Typy a účinky aminokyselin, režimy

Aminokyseliny jsou speciální živiny, které jsou základem bílkovinných buněk našeho těla. Vzhledem k tomu, že svaly jsou složeny především z bílkovin, jsou aminokyseliny nezbytné pro sportovce. Jsou syntetizovány tělem nezávisle, a také pocházejí z potravin nebo doplňků.

Odrůdy aminokyselin

\ t

Existuje 20 aminokyselin, z nichž 9 je nenahraditelných, to znamená, že je nevytváří tělo samo o sobě, proto je ti, kteří je aktivně trénují, povinni je přijímat ze sportovních doplňků a kompletní stravy.

Jak jednotlivé aminokyseliny (například glutamin, glycin, atd.), Tak jejich komplexy jsou komerčně dostupné. Obzvláště populární je komplex BCAA, který se skládá z esenciálních aminokyselin. Obsahuje 3 látky: leucin, valin a isoleucin. Jsou vyžadovány svaly na prvním místě a rychle vstřebává.

Účinky

Aminokyseliny jsou nesmírně důležité pro regeneraci svalových vláken po cvičení, uchování svalů při hubnutí a sušení, jakož i intenzivní růst hmoty. Klíčovou roli v profesionálním sportu a kulturistice hraje komplex BCAA. Tvoří třetinu svalové tkáně, a proto jsou vyráběny odděleně a jsou v poptávce.

I tréninky jsou střední a nízké.intenzita povede ke ztrátě většiny aminokyselin ve svalech. Chcete-li ušetřit sílu a dosáhnout nejlepších výsledků, měli byste vyplnit mezeru vytvořenou aditivy.

Jak aminokyseliny působí na tělo:

  1. Zdroj energie. Dodatečný příjem aminokyselin poskytne sílu a pomůže vám dokončit intenzivní trénink. Poskytnou silnější výbuch energie než sacharidové doplňky a proteinové tyčinky.
  2. Zrychlení produkce bílkovin. Užívání aminokyselin spouští syntézu inzulínu, urychluje růst svalů. Aminokyseliny vstupující do těla se používají jako stavební prvky pro nová svalová vlákna.
  3. Suspenze svalového rozpadu. Během hubnutí, práce na reliéfu nebo bezprostředně po tréninku začíná proces známý jako katabolismus. Zničení proteinových buněk je inhibováno v důsledku aktivní dodávky aminokyselin.
  4. Snížené zásoby tuků. Je prokázáno, že akceptace aminokyselin urychluje úbytek hmotnosti v důsledku zahájení metabolismu.

Doba příjmu

Schémata užívání aminokyselin při práci na hmotě a při hubnutí mají určité zvláštnosti.

Pro svalový růst by měl být doplněk podáván pouze před a po cvičení. Ráno je také povolen příjem, protože v tomto okamžiku je rychlost absorpce aminokyselin maximální. Pro další podporu těla, je také stojí za pití protein.

Při hubnutí je třeba častěji užívat doplňky stravy. Rozdělte denní dávku 4–5krát: ráno, mezi jídly apřed a po tréninku. Takže můžete zastavit zničení svalů, potlačit chuť na sladkosti a zachovat svalovou tkáň.

Nejlepší je užívat doplněk v cyklech 1,5–2 měsíce. Poté byste si měli na pár týdnů odpočinout. Takže tělo nemá čas zvyknout si na aditivum a jeho účinnost bude maximální.

Dávkování

Dávkování aminokyselin se velmi liší v závislosti na účelu příjmu. Jednorázová dávka by měla být nejméně 5 g. V některých případech může být dávka zvýšena 2-4krát.

Při nákupu doplňků věnujte pozornost jejich dávkování. Velmi často výrobci snižují dávkování kapslí za účelem zvýšení spotřeby a zvýšení nákladů na léčivo.

Kompatibilita

Aminokyseliny jsou dokonale kombinovány s jakýmikoliv druhy sportovní výživy. Ale ne všechny případy, mohou být přijata s jinými přísadami současně.

Vyhněte se pití aminokyselin spolu s proteinovými koktejly a gainers. To významně sníží rychlost absorpce a učiní jejich použití zbytečným.

Možné nežádoucí účinky

\ t

Aminokyseliny - přírodní látky, které tělo produkuje, takže jsou dobře vstřebávány a nevyvolávají výskyt vedlejších účinků.

Jediným nepříjemným jevem, s nímž se mohou setkávat ti, kteří poprvé berou komplexy s aminokyselinami, je bolest žaludku a poruchy trávení. Nejčastěji je to způsobeno poruchou funkce jater. "Přizpůsobit" tělo k doplnění,zlikvidujte po celou dobu zotavení (1-2 dny). Poté začněte užívat polovinu denní dávky a po týdnu můžete přejít na obvyklý způsob příjmu aminokyselin. V případě pochybností se poraďte s trenérem nebo lékařem.

Testování kvality aminokyselin

\ t

Jak kontrolovat kvalitu zakoupených doplňků:

  1. Práškové aminokyseliny musí být zcela rozpuštěny ve vodě. V případě BCAA se vytvoří malá sraženina.
  2. BCAA má mírně hořkou chuť.
  3. Vzhled doplňkové látky je zcela v souladu s údajem na štítku.
  4. Obal je těsně uzavřen a má trvanlivost.

Aminokyseliny - přísada, která má všestranný účinek. Kompetentní příjem v kombinaci se sportem a náležitou výživou přinese rychlé a znatelné výsledky.