TRX tréninkové funkce - cvičení pro všechny úrovně tréninku

Trendový trénink TRX je ve skutečnosti vynálezem téměř před dvaceti lety. Zkratka znamená "celkový odpor těla". Pojďme zjistit, co to je.

TRX - pozdravy z amerických kožešinových pečetí

Před devatenácti lety se velitel oddálení světově proslulých kožešinových pečetí vynořil z nudy na jedné z amerických vojenských základen. Prošel čas, postavil z pásu kimono druh lana, stiskl jeden konec s dveřmi, a ve druhé začal dělat chuť na nejširší kvůli své vlastní hmotnosti.

Randymu Hetrikovi se zdálo, že tento efekt je zajímavý, čím více se armáda snaží využít všech možností, jak posílit a posílit své tělo.

Jedno cvičení mu nestačilo, udělal pár smyček z improvizovaných prostředků a připevnil ho ke svému opasku. Ukázalo se, že je to něco úžasného, ​​s jehož pomocí bylo možné načíst různé svalové skupiny.

Po 17 letech se tyto smyčky nazývaly TRX a velitelem amerických speciálních sil se stal milionář. Dobřemyšlenka je polovina bitvy. Pro podporu TRX, Randy vstoupil do dobré obchodní školy v roce 2001. Mimochodem, udělal to po odchodu z americké armády. Silný tah, že?

Uplynul čas, protože smyčky TRX se staly tím, čeho lze dnes vidět. Podle samotného Randyho bylo od začátku výroby až po první úspěšný model vyrobeno 49 různých možností. Padesátý byl nejúspěšnější, s nímž začal obrovský úspěch.

Co je tedy dnes systém TRX? V mnoha tělocvičnách pro takové cvičení jsou oddělené pokoje se zrcadly. Lana s vhodnými smyčkami na konci jsou připevněna ke stropu těchto místností. Mohou provádět různá cvičení.

Mezi novinkami lze odlišit napínací lana s elastickými tyčinkami na konci pro vývoj svalů jádra. Uprostřed haly stojí sloup, na který je připevněno 5–10 takových lan.

Vlastnosti školení

\ t

Funkční trénink TRX zahrnuje obrovskou škálu cvičení. Trénink lze rozdělit do několika úrovní, například pro začátečníky, vytrvalost a sušení (metabolické).

Než budeme mluvit o složení tréninku, všimneme si některých bodů o tom, co vám TRX může poskytnout a co nemůže.

  1. Dokonale posílíte svaly, zvýšíte vytrvalost, naučíte se lépe koordinovat pohyby.
  2. Rozhodně je schopen zhubnout, protože smyčkový trénink je velmi vyčerpávající.
  3. Nebudete však přibírat na váze pouze tréninkemzávěsy. To nebude fungovat pouze s smyčky, aby čerpadlo do atletického těla, protože pro to musíte provést cvičení s významnými váhami.

Proč je školení TRX tak dobré:

  1. Při provádění cviků nedochází ke stlačení páteře.
  2. Díky pohyblivosti rukojetí se běžná cvičení promění v pekelné testy síly, vytrvalosti a koordinace. Porovnejte například kliky na tyčích a na kroužcích. Vysvětlete těm, kteří nejsou v předmětu: pruhy pevné věci. Vstali a stiskli. Ruce do stran se nepohnou, nebudou ani tam a zpět. Ale na prstencích je jiná věc - je nutná a vyžmýká se a kroužky udržují v blízkosti. TRX cvičení mají stejný princip. Proto se jedná nejen o synergické svaly, ale také o antagonisty.
  3. TRX tréninky mohou být prováděny doma, protože smyčky nejsou tak drahé jako cvičební stroje. Opravdu si koupíte sadu a nainstalujte ji do svého pokoje. Zabírá to málo místa. Smyčky a činky nenahradí smyčky, ale budou plnit svou úlohu v tréninku.

Nyní se podívejme na vlastnosti tréninku TRX pro každou z výše uvedených úrovní výcviku. To znamená, pro začátečníky, pro rozvoj vytrvalosti a pro studium úlevy (hubnutí).

Úroveň 1 - Zahájení školení

První úroveň zahrnuje začátečníky, kteří do tohoto okamžiku neběhli, neodjeli do posilovny, ani nevycvičili.

Stačí, když vykonají nejjednodušší cvičení, jako jsou push-upy, pull-upy, dvojité bicepsy, prkno .

V této fáziTRX je váš jediný trénink.

Úroveň 2 - Vytrvalost

Pro ty kluky, kteří již mají zkušenosti s výcvikem, mohou běžet kilometr a nejsou obzvláště nadechováni, bude fungovat pokročilejší systém školení. Pokračujte dále do posilovny a vytrvalostně pracujte s smyčkami TRX, děláte supersets pro 2-3 cvičení ve formě žebříku.

Mezi cviky, odpočinek je minimální, ale mezi řetězy, odpočinek tolik, kolik potřebujete obnovit svůj tep a dýchání.

Vezměte prosím na vědomí, že toto školení doplňuje hlavní školení. To znamená, že TRX v tomto případě není vaším hlavním zaměstnáním.

Úroveň 3 - úleva (sušení)

Tato úroveň zahrnuje ty sportovce, kteří se scházeli po kvalitním přibývání na váze. Například se připravují na soutěžní sezónu nebo na turistiku na pláži.

V tomto případě se doporučuje provést školení obvodu až do „ztráty vědomí“. To druhé je samozřejmě vtip, ale někdy se může stát, že se v očích tak intenzivního světla zatmí.

Školení bude založeno na 3-4 kolech v 8 cvičeních. Každé cvičení je poskytováno 15-30 sekund (doba trvání se zvyšuje jednou týdně, kurz je určen na měsíc). Týden musíte udělat 4-6 krát.

Odpočinek mezi cvičeními je omezen na minimum a činí 15–20 sekund a mezi kruhy je třeba odpočinout podle potřeby. Dokud se vaše tepová frekvence a dýchání nevrátí do normálu.

Cvičení pro TRX

Pružná lana s smyčkami umožňují provádět mnoho různých cvičení.

Push-up z podlahy

Toto cvičení se provádí na podlaze, nohách nebo pouze na jedné noze ve smyčkách.

Jednořadá verze je těžší, nedoporučuje se pro zástupce první úrovně.

Technika je stejná jako u běžných kliků. Vzhledem k tomu, že nohy jsou vyšší než paže, zvyšuje se závažnost cvičení.

Nejtěžší možností je kliků na jednom rameni s jednou nohou ve smyčce. Mimochodem, kde si myslíte, že druhá noha je v této době? Na podlaze? Bez ohledu na to, visí vedle prvního. Pouze ve vzduchu, bez podpory.

Push-up od smyček

Takové push-upy se zdají být snazší. Ale tohle je vzhled. V předchozím případě byly vaše ruce na tvrdé podlaze. A teď jsou ve smyčkách, které jdou v různých směrech. Cvičení velmi dobře posiluje všechny svaly paží, učí je stabilizovat.

Jak blízko se dostanete ke smyčkám je závist hmotnosti cvičení.

Ne každý může dělat toto cvičení. Pro začátečníky je lepší se zpočátku zdržet - je zde nebezpečí vytahování svalu.

Výpadky zpět

Výkyvy dopředu na smyčkách nemají smysl - nepohodlné. Ale zpět - správně. Položíme jednu nohu do smyčky a posuneme ji dozadu, současně ohybem druhé koleno a posadíme se na ni, to znamená, že dojde k výpadku.

Squatting

Můžete si dřepnout na jednu a obě nohy. Těžší varianta - na jedné noze, vedoucí druhou před sebe. Vezmeme smyčky do rukou. V tomto případě slouží jako vaše.zdrojem rovnováhy a podpory.

Horizontální výsuvy

Cvičení se provádějí na různých svazích těla vzhledem k podlaze. Čím blíže je vaše tělo k rovnoběžce s podlahou, tím obtížnější bude provádět.

Pomocí neutrální rukojeti, šířky ramen od sebe můžete vytáhnout . To je skvělé cvičení na svalech latissimus. Vzhledem k nutnosti neustále stabilizovat tělo, nohy a paže, bude vaše celé tělo fungovat.

Alternativně můžete vytáhnout přímo z podlahy. To znamená, že když spadneš, úplně si ležel na podlaze.

Je možné komplikovat pull-up odstraněním jedné ruky. Na jedné straně to bude tah.

Pro změnu se snažte vytáhnout se širokým úchopem.

Informace o chovu a ruce

Závěsy lze použít pro vedení a informace. První možností je čelit smyčkám. Uchopte je rukama, natáhněte ruce dopředu a nakloňte tělo dozadu. Zvedněte ruce na stranu, zvedněte své tělo do původní polohy.

Informace se provádějí přesně podle stejného principu. Ruce široce rostou a pohybují tělem dopředu. Pak si před sebe vezměte ruce, překonejte váhu vlastního těla, povstaňte. Pro toto cvičení budete potřebovat dvě smyčky, upevněné v krátké vzdálenosti od sebe.

Tisková cvičení

Planck je vynikající cvičení pro posílení břišního lisu a svalů kůry. V tomto případě se provádí stejným způsobem jako na podlaze, ve smyčkách jsou pouze nohy (jedna nebo dvě).

Také v tisku můžete vytvořit přímý nebo diagonální přehyb. Klademe důraz klademe vleže, fixujeme nohy ve smyčkách. Zvedneme-li pánev, přineseme rovné nebo ohnuté kolena k hrudníku.

Když pracujete na šikmých svalech, když si přinesete kolena na hruď, musíte je otočit do stran a nahoru.

Biceps Bends

Ruka drží závěsy a sklopí tělo dozadu. Ohněte si paže, zvedněte tělo. V ohnutém stavu by měla být pěst na čele!

Proveďte toto biceps cvičení buď jednou rukou nebo dvěma. Změnou úhlu těla změníte zatížení. Nejsilnější doporučujeme zvednout z horizontální polohy.

Protahování

Když už mluvíme o strečink. První věc, která přijde na mysl osobě, která přišla do TRX Hall, je úsek. Představte si závěs ze stropních závěsů. Je logické, že si můžete přilepit nohu nebo ji podat a natáhnout v této pozici.

Pokud mluvíme o provázku, můžete se dostat umístěním nohy do smyčky a změnou výšky TRX. Pomáhá jemně trénovat úsek.

Nezapomeňte se před vyučováním dobře zahřát! Cvičení nejsou jednoduchá, zatáhněte šlachy zde není těžké!