:

  • hrudník;
  • nejširší;
  • triceps.

Proto lavička Svend lavičky přispěje k pokroku nejen ve cvičeních, jako je bench press, ale také v tahu zaměřeném na vypracování zadních svalů.

Technika výkonnosti

K tomu budete potřebovat palačinky (v množství dvou kusů) vhodné hmotnosti. Minimální je hmotnost palačinky 5 kg, ale samozřejmě, pokud jste začátečník, můžete se pokusit začít s nižší hmotností (2,5 kg) a postupně ji zvyšovat.

Tato technika je následující:

  1. Tiskněte dlaně pevně k sobě. Dlaně jsou umístěny na úrovni hrudníku, paže ohnuté na lokty. Toto je počáteční poloha.
  2. Vdechněte, pak vydechněte, zmáčkněte palačinky před vámi, narovnejte ruce a pokračujte pevněstlačit dlaně. Samozřejmě, snažte se nic neupustit. Tento pohyb může být prováděn přímo od sebe nebo mírně nahoru na úhlopříčce. Pocit práce cílových svalů a vypracování dokonalé techniky pro sebe.
  3. Vraťte se do výchozí polohy a bez prodloužení dlaní přejděte k dalšímu opakování. Zaměřte se na 3-4 sady 10 opakování.

Technika je nenáročná, ale je pravděpodobné, že pro začátečníky bude cvičení obtížnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Nevzdávejte se a začněte s menší hmotností.

Jste zkušený sportovec a opak je pro vás příliš snadný? Zvyšte nejen váhu, ale i množství - přidejte třetinu do dvou palačinek!

Cvičení se doporučuje provést jako závěrečný trénink prsních svalů.

Variace s činkami

Existuje alternativní způsob, jak provádět činky. Tato variace je v podstatě podobná standardnímu dumbbell bench pressu, ale střely jsou paralelní a pevně stlačené.

Ruce tvoří tvar diamantu, činky jsou spuštěny a lokty jsou od sebe odděleny. Hruď pracuje v nejnižším bodě, pak se vrátí do původní polohy. Nejedná se o základní cvičení, takže je lepší nebrat velkou váhu.

Autor cvičení

Řekněme několik slov o historii vzniku cvičení a jeho vynálezce. Jméno je zaslouženě dáno na počest Svend Carlsen - norského kulturistu a siláka. Pro mnohéCharismatický sportovec si vzpomněl na výkřik "Viking Power!", Který během soutěže křičel.

Stolní tisk Svenda najednou byl mezi sportovci velmi populární, ale později se přesunul do kategorie „zapomenutých cvičení minulosti“. Od té doby se objevilo mnoho dalších účinných cvičení, ale stále stojí za to se pokusit.

Možná, pokud diverzifikujete trénink kojenců, přidáte-li ho do programu (zejména pokud jsou svaly používány pro zátěž), ​​umožní vám to překonat stagnaci, aby bylo dosaženo požadovaného pokroku.