Výběr cvičení v osteochondróze - zdravý hřbet a krk

Osteochondróza je častým výskytem v populaci rozvinutých zemí. Dnes se tato nemoc začíná projevovat v dřívějším věku než například před 15 lety. Onemocnění může postihnout jakýkoliv kloub, ale nejčastěji trpí lidskou páteří. Jednou z metod léčby v tomto případě jsou cvičení pro bederní páteř, stejně jako její cervikothoracic region.

Cvičení v osteochondróze jsou dodnes jednou z nejjednodušších a nejbezpečnějších metod léčby.

Proč je gymnastika užitečná?

Osteochondróza je léze tkáně chrupavky kloubu. S věkem se výživa chrupavčité části kloubu zhoršuje. To spolu s nedostatkem dostatečného množství nezbytných prvků ve stravě vede k časné degeneraci chrupavky, její mineralizaci, obecně k ničení.

Malá atrofie tkáně chrupavky již ovlivňuje naši pohodu a nazývá se osteochondróza. Nejnebezpečnější osteochondróza je lokalizována v páteři. Mícha prochází páteří, v důsledku čehož existuje nervové spojení mezi hlavou a zbytkem lidského těla.

Poškození chrupavky ovlivňuje bezpečnost nervových kořenů, které mohou být upnuty - v důsledku toho se osoba zastavícítit prsty, paže, nohy, zažívat bolest šířící se na nohu, křížovku a další části těla.

Osteochondróza může také postihnout jiné části těla - kdekoli jsou klouby, může se toto onemocnění objevit. U starších lidí může být lokalizován v rameni, předloktí, kotníku, stehně. V důsledku toho je pohyblivost kloubu silně omezena, ruka nebo noha se nepohybuje nebo se pohybuje velmi špatně v důsledku bolesti.

Je zvláštní, že to bolí pohybovat se s osteochondrózou, ale je to pohyb v těchto situacích, které pomáhají. Pohyb je jedním ze základů léčby problémů s chrupavkou. Společně s hojným příjmem chondroitinu a glukosaminu se setkává s řadou cvičení v osteochondróze.

Je třeba mít na paměti, že jakýkoli spoj je statickou strukturou, sám o sobě nenastane. A pohněte její svaly. A také ji udržujte ve stabilním stavu, svaly. Slabé svaly nejsou schopny udržet kloub v optimální poloze. V důsledku toho se „předčasně“ zlomí.

Posilování svalů páteře je obzvláště důležité.

Gymnastika cvičení je relevantní pro určitou část páteře, ale s jednou změnou. Pokud bolí záda, měli byste provádět nejen cvičení pro bederní sakrální páteř, ale i pro ostatní oddělení. To je důležité, aby se zabránilo osteochondróze krku, například od vývoje. Koneckonců, pokud dolní části zad utrpěl, pak svalový tonus v jeho oblasti je nedostatečný. To naznačuje, že svaly jsou na jiných místech slabé.

Pokud krk bolí, pak gymnastika pomáhá s osteochondrózou cerviko-hrudní páteře. Mimochodem, to pomáhá nejen během nemoci, ale také před nástupem bolesti. Vyzkoušejte to a přesvědčte se sami: periodicky hnětení i zdravého krku není jen užitečná věc, ale také příjemná.

Gymnastika pro různé části páteře

Existuje mnoho různých cviků v osteochondróze páteře v terapii cvičení, je prostě nemožné je všechny sem přivést, takže se jedná o nejjednodušší a nejrelevantnější možnosti.

Upozorňuji na skutečnost, že během akutní bolesti není třeba dávkovat. Bude to jen horší. Výjimka, pokud vám pohyb nepřináší ostré bolesti - pak můžete pracovat.

Klíčem k úspěchu je dát třídám dostatek času, nespěchat, dělat vše pravidelně. Pak léčba pomůže uniknout z chondrosis.

Cvičení páteře jsou cvičení, která je třeba provést v raných fázích fyzické kariéry.

Gymnastiku s osteochondrózou cervikothoracic lze reprezentovat jedním komplexem, ale specificky jsem ji rozdělil na části tak, aby byl snadnější a jasnější.

Krk

Začněme s vrcholem, mostem spojujícím trup a hlavu. Tohle je krk. Její zdraví je klíčem k našemu blahobytu.

Osteochondróza krční žlázy může být vzájemně provázána. Například, když je problém na úrovni prvního krčního obratle, je ovlivněn kloub mezi ním a posledním hrudníkem. Kromě toho osteochondróza málokdy ovlivňuje pouze jeden kloub.

Gymnastika sosteochondróza cerviko-hrudní páteře by v ideálním případě měla být použita nejen pro zjištění onemocnění, ale také pro prevenci, a to ještě před jeho zahájením.

​​

Provádí se při sezení: doma, v hale, v práci nebo dokonce v dopravě. V druhém případě uvažujte o třepání během jízdy, silnice nejsou vždy hladké.

 1. Jemně a pomalu otáčejte hlavou proti směru hodinových ručiček.
 2. Použijte ruce, abyste pomohli naklonit hlavu na pravé rameno a doleva (cvičení s prvky protahování).
 3. Zabalte si hlavu do svých rukou a pokuste se tlačit hlavu ve všech čtyřech směrech, překonat odpor svých rukou. Úkolem je cítit odpor a překonat ho, napínat svaly a nekrčit krk.
 4. Ruce rozdrtí zadní stranu krku od zadní strany krku až po ramena podél svalů s kruhovými pohyby.

Opakujte každé cvičení 5–10 krát pomalým tempem. Pokud pociťujete bolest - přestat dělat.

Hrudník

Některá cvičení v cervikální a hrudní osteochondróze jsou podobná. Začněme s nimi.

  1. Posaďte se, zvedněte ramena a spusťte je. Tento pohyb posiluje trapezius sval - jeho vrchol tvoří zadní část spodního krku a dno je umístěno poblíž lopatek.
  2. Přeložte a roztáhněte ramena. Proveďte tento pohyb desetkrát dopředu a dozadu.
  3. Nejdříve zvedněte jedno rameno, spusťte jej dolů. Nyní zvedněte druhé rameno. Snižte ji.
  4. Nejdříve zvedněte jedno rameno, pak druhé. Ramena snižujte v opačném pořadí.
  5. Kruhové objezdyRamena - pomalu udělejte 10 kol proti směru hodinových ručiček.
  6. Zamkněte kolena a pánev, otočte kolem osy pasu a otočte v hrudní oblasti na maximum v jednom směru a druhým.

Gymnastika s osteochondrózou hrudníku, stejně jako u ostatních, se provádí pomalu. Náhlý, neopatrný pohyb může situaci zhoršit.

Loin

Cvičení pro lumbosakrální páteř by měla být prováděna i po úlevě od bolesti.

Je obtížnější s dolní části zad, nemůžete dělat cvičení na posílení bederní páteře na židli. Není-li na židli možné zakřivit se, vytvořit přirozený průhyb v pase a jako celek vypracovat správné držení těla.

Před cvičením k posílení svalů dolní části zad a jiných cvičení pro záda v osteochondróze, postavte se na váhy a podívejte se do zrcadla.

Pokud je hodnota na stupnici větší než výška (v cm) mínus 100 a plus 10, s největší pravděpodobností byste měli přemýšlet o hubnutí. Konec konců, každý další kilogram je další zátěž na páteři. Velké břicho posouvá těžiště těla: táhne pás dopředu více, než by mělo. Často, bederní osteochondróza u lidí, kteří nejsou spojeni s profesionálním sportem vzniká právě díky objemnému břichu. Provádění cvičení pro bederní osteochondrózu by zároveň mělo dbát na to, aby byla postava pevně utažena a aby se těžiště vrátilo do normálu.

Chcete-li bojovat proti bolesti zad, budete muset pracovat přes dolní část zad astiskněte To se provádí na počáteční úrovni doma, leží na koberci. Pak můžete jít do posilovny.

Nejjednodušší cvičení v bederní osteochondróze:

 1. My houpáme tisk, leží na koberci - ruce jsou zkřížené na hrudi, nohy stojí na podlaze. Mírně zvedneme hlavu od podlahy, bedra je stlačena, hřbet je zaoblen v hrudní oblasti. Děláme 15 krát.
 2. Ležíme na zádech, narovnáme nohy, položíme ruce za hlavu nebo je sklopíme podél těla. Z této polohy střídavě zvedněte nohy. Opakujte pohyb každé nohy 15 krát.
 3. Zapneme žaludek a natáhneme paže dopředu. Z této pozice zvedneme horní část těla, aniž bychom ji naklonili dozadu. Pokud je síla, zvedneme také nohy. Cvičení se nazývá "loď". Ve skutečnosti se jedná o variantu cvičení hyperextenze, kterou lze provést doma. Můžete se pohybovat tam a zpět na otočení. Snažte se dokončit 10-15 opakování.

Cvičení pro bolesti zad může posílit svalový systém a snížit výskyt onemocnění. Jakmile odstraníte syndrom bolesti a začnete trénovat, účinek nebude trvat dlouho.

Posílení zádových svalů při osteochondróze má zásadní význam jak pro sakrální oblast, tak pro všechny ostatní části zad.

Existují závažnější cvičení pro lumbosakrální páteř. Měly by být prováděny po výše uvedených. Jedná se o zvedání nohou v krku (na páteři není žádné zatížení,jeden strečink), zvedání těla na šikmém lavičce pro tisk, hyperextension v simulátoru.

I při osteochondróze je bederní páteř často zachráněna bandáží s různým stupněm tuhosti. O tom informujte svého lékaře.

Odstranit exacerbaci

Cvičení na posílení svalů zad lze provést až po odeznění bolesti. Pro bolesti zad, které se šíří do nohy nebo jiné části těla, měli byste kontaktovat neurologa.

Lékař určí místo svírání a předepíše nezbytnou léčbu. Když bolest začne ustupovat a postupně ustupuje - je to právě okamžik, kdy začít cvičit. A pamatujte, dělejte jen to, co vám nezpůsobuje nepohodlí!

Co dělat dál?

Akutní období uplynulo, pilně jste udělali vše, co potřebujete k posílení svalů zad v osteochondróze (dříve bylo řečeno, jak posílit svaly). Jste dobře odvedeni!

Další scénář 2:

 1. Gymnastiku můžete ukončit, vrátit se do svého dřívějšího životního stylu a znovu pocítit krásu, například osteochondrózu bederní oblasti. K tomu musíte žít tak, jak jste žili dříve.
 2. Nebo se můžete vydat cestou zdraví - pohlédnete na svou dietu, váhu, děláte stejná cvičení pro bolesti zad a další oddělení. Alespoň tak, že bolest už nebyla. Můžete také najít některé další komplexy pro udržení zdraví páteře. Cvičení je nejjednodušší způsob léčby.

Volba je na vás.