Tréninkový deník - jak ho udržet a proč je potřeba

Vzdělávání je buď způsobem života, nebo lehkým koníčkem. Ale k dosažení dobrých výsledků umožňuje pouze dlouhodobou konzistentní práci. Abychom zefektivnili naše sportovní aktivity a pak se neztratili v programech, potřebujeme tréninkový deník.

Co je sportovní deník

Protokol o výcviku nebo deník není jen záznamem toho, co jste v této lekci provedli. To je jak plán pro budoucí cesty do posilovny, tak zpráva o poslední lekci. To je odrazem účinnosti vaší fyzické práce. Jedná se o archiv všech vašich významných událostí z hlediska pracovní váhy a počtu opakování s nimi. Jedná se o stručný vzdělávací program.

Tento koncept může rozluštit mnohotvárnost.

V dětství si mnozí vedli deník. Zvláště tato praxe je běžná u dívek. Píšou deníky o svých zkušenostech, důležitých událostech a snech.

Deník školení je něco jiného. Nemáte dojem, že žijete den. To je druh organizátora vaší fyzické aktivity. Pomáhá urychlit a optimalizovatvzdělávání. Z dlouhodobého hlediska je to velmi dobrý a vysoce kvalitní nástroj. Mimochodem, sportovní deníky jsou častější u žen než u mužů. Stejně jako v dětství.

Jak uchovávat deník a co tam psát

Budete potřebovat:

  • Notebook nebo malý zápisník (nejlépe 48 listů).
  • Pravítko a dobré pero.
  • Můžete použít speciální programy nebo aplikace.

K zaznamenávání výsledků cvičení můžete použít tablet nebo smartphone. Kromě toho bylo dnes vyvinuto mnoho aplikací na všech možných platformách, ve kterých jsou vzdělávací programy sestavovány pro pohodlí. Stačí si všimnout, co jste udělali, a to je vše.

Obsah těchto programů však není nekonečný. Jednoho dne bude cvičení, které není ve virtuálním seznamu. A vy musíte přeskočit záznamy.

Proto je lepší dodržovat klasické způsoby vedení deníků. Ne, to není vůbec neochota naučit se něco nového. Pokud si přejete, můžete vést záznamy v elektronické podobě.

Věc je jiná - když píšete vše, co jste udělali nebo naplánovali rukou, váš mozek zpracovává informace mnohem lépe než při použití miniaplikací. Takzvaná motorová paměť. Proto je lepší stanovit plán a obsah tréninku ručně.

Dále - co zapíšeme:

  • Harmonogram výcviku.
  • Výsledky cvičení.
  • Plánovaná a skutečná pracovní zátěž.

Podplán předpokládá chronologické rozložení tréninku: jaké dny budete dělat a kolik času. Je třeba vědět. Špatná návštěva posilovny vede k tomu, že převažuje jednodenní lenost. Vyvíjíme si zvyk, který vás dovede na trénink, i když to nechcete dělat (a to se stane více než jednou).

Výsledky lekce (opakování, přiblížení, váha) se zaznamenávají po provedení cvičení při odpočinku. Je lepší vypracovat předběžný plán školení s uvedením počtu opakování, přístupů a zátěže. A po splnění zaškrtněte splnění (nebo zaškrtněte to, co jste nemohli dělat s kříži).

Množství práce je například celková hmotnost, kterou tento přístup zvýšil. Jednoduše řečeno, jak moc se budete třást. Můžete stanovit objem pro přístup, pro cvičení, pro školení atd. Skutečné množství práce se samozřejmě může od plánu lišit, ale měli byste se snažit tento plán splnit.

Také v deníku lze zaznamenat intenzitu zatížení, tempo cvičení a další parametry.

Deník je druh vzdělávacího kalendáře. Víte, že v určitý den budete dělat konkrétní cvičení a pracovní zátěž v nich. To je výhodné. Pokud chcete, můžete si sjednat tréninkový deník ve spojení s pravidelným kalendářem.

Sledování výsledků v čase

Váš tréninkový deník je protokolem pro každou návštěvu tělocvičny. V něm pak můžete najít vše, co je nezbytné,pro další plánování tříd.

Dynamika váhy

Především po chvíli uvidíte dynamiku růstu pracovních hmotností. Například, před 2 měsíci jste tlačil činku vážící 65 kg 3 krát. A teď 80 až 5 krát. Pokud jste si neudrželi tréninkový deník, pak byste pravděpodobně tuto dynamiku neviděli. Ale jsou to výsledky školení, které vás povzbuzují k praktikování a dalšímu růstu!

Výcvikový protokol vás nikdy nebude klamat (pokud jste k sobě upřímní). Vždy bude pravdivě ukazovat, jak moc jste se třásli a kdy.

Změna programů, cvičení

Vaše krátká osnova zahrnuje především jména cvičení. To je důležité, protože si můžete vždy pamatovat, co jste dělali v poslední lekci, jaké váhy jste pořídili a kolikrát jste provedli.

Věřte mi, že časem jsou tyto informace zapomenuty. Pokud se rozhodnete změnit program, bude pro vás obtížné vrátit se na předchozí za pár měsíců. Jednoduše si nepamatujete přesně, co jste udělali a jak.

Po provedení záznamu o minulých trénincích můžete vždy použít staré schéma.

Úrazy, problémy

Všechny případy bolesti by měly být zaznamenány do školicího deníku. Například si dřepete s určitou váhou a vaše koleno je bolelo. Je důležité, aby značka - jak přesně squat, kolikrát. Když jsou informace zaznamenány, zapamatujte si nejprve tuto událost. Za druhé, můžete vždy vidět, kde přesně vás koleno nechalo dolů a pečlivě udělat nebezpečné cvičení.

Existují případy, kdy sportovec něco táhne nebo dokonce slzy. Příslušná značka mu po jeho uzdravení pomůže začít plnohodnotnou rehabilitaci a neopakuje chyby.

Předchozí výběr školení bude užitečný pro výběr závaží.

Zahajovací hodiny po dlouhých přestávkách

S deníkem se nebojíte jít na dlouhou pauzu. Ano, ztratíte trochu tvar, ale můžete jej rychle obnovit. Nemusíte přemýšlet, ale co dělat v první lekci, jak změnit program. Váš tréninkový program je již vytvořen a jasně označen na papíře.

Jak pohodlnější je zaznamenávat informace

Tabulka - jeden z nejvhodnějších způsobů zobrazení informací. Vše je jasné a jednoduché.

Stále šetří prostor. Zde je příklad: první den školení se nachází na 1 listu a je naplánován na 4–5 týdnů předem. Školení jsou zpravidla plánována na týden a jsou určeny třídy: první den, druhý den atd.

Tabulka ukáže průběh pracovních hmotností nebo počet opakování ve cvičeních, která provádíte v určitý den.

Klasický rozvrh výcviku je třídenní. Každý den je tedy možné umístit na jednu stránku.

Nejvhodnější volba - každé cvičení na samostatném listu. Výhodnější - tabulka.

Nejneužitečnější možností je pouze seznam cvičení, napsaných na samostatném listu papíru. To je to, co lidé nejčastěji dělají, kteří nechápou všechna kouzla určitého plánu.

Mimochodem, úspěšní podnikatelé často žijí podle plánu,své činnosti pro nadcházející týdny. To je způsob, jak můžete uspět organizováním svého času. Tak proč ne uspět organizováním školení?

Trenér nebo vy: komu svěříte záznam?

Když jste byl malý, právě jste se naučili psát, nechali jste svou mámu, aby si vedla váš osobní deník? Ne Ale možná jste se zeptali mámy, kde si zapíšete své myšlenky a pozorování.

Stejně tak vám může kouč říci, jak vést deník a vytvořit konkrétní program. Ale vést záznamy a zaznamenávat výsledky lépe pro vás. A co je nejdůležitější - naučit se postupovat podle plánu!

Ve ​​většině tělocvičnách ne každý zaznamenává svá cvičení, přístupy a opakování. Lidé často odkazují na dobrou paměť. Ve skutečnosti to jen říká jednu věc - nedostatek serióznosti ve vztahu ke školení a zmatku tohoto procesu. Jsou to ti, kteří nevedou deník, nejrychleji hodí železo. Neví, co je to za tréninkový režim.

Deník je potřebný nejen v houpacím křesle. Je lepší ho použít ve všech sportech - to je příběh vašich osobních úspěchů. Kolik jich běželo, kdy, jak. Po mnoha letech vám starý notebook pomůže získat sílu, aby se udržel v kondici, a to je nesporný fakt.