Vytahování s kipingem - co to je a proč jsou potřeba?

Ve světě sportu existuje spousta sporů o tom, jak provádět cvičení. Dnes bych chtěl mluvit o jednom z typů pull-upů, které se nazývají kipping pull-up.

Co je to kipping?

Kipping je jedním z typů utahování, při kterém se zatížení rukou snižuje v důsledku impulsu, který vzniká v důsledku kývání těla. Mnozí se domnívají, že kipping je snadnější typ pull-upů. Toto tvrzení je jen částečně pravdivé.

Účinek na svaly horní části těla při provádění kippingu je znatelně menší, ale tělo tráví stejnou částku při cvičení díky energii jiných svalů. Klouby a šlachy navíc zvyšují zátěž. Cvičení proto lze považovat za relativně traumatické.

Kipping je obvykle používán profesionálními crossfit sportovci pro rychlé a méně energeticky náročné pull-upy. Proto sportovec provádí opakování rychleji a jejich počet se výrazně zvyšuje.

Příběh vzhledu

Pravidla první soutěže crossfit obsahovala doložku o stažení, která stanovovala, že brada by měla být jakýmkoliv způsobem nosena přes příčku. Na základě toho můžeme konstatovat, že Kipping nebohoupání není porušením pravidel. Pro dosažení maximálního výsledku sportovců byla tato technika vyvinuta.

Zpočátku, tento druh pull-upů nešel dále než profesionální soutěže, ale s rozšířeným crossfit po celém světě, začátečníci sportovci začali používat. V dnešních crossfit soutěžích nejsou prakticky žádní atleti, kteří provádějí klasické tahy na břevnu.

Málokdo si myslí, že riziko nepřipraveného těla je kipping. Pokud má sportovec špatně vyvinutý ramenní pásek, zejména klouby a vazy, pak je zde velmi vysoké riziko zranění.

Někdy i ti sportovci, kteří nejsou schopni udělat několik klasických pull-upů, používají kývání. A škodí jejich zdraví.

Příprava pro kopírování

Nejprve se rozhodněte, zda tuto techniku ​​zvládnete. Pokud nejste profesionální crossfit sportovec, pak s největší pravděpodobností "hromadu" nepotřebujete.

Před přímým provedením pull-upu ve stylu kippingu musíte vážně připravit ramenní opasek pro větší zatížení.

Aby se zabránilo intenzivnímu kývání z poškození kloubů a svalů, postupujte podle těchto pokynů:

  1. Měli byste být schopni provádět 5 čistých klasických pull-upů. Nemyslete si, že je to snadné. Vyzkoušejte z pozice škubnutí, aniž by škubla a hladce rozběhla bradu nad příčkou, po dobu 2-3 sekund v této pozici a pak hladcejít dolů do výchozí pozice. Pokud se vám podaří provést 5 klasických pull-upů v několika přístupech, pak můžete začít postupně zahrnovat trénink.
  2. Teď začni zkoušet kippy, ale trochu po kousku. Nezapomeňte mezi opakováním pozastavit. Můžete také provést dvě pull-up a po druhé provést hladké spouštění do výchozí pozice. Zpočátku se ani nepokoušejte provádět mnoho opakování v řadě, musíte nejprve zdokonalovat techniku ​​provádění a teprve pak pracovat na propojení opakování. Když počet opakování opakování dosáhne 7-10, můžete pokračovat.
  3. Alternativní kipping a klasické pull-upy. Proveďte klasický přístup a pak „dokončete“ svaly s balíky. Bez ohledu na to, jak jste unavení, musíte provést zpoždění nahoře. Když celkový počet opakování dosáhne 15-20, pokračujte dalším cvičením.
  4. V tomto kroku se musíte naučit, jak propojit repetice společně. Když začne dobře dopadat, zkuste postupně zvyšovat rychlost.
  5. Nejtěžším krokem je naučit se motýlky. To dává větší rychlost provedení, ale také vyžaduje více dovedností, fyzické přípravy a dovedností.

Technika

Kipping se provádí ze vízového režimu. Výchozí pozice je stejná jako u klasických pull-upů. Za prvé, nohy jsou vyhozeny zpět, pak jsou nohy vyhozeny dopředu a díky výslednému impulsu je tělo vyhozeno nahoru. Na samém vrcholuJde o to, abychom se zdržovali na sekundu nebo dvě a pak sestupovali otočením nohou dozadu. Pohyb těla se podobá oblouku.

Motýl je pokročilejší typ kippingu. To je používáno profesionálními crossfit sportovci najmout velký počet pull-upů v krátké době. Charakteristickým rysem motýla styl je kontinuita opakování. Nemusíte se zdržovat v horním bodě - po vzestupu ihned následuje spouštění. Díky tomu je čas uložen. V tomto případě se tělo pohybuje v elipse.

Potřebujete to?

Jak jste již pochopili, kipping a butterflys jsou specifické typy pull-upů. Jsou potřeba pouze v případech, kdy je třeba v krátké době provést mnoho opakování, což je nutné pouze v profesionálních soutěžích crossfit.

Kipping je také užitečný v závěrečných fázích tréninku, kdy musíte konečně „kladivem“ svaly vašich rukou a ramen. Kipping nevytváří svalovou hmotu. Využití nebo ne v jejich tréninku rozhoduje každý sám za sebe.