Vliv skákání přes švihadlo - hubnutí a svalový tonus

Cvičení na skákání přes švihadlo je skvělou alternativou k běhu, cyklistice a dalším typům fyzické aktivity, které pomáhají zhubnout. Pomocí skoků na laně pro hubnutí, mimo jiné, trénujete kardiovaskulární systém, posilujete svaly, zvyšujete a dokonce stabilizujete krevní tlak.

Podívejme se na to, co by mělo být technikou skákání přes švihadlo a co svaly pracují v tomto typu fyzické aktivity.

Jak skočit

Ne každý ví, jak tento úžasný švihový kabel používat. Mnoho z nich nemůže skočit několikrát. Čím starší člověk je, tím těžší je učit se. To je dáno dvěma rysy dospělé osobnosti - psychologické a fyzické. První je způsoben útlakem druhých a nedostatkem víry ve vlastní sílu. Druhá je ambicióznější - to jsou omezení, která nám věk ukládá. V průběhu let je pro netrénované tělo obtížné přesně koordinovat svalovou činnost. Jednoduchý jazyk - i skákání přes švihadlo bude těžké.

Prvním krokem ke skoku je proto trénink bez lana. Je důležité zvyknout si lýtkové svaly na dlouhodobou práci. Jeden způsob je běhání na nohou.Druhá - nízká skoky na místě. Vaším úkolem je mírně vytáhnout ponožku z podlahy. Je nutné skočit na prsty.

Zjistíte-li, kolik kalorií je spáleno při skákání přes švihadlo, pak házejte běh a další typy kardio. Mimochodem, že je lepší preferovat, švihadlo nebo běh, budeme mluvit dál. Soubor cvičení na laně výrazně zjednodušuje spalování tuků - to je prokázaná skutečnost.

Chcete-li skákat na nohou, musíte být velmi nízká, sotva si vezmete nohy z povrchu podlahy - čím vyšší budete skákat, tím horší pro klouby vašich nohou. Neléte na paty.

Nejprve vám bude vyhovovat jednoduché schéma - skok 10 sekund. Snadné? Skočme minutu. Pak odpočívejte 60 sekund. A znovu skočit. Proveďte takové 3-4 cykly. Není to špatné, pokud můžete dosáhnout 2-3 minut skoků bez zastavení. Když to bylo docela snadné skočit - skok stejným způsobem, ale na jedné noze.

Nyní jste připraveni použít švihadlo pro hubnutí.

Jak skákat přes švihadlo:

  • Jděte ven nebo pracujte v místnosti s vysokým stropem.
  • Vezměte lano tak, aby ho bylo možné snadno zkroutit pouze silou zápěstí.
  • Přiveďte šňůru za hlavu k patám. Vezměte houpačku, skok, mírně ohnuté nohy na kolenou.
  • V závislosti na typu cvičení s lanem pro hubnutí, byste měli skočit obvyklým způsobem, zametat nohy zpět, pomlčky nebo na jedné noze. V každém případě skákání přes švihadlo nejprve přejde z výchozí pozice a další krok, který můžete udělat, je již speciální.
  • Délka "simulátoru"musí odpovídat vaší výšce. Příliš krátká šňůra vám nedovolí skákat - klopýtnete. Příliš dlouhá může zpomalit na podlaze nebo se dotknout stropu. Obecně, nesprávně zvolená délka může zničit celou událost.

Které svaly budou fungovat

Skoky ve spojení s pohyby rukou budou používat lýtkové svaly, záda, ruce. Pokud budete pohybovat rukama na úkor loketního kloubu, vaše předloktí budou také fungovat. Obvykle fungují pouze kartáče, pokud nejsou používány složité manévry během skoků (například cross-jumping).

Jaké svaly pracují při skákání přes švihadlo na konci:

  • svaly lýtka,
  • svaly paže,
  • stabilizaci svalů ve svislé poloze těla.

Jak zhubnout pomocí skoků

Skoky na hubnutí pomáhají spalovat více kalorií než běžná chůze. Dokonce ani jízdní kolo nevyžaduje od vás tolik energie jako toto cvičení.

Lanové Cardio je populární alternativou k běhání před cvičením. Jedná se o typické zahřátí pro bojovníky různých stylů. Ale volba běhu nebo skákání přes švihadlo by měla být vždy vaše. Při běhu můžete také zhubnout nohy, paže a celé tělo. Rozdíly jsou více v pohodlí - ne vždy běží. Ale skákání na hubnutí lze praktikovat i doma. Pokud je strop nízký, skok bez lana.

Výcvik s lanem by se měl konat na prázdném žaludku. Po jídle by mělo uplynout 1,5 hodiny. Pokud anopít a začít skákat - budete cítit nepříjemný pocit v žaludku, budete slyšet bublání. Je to škodlivé, nedovolte to.

Účinnost činnosti bude záviset na počtu skoků za minutu. Říká se, že 100 skoků na švihadlo - to je maximum. Přijměte důkaz, že to tak není.

Víte, kolik kalorií spaluje skoky? Přibližně 200–300 za 15 minut procesu pro osobu s hmotností 60–80 kg. Samozřejmě, nikdo se s tím nebude zabývat hodinu. A 15 minut je docela možné. Tři sta kalorií je asi 400 gramů banánů (3-4 kusy) nebo téměř litr koka-cola (zaoblený).

Ti, kteří chtějí zhubnout, si dokážete představit, kolik to bude stát další dávku chutného a šťavnatého hamburgeru? Bude vás to stát téměř půl hodiny skoků.

Cvičení na švihadlo

\ t

Jen skákání je nudné. Proto můžete provádět jakýkoliv soubor cvičení s lanem.

Skákací švihadlo lze provádět různými způsoby - můžete skákat, překračovat ruce, skákat vysoko. Dvojité skoky na švihadlo nebo dokonce trojnásobek, stejně jako skoky s houpačkami jsou běžné. První znamená, že počet kol, které lano dělá kolem vás v jednom skoku, je 2 nebo 3, a druhý, že budete provádět více zametacích pohybů rukama, než je obvyklé.

Různé typy skoků na laně jsou všechny druhy cvičení, které jsou získány kombinací skákání s ramenními výkyvy, krokovými nohami a jinými pohyby. Kombinováním těchto cvičení můžete diverzifikovat tradiční skokylano. Ale, snadněji, jen skočit na pár minut a pak odpočinout.

Skákání nebo běh

Zpět na otázku - běh nebo skok. Je lepší běžet nebo skákat? Co efektivněji třese nohy Je možné dosáhnout stejného efektu s lanem jako při běhu?

Ve skutečnosti mohou obě možnosti načíst vaše tělo dobře. Obě možnosti jsou vhodné pro ty, kteří pochybují, jak zhubnout. Proto je lepší, běh nebo skákání přes švihadlo je nesprávná otázka.

A pomocí lana můžete zhubnout. S pomocí běhu - taky. Oba vám mohou poskytnout vysokou spotřebu kalorií a štíhlé nohy. Hlavní otázka - co se vám líbí více - skoky na hubnutí nebo běžecký pás. V obou případech získáte výsledek. Je to jako jízdní kolo nebo elipsoid - volba je obtížná, ale to nijak zvlášť neovlivňuje dosažení cíle.

Pokud se nemůžete rozhodnout, co pro vás bude nejlepší, jogging nebo skákání přes švihadlo, můžete je kombinovat do svého tréninkového procesu. V jednom cvičení můžete běžet jako rozcvička a v dalším skoku. Můžete jen začít běh a dokončit cvičení s skoky. Existuje spousta možností.

Každý typ kardio je cvičení pro srdce. Systematické cviky v tomto směru nám umožňují optimalizovat práci oběhového systému tak, aby se eliminovalo vyhladění kyslíku ze všech orgánů a tkání našeho těla. To je důležité, protože díky stabilní výživě a dýchání bude každá buňka plně fungovat a pracovat ve prospěch vašeho zdraví.

Je nezbytné zachovat tabulky a vypracovat programy

?

Mnoho lidí si myslí, že je třeba vést záznamy všude, takže používají stůl pro skákání na laně pro hubnutí. Napsali tam všechny své úspěchy. To je správné, protože tato dokumentace vašich sportovních aktivit vám umožní analyzovat vaše výsledky.

Tabulka skokového lana bude užitečná, protože můžete vždy vidět historii tříd a vytvořit strategii dalšího vzdělávání.

Program skákání na laně je stejný plán, ve kterém si nastavíte poměrně dosažitelné úkoly. Pokud jste schopni je splnit - jste dobře odvedeni.

Přínos a újma

Uvažujme o takovém okamžiku. Kromě efektu hubnutí, skákání s lanem prospěch nebo poškození našeho těla? Kdo je může praktikovat a kdo ne?

Z toho, co skoky dávají na laně, může být uvedena vytrvalost, posilování svalů a zlepšování krevního oběhu. Ale co si vybrat, například, běh nebo švihadlo? Bod. Skákání nebude dobrou volbou pro každého.

Řekněme, že nemoc, jako je artritida, může obraz špatně zničit - bude to bolet skočit. Obezita také interferuje s tímto cvičením, protože zatížení na kloubech bude příliš velké. Tučným lidem je těžké skočit na jednu nohu a někdy i na dvě. Je pro ně jednodušší dostat podvrtnutí nebo zlomeninu.

Škody způsobené skákáním zahrnují vystavení kloubům. Opotřebovávají se, jsou zraněni a při vysokých skocích je na kolenou naprosto zbytečná zátěž. Měli byste navigovatpodle vaší pohody. Pokud se při cvičení nebo po nepohodlí objevily v chodidlech, kolenou, stehně nebo dolní noze - aktivní skákání přes švihadlo není lepší.

Od skoků na laně se zrychluje tlukot srdce a dýchání. Doporučuje se, aby nepřipravení lidé začali na ponožkách volným zvednutím 100-150 krát.

Takže, co je užitečné při skákání přes švihadlo: posilují srdce, plíce, svaly. Harm je možné získat pouze tehdy, pokud se u Vás vzpamatujete a zapomenete na pocity ve svém těle. Bolest a extrémní únava jsou nežádoucími pocity při každém cvičení. Také, skákání každý den po dlouhou dobu, můžete si vydělat únavu lýtkových svalů. Důsledky jsou neustálá bolestivá bolest při chůzi a dokonce i v klidu.

Říká se, že výhody skákání přes švihadlo také spočívají ve vytrvalosti tréninku. Toto je velmi relativní prohlášení. O čem to je vytrvalost? Pokud jde o možnost aktivního pohybu a ne dusení po první minutě, pak ano. Ale pokud mluvíme o vytrvalosti, pak jen zčásti. Skoky vlaku vytrvalost. Stejně jako dřepy - vytrvalostní stehna.

Kdo by neměl skákat

Skákání by mělo být dočasně odloženo nebo dokonce zcela zrušeno pro lidi se špatným srdcem, které je nestabilní a toleruje zvýšenou fyzickou námahu.

Kromě toho, protože skákání přes lano soustřeďuje celou zátěž na nohy (ponožky) a telata, jakékoli onemocnění s touto lokalizací bude kontraindikací. Například dočasně nedovolí skočit„Zarůstající nehty“, protože bolestivé pocity budou rušit.

Kontraindikovány jsou také zánětlivé procesy lokální a generalizované povahy. Za prvé, budete cítit bolest každého skoku (koneckonců, tam je mírné třepání). Za druhé (zejména v přítomnosti zvýšené teploty) se zvyšuje zatížení srdce. Tělo je mnohem těžší trénovat v nemocném stavu než ve zdravém. Proto, cvičení jen tehdy, když se cítíte dobře a nechte nás relaxovat.