Horizontální tah v pákovém trenažéru - otočte záda

Svaly zad jsou druhou největší svalovou skupinou v lidském těle. Ztrácí kromě nohou. Latissimus, nebo, jak oni jsou také nazýváni, křídla tvoří střední část záda. Vývoj těchto svalů činí záda širší, odvážnější a tvoří siluetu ve tvaru písmene V. Jedním z cvičení pro trénink je nejširší pákový tah nebo tah v simulátoru Hummer.

Výhody simulátoru

Pákový tah úmyslně ovlivňuje střední záda. Krása dělá cvičení v simulátoru je, že vaše tělo je pevně stanovena a vaše páteř nemá zkušenosti zbytečné přetížení. Současně můžete použít vertikální a horizontální knoflíky ke změně rukojeti a nastavení výšky sedadla, aby se posunul důraz na horní, střední nebo dolní okraj nejširší.

Výkon účinně rozvíjí záda.

Jinými slovy, provedením tahu v Hummeru získáte dostatečně velkou variaci pohybu, navíc je páteř bezpečná. Ten pak umožňuje pracovat s velkými váhami.

V kladivu je vhodné udělat tah jednou rukou. V tomto případě někteří sportovci dávají přednost výkonu při stání a položení druhé ruky na záda.

Nejširší svaly.

Z pozitivních účinků, které můžete získat zahrnutím cvičení do vzdělávacího programuJe třeba poznamenat, že vývoj velké svalové skupiny dává postavě vizuálně znatelný atletický a sportovní vzhled.

Za zmínku stojí také kontraindikace. V případě problémů s páteří nebo jeho zraněním, jakákoliv cvičení, která zatěžují záda, lze provést pouze se souhlasem lékaře. Zbytek trakce je docela bezpečný.

Technika výkonnosti

Trakce v pákovém trenažéru na zádech se provádí takto:

  1. Připravte zařízení. Nastavte výšku simulátoru na výšku. Při provádění pohybu by měly být ruce nasměrovány na pás.
  2. Posaďte se a položte svá prsa na svislou plochu. Páteř je naprosto rovná, lopatky jsou stlačeny. Roztáhněte ruce a držte rukojeti simulátoru. Pokud použijete úzkou rukojeť, měla by být lokty přitlačena k tělu. Když táhnete horizontální rukojeti (široká rukojeť), lokty jsou umístěny do strany.
  3. Zatáhněte za rukojeti směrem k sobě a držte čepele co nejblíže koncovému bodu pohybu. Hruď během pohybu je přilepena na nosný povrch simulátoru, poloha páteře se nemění. Neohýbejte se. Je také chybou otáčet horní část těla stranou, když provádíte tah jednou rukou.
  4. Snižte hmotnost, ale nevracejte ji do podpěry. Svaly po celou dobu by měly být v napětí.

Pákový efekt se zpravidla provádí ve 3 sériích po 8–12krát. Při cvičení může být zahrnuta spolu s dalšími cvičeními na zádech: činka ve svahu, činka s jednou rukoutyče v blokových simulátorech.

Doporučení pro školení

\ t

Důležitým rysem tohoto cvičení je, že při tažení pák k tělu jsou do práce zahrnuty bicepsy.

Čím více úsilí vynakládáte na bicepsy, tím méně se vaše zádové svaly dostanou. Samotné bicepsy jsou však menší a slabší než záda, a proto se dříve unavují. Výsledkem je, že již nelze vytáhnout a nejširší nejsou správně načteny. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, zkuste vytáhnout lokty a ne kartáče. Zaměřte se na práci svalů zad a pokuste se co nejvíce vypnout bicepsy. Tato schopnost kontrolovat práci svalů nepřichází okamžitě, ale je nutné, aby každý sportovec dosáhl vysokých výsledků.

Zatížení na nejširším základě závisí mimo jiné na tom, zda budete tahat za ramena simulátoru na opasek nebo hruď. V prvním případě je vrchol nejširšího zatížení nejvíce zatížen, ve druhé části je střední a střední část.

Není to tak často, ale stále v sálech jsou pákové trenažéry, které umožňují provádět vertikální tah. To je vlastně lehký analogový pull-up. Umožňují růst nejširších svalů nejen v tloušťce, ale i v šířce.

Tréninkem záda nejenže děláte svou postavu krásnou a atletickou, ale také stabilizujete páteř, čímž přinášíte své zdraví.