Výhody dělá dřepy - který dává cvičení pro muže a ženy

Squatting je základní cvičení používané v mnoha sportovních disciplínách. Vzhledem k různorodosti technik, prvek se používá pro různé účely: hubnutí, získání svalové hmoty, zvedání postavu. Výhody pro zdraví a formu mají jednoduché dřepy a sílu, s váhami.

Přínosy dřepů bez váhy

\ t

Komplexní kombinovaná cvičení mají pozitivní vliv nejen na postavu sportovce, ale také na práci vnitřních orgánů a systémů. Pro začátek navrhujeme podrobně analyzovat přínosy dřepů bez zátěže.

Posílení těla

\ t

Nespoléhejte se na velké svalové objemy, provádějte dřepy vlastní váhou. Pro hypertrofii svalových vláken jsou nutná další zatížení. Pokud je však cílem sportovce tónovat svaly a vypracovat reliéf, pakDřepy bez váhy jsou vhodnější pro všeobecný posilovací trénink.

Úbytek hmotnosti

Squaty zahrnují mnoho svalů. Proto sportovec rychle spotřebovává kalorie a zbavuje se podkožního tuku.

Intenzivní mnohonásobné dřepy mají pozitivní vliv na zrychlení metabolických procesů, což také přispívá ke snížení tělesného tuku.

Zpracování spodní části těla

Pro ženy, které chtějí mít zaoblené hýždě a úzké boky, jsou dřepy hlavním vzdělávacím prvkem. S pomocí některých variant můžete zvýraznit vliv na problémové oblasti. Například plie-squats dokonale zpevňují vnitřní povrch stehen.

Rehabilitace sportovců

\ t

Fyzioterapeuti často zařazují dřepy s volnou váhou do rehabilitačního programu po úrazech nebo operacích. Vzhledem k mírnému zatížení a komplexní povaze tréninku pomáhají tyto prvky účinně obnovit pohybový aparát, obnovit mobilitu.

Posílení kardiovaskulárního systému

Intenzivní squatting s vlastní váhou - plné kardio zátěže. Při rychlostním typu tréninku dochází k rychlému dýchání. Posiluje srdeční sval - myokard, zlepšuje prokrvení celého těla, zvyšuje celkovou vytrvalost sportovce.

Zlepšení reprodukčního systému

\ t

Squaty jsou užitečné pro muže, kteří chtějí mít dlouhý aktivní sexuální život. Přínosy v tomto případě souvisejíse zvýšeným krevním oběhem v pánevních orgánech as přirozenou masáží prostaty, která zabraňuje škodlivé stagnaci, zlepšuje fungování reprodukčního systému.

Výhody Sit-Ups

Mimořádně silné dřepy mají také řadu užitečných vlastností. Například, sportovci zapojení do powerliftingu, dřepy s činka jsou nezbytné, protože poskytují příležitost ke zvýšení tělesné hmotnosti a svalové síly, což bude určitě užitečné v dalších základních cvičeních: bench press a deadlift.

Dřepy se vzpěračskou činkou na ramenou navíc vyvíjejí stabilizační svaly a posilují vazy a šlachy. Proto se sportovec stává agilnějším, zlepšuje se jeho koordinace a pocit rovnováhy. Silné svaly a vazy navíc zvyšují výkonnost.

Při výkonu squatů je stimulován hormonální systém. Jako výsledek, testosteron, hlavní mužský hormon zodpovědný za růst svalů, zvýšená síla, tvorba sekundárních sexuálních charakteristik a normální fungování nervového systému, začne být intenzivně produkován.

Doporučení k provedení

\ t

Pro dosažení pozitivního účinku dřepů je nutné přísně dodržovat techniku. Nabízíme tipy od profesionálních sportovců, které vám pomohou vyhnout se zranění a co nejvíce zvýšit produktivitu školení:

 • Před každým tréninkem dobře promíchejte celé tělo. Pomůže tovyhnout se zranění.
 • Proveďte dřepy s činkou na ramenou ve speciálním rámu, který má dorazy, na kterých můžete bezpečně „ztratit“ váhu.
 • Nepokládejte žádné předměty pod paty. Pokud chcete squat se spoustou váhy, dostat váhu s patou.
 • Začátečníkům se nedoporučuje brát bar s širokým uchopením, aby nedošlo ke ztrátě rovnováhy.
 • Držte hmatník ne níže než zadní deltoidy. V opačném případě se zvyšuje zatížení ramenních kloubů.
 • Aby nedošlo k pádu, nesklápějte trup dopředu při spouštění karoserie.
 • Vzhůru do výchozí polohy "stojící" v důsledku práce nohou, nikoli zadních svalů.
 • Snížení tělesa by mělo být kontrolováno. Je nepřijatelné ostře klesat.
 • Při spouštění nesahejte kolena dovnitř. Kolenní klouby se pohybují v rovině chodidel.
 • Když provádíte dřepy, snažte se odlepit celou podlahu od podlahy.
 • Když děláte cvičení bez další zátěže, posuňte svou tělesnou hmotnost na paty.
 • Podřepte se s činkou na ramenou, zvedněte hlavu a podívejte se vzhůru pod úhlem 50-60 °. To vám pomůže udržet úroveň zad.
 • Nedržte dech. S dechem, nižší, se silným výdechem, vstát.

Začátečníci jsou doporučováni k squatu v Smithově simulátoru. Tento stroj umožňuje bezpečně provádět výkonové prvky.

Aby se předešlo vážnému zranění, doporučuje se používat speciální obvazy na kolena a vzpírání.

Kontraindikace

Squat se nedoporučuje v následujících případech:

 • nezraněná poranění pohybového aparátu;
 • skolióza;
 • vysoký krevní tlak;
 • kýla;
 • srdeční onemocnění;
 • porucha vestibulárního aparátu;
 • doba zotavení po operaci;
 • během prvních 2 měsíců po porodu.

Pokud máte zdravotní problém, před zahájením školení se ujistěte, že jste navštívili lékaře. V opačném případě riskujete sebepoškozování.

Odpovědi na populární otázky

Falešné myšlenky a mýty v podřepu jsou u nezkušených atletů běžné. Zkusme je vyvrátit.

Je pravda, že dřepy mají na růst špatný vliv?

Odpověď . Růst je genetický faktor. Z tohoto důvodu je jeho snížení nesmírně obtížné. Čepice Barbell nejenže nesnižují tempo růstu, ale naopak je zvyšují v důsledku zvýšené produkce hormonů. Ano, to je věřil, že těžké váhy "zmáčknout" tělo, takže sportovec nižší, ale to je vše bez důkazu. Pokud se bojíte o svou výšku, proveďte na konci tréninku na vodorovné liště měkký roztah.

Chcete-li dosáhnout rychlých výsledků, musíte každý den dřepnout?

Odpověď . Svaly nohou jsou při chůzi denně v napětí. Proto musí být dodatečné náklady doprovázeny vysoce kvalitním odpočinkem. Výkonné dřepy se doporučuje provádět jednou týdně. Beztížné dřepy - ne více než třikrát týdně.

Squaty výrazně zvětšují bokyholky?

Odpověď . Dřepy s vlastní tělesnou hmotností neovlivní zvýšení kyčlí. Maximum, které můžete získat, je svalový tonus a tvarovaný reliéf. Pokud provádíte výkonné dřepy s břemeny, pak v tomto případě bude velmi těžké dosáhnout velkých objemů, protože hormonální pozadí dívek je mnohem nižší než u mužů.