Swing nohy na stranu ležící na vaší straně

Kývání nohy na stranu ležící na vaší straně je snadné, ale účinné cvičení, které je součástí mnoha cvičení, aby se vaše nohy a zadek. Vzhledem k tomu, že pro jeho realizaci nepotřebuje speciální vybavení, je často používán při výuce doma.

Svalová práce

Za prvé, kývání nohou na stranu ovlivňuje oblast hýždí, a to střední a malé hýžďové svaly, uzávěr široké fascie. Stabilizátory zátěže také přijímají tělo, a to: šikmé, dolní části zad, extenzory páteře. Navíc, pohyb používá malé svaly nohou.

V klasické verzi působí střední a malé gluteální svaly.

V závislosti na výchozím postavení může být v práci zapojena trajektorie nohy během kývání a otáčení nohy, čtyřhlavých svalů, stehenních bicepsů a velkých gluteusových svalů.

Posunutí zatížení při změně polohy pracovní nohy.

Mělo by být jasné, že Mahi jsou silová cvičení. Jejich realizace může výrazně zlepšit tvar hýždí, ale samy o sobě neprispívají k hubnutí. Pokud je vaším cílem snížit objem, doplňte svůj trénink kardiovaskulárním cvičením a snižte příjem kalorií.

Cvičení

Začněte na pravé straně a natáhněte nohy. Položte jednu ruku na podlahu před vámi na úrovni břicha a opřete se o druhý loket. Ujistěte semůžete udržet rovnováhu v této pozici a je pro vás výhodná.

Klasická verze strany se přesouvá do prostředních svalů:

  • Posuňte levou nohu co nejdále, pokud vám to umožňuje kyčelní kloub. Noha je rovná, únos probíhá vertikálně na stranu, ne dopředu a ne dozadu. Pravá noha, která je umístěna níže, může být mírně ohnuta pro lepší stabilitu.
  • Vraťte nohu do výchozí polohy. Opakujte nastavený počet opakování a přejděte na druhou stranu.
Zvednutí nohy nahoru.

Posunutí přízvuku na gluteus maximus a zadní stranu stehna:

  • Leží na levé straně a mírně posuňte pravou nohu. Současně odřízněte nohu a otočte ji patou do stropu.
  • Proveďte požadovaný počet opakování a přejděte.

Pokud je to nutné, přeneste náklad dále:

  • Z výchozí polohy zvedněte a posuňte nohu dopředu. Zastavte s malou špičkou ke stropu.

Kombinovaná verze pro ty, kteří potřebují pracovat najednou:

  • Klekněte dolů. Opřete se doleva a položte levou ruku na podlahu a ohněte pravou ruku na loket a položte ruku za hlavu. Vyrovnejte levou nohu a zvedněte ji až k rovnoběžce s podlahou. Toto je výchozí pozice.
  • Při vdechování posuňte zvednutou nohu dopředu. Toto je první fáze.
  • Při výdechu vezměte stejnou nohu zpět - druhou fázi.
  • Opakujte vlnu zadaným počtem časů.
Tento postup bude okamžitě zahrnovatněkolik svalových skupin.

Je dostačující pro začátečníky, aby na každé noze udělali 2 sety, a ti, kteří věří ve své schopnosti, mohou svůj počet zvýšit na 3-4. Počet opakování v přístupu - 15-20.

K dosažení stabilního výsledku a harmonického vývoje svalů dolní části těla kombinujte pohyby s jinými silovými cvičeními. Dokončete každou lekci strečink.

​​

Využití zátěže

\ t

Když jste plně zvládli cvičení a jste schopni vykonat maximální počet opakování, mouchy začnou ztrácet svou účinnost. Chcete-li se tomu vyhnout, vyzkoušejte pokročilé verze tahů. Konkrétně - aplikovat zátěž.

Provedení s váhou.

Hmotnost závaží na nohy o hmotnosti 0,5–1 kg. To bude obtížné provádět pohyby a svaly pracovat ještě intenzivněji. Pro stejný účel můžete použít gumovou rozpěrku nebo pásku.

Mávání nohou je nepostradatelným cvičením pro čerpání hýždí. Jeho pravidelná implementace významně zlepší tvar dolní části těla a přivede svaly na požadovaný tón.