Tiskneme tisk na nerovných prutech: příprava, možnosti cvičení, nuance

Je možné stavět lis na nerovných tyčích? Rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že rovnoběžné tyče umožňují naložit jak spodní břicho, tak horní část břicha. Při provádění cvičení na nerovných prutech mohou vzniknout obtíže související s daným tělesným cvičením. Začněme s tím. Ti, kteří se již cítí jisti na nerovných prutech, mohou okamžitě přejít na možnosti cvičení a obejít další oddíl.

Příprava tělesa pro práci na nerovných prutech

Ten, kdo byl v posilovně nebo navštívil sportoviště, viděl pomocníky, kteří prováděli různá cvičení na vodorovných prutech a nerovných prutech. Z vnějšku se všechny tyto pohyby zdají být jednoduché a jednoduché.

Ne každý se to snažil opakovat sám. Pohled je vždy snazší než dělat. Pokuste se jen na nějakou dobu stát na rovných pažích na nerovných prutech (výchozí pozice). A tady je první problém - vaše ruce nemusí být připraveny držet tělo v této pozici. Jednoduše řečeno, vaše ruce se zalomí, vaše dlaně zraní, můžete sklouznout z mříží a spadnout.

Počáteční postavení na nerovných prutech pro téměř každé cvičení je stát v rovných rukou. V této době tělo visí ve vzduchu a pod nohamažádná podpora.

Pro osobu s hmotností do 65–75 kg to není tak těžké jako pro těžší osoby. Představte si, zda majitel pivního břicha, jehož váha přesahuje 90 kg, a jeho ruce nejsou připraveny na fyzickou námahu, se může dostat do výchozí pozice. Máte-li dostatečně velkou váhu - můžete se přesvědčit sami.

Než se pokusíte houpat tisk pomocí mříží, vytáhněte z podlahy v různých úhlech, posílte ruce a připravte si klouby. Nedoporučujeme, aby nepřipravení lidé okamžitě šli do shellu.

Pokud jste však velmi odvážní a cílově orientovaní a rozhodnete se navzdory našim varováním zavěsit na nerovných mřížích a vytvořit tam tisk, máte pro vás následující doporučení:

 1. Postavte se do výchozí polohy (na nerovných prutech na rovných ramenech), lokty přitlačené k hrudníku. Než začnete něco pumpovat, musíte vědět, kolik toho můžete pověsit. Pokud je váš limit limit, postupně ho zvyšte na 60 sekund.
 2. Snažte se vyždímat - nejprve mírně ohněte ruce. Pokud je to váš limit - v průběhu času budete muset naučit, jak se push-up. Pokud již můžete plnou amplitudu vytáhnout alespoň několikrát - dobře. V této fázi můžete začít provádět cvičení.

Nyní se podívejme na to, jak tisknout pomocí pruhů.

Možnosti čerpání lisu na paralelních prutech

Níže jsou uvedeny nejoblíbenější a nejúčinnější cvičení, s nimiž můžete vypracovat břišní svaly na projektilu, který jsme si vybrali.

Chůze podél nerovných tyčí

Originálpozice - stojící na nerovných prutech na rovných pažích. Lehce se nakloníme dopředu, trochu ponoříme hlavu:

 1. Zvedněte jedno koleno těsně nad prkna.
 2. Ve chvíli, kdy je uprostřed cesty zpět, začneme zvedat druhé koleno.
 3. Ukazuje se, že napodobujeme krok s vysokým kolenním zdvihem na nerovných prutech.

Toto cvičení děláme 10–15 krát pro každou nohu. To je nejlepší volba pro ty, kteří nemají dost silný tisk, ale kteří už mohou dělat něco na nerovných barech.

Zvedací nohy na bradlech

Toto je klasické abs cvičení. Můžete to udělat několika způsoby:

 • na rovných ramenech;
 • kolena kladená na tyče.

Druhá možnost může zanechat modřiny na loktech. Je lepší provést to na speciálních měkkých barech v tělocvičně. Uchopení tyčí není stejné jako u kliků. Dávejte pozor, abyste si neklouzli ruce.

Zvažte techniku ​​prvního typu cvičení:

 1. Dostáváme se do výchozí pozice na rovných pažích. Nakloníme hlavu a hrudník mírně dopředu tak, aby nedocházelo k houpání.
 2. Zvedněte nohy mírně nad úroveň desek nebo hrudníku. Pokud zvednete nohy o něco výš než rovnoběžka - většinou funguje nižší tisk. Když natáhnete kolena na hrudník, vaše pánev začne sledovat vaše nohy. V tomto případě je zatížení rozloženo v horní části lisu. Pro větší pohodlí doporučujeme zvednout kolena s pánevem až k hrudníku nebo bradě.
 3. Dělá 10–15 opakování ve třech přístupech (nebo ve dvou, jsou-li cvičení na břišních svalech).

Pokud zvednete rovné nebo mírně ohnuté nohy, vaše těžiště se posune a vaše tělo se začne houpat. To je trapné. Ale můžete vyzkoušet zvedání a rovné nohy.

Když je pro vás snadné tento typ cvičení, upevněte závaží na nohy. Pracujte s nimi na pumpování břišních svalů ještě více. Zrychlit na 30, 50 a více opakování dává smysl, jen když potřebujete hodně vytrvalosti (pro akrobaty, lezce atd.). V těch případech, kdy chcete napumpovat spoustu tisku, stačí 10-15 opakování v přístupu.

Když provádíte tento typ cvičení s lokty na nerovných prutech, výrazně snížíte riziko, že se vaše tělo otočí dopředu a dozadu. Na jedné straně je výhodnější houpat tisk na straně druhé - to může být bolestivé pro ruce.

Akrobacie pro lisy na paralelních prutech

Zdvihací nohy mohou být prováděny účinněji, pokud:

 • Ve ​​chvíli, kdy jsou nohy nad mřížemi, je rozložte. Můžete to udělat několikrát.
 • Může být vyrovnán rovnoběžně se zemí a musí zůstat lícem nahoru. V tomto případě budete stát s lokty na nerovných prutech.

Římská židle

Tyče jsou 2 sousední trubky. Mohou být použity jako římská židle. Zde můžete houpat a zpět, a horní tisk. Přesně to, co potřebujeme:

 1. Posaďte se na jednu z trubek. Upevníme nohy na druhou. Obvykle je důraz kladen na nohy. Je žádoucí upevnit kotník. Velmi dobře, pokud máte vysokou tenisku: veškerý tlak na trubku půjde jen na něj, ne na nohu.
 2. Ruce jsou odstraněny za hlavou nebo zaháknuty do zámku na hrudi.
 3. Upozorňujeme, že první zkumavka, na které jste seděli, by měla být umístěna těsně pod hýždě. To je nezbytné, aby se mezi sloupy neskládaly a nespadly.
 4. Odbočíme dolů k rovnoběžce se zemí. Pod ním není smysl jít dolů - netlačíme na tisk, ale houpáme. Pro začátečníky, je vhodné, aby se kolem zad, pokud nemůžete provést rovnou záda cvičení bez bolesti. Nejdůležitější věcí není prohýbání vzadu.
 5. Uděláme 2-3 přístupy 15krát.

Mimochodem, pokud vaše záda bolí, měli byste nejprve posílit vaše abs s lehčí cvičení. Nezapomeňte na hyperextenzi pro zádové svaly.

Doporučení pro čerpání lisu v ramenech na tyčích

Co jiného lze považovat za rychlejší a bezpečnější čerpání tisku:

 1. Aby se vaše ruce nesklouzly, můžete si na hřišti vzít krabici s magnezií. Další nejlepší možností je speciální sportovní rukavice s otevřenými prsty. Pomohou vám vyhnout se tvorbě mozolů na rukou. Jak víte, kuří oka jsou nepříjemné věci, které zasahují do vaší práce.
 2. Pokud zimujete, používejte více teplých rukavic. Hlavní věc je, že jejich kryt nesklouzne na břevnu.
 3. Váhy lze použít jako závaží. V zimě je velmi pohodlné - teplé a těžké.
 4. Pokud se začnete houpat, zkuste se ještě více naklonit dopředu. Nemůžete zvednout nohy, zatímco vaše tělo se houpá tam a zpět. Setrvačnost usnadní opakování přehrávání pomocí pomocisvaly pro zvedání nohou.
 5. Netlačte lis na vysoké tyče. Pád vysoko.

Používáte-li jako římské křeslo rovnoběžné tyče, zabalte je do oblečení, abyste na nohou nezanechali modřiny nebo nenostli vysoké tenisky. Tento typ cvičení může být bolestivé pro nohy.

Kontraindikace

Není-li kývání lisu pomocí rovnoběžek:

 1. Pokud máte velkou váhu as touto hmotností jste se nikdy nepokoušeli vstávat na nerovných prutech. Jiná cvičení vám pomohou vytisknout tisk a nepotřebujete nic, abyste si zranili ruce.
 2. S bolestmi v zápěstí nebo lokty. Není třeba procházet bolestí - je to artróza, nebo něco jiného. Jen to zhoršuj. Pokud vás elastické obvazy neukládají, ošetřete nejprve. Stává se také, že klouby nejsou vytvořeny pro takové cvičení s takovou hmotností. Někteří začínající gymnasté odcházejí kvůli tomuto velkému sportu. Čelí výběru: buď strávit celý život na lécích proti bolesti, mít dokončené protetické klouby, nebo si vybrat jinou sportovní volbu vhodnou pro své tělo.
 3. Pokud nemůžete tlačit. Nejdříve byste měli vyvést ruce a pak přejít na pracovně náročnější vybavení.

Úspěšné školení!