Zvednutí převratu na příčce

Zvedání s převratem (nebo zvednutím převratem) je klasické cvičení ve vodorovném pruhu, které vyžaduje dobrou fyzickou přípravu a koordinaci. Když je prováděn, sportovec prudce zvedne a zároveň zvedne nohy dopředu, čímž se provede revoluce těla přes příčku.

Tento prvek je obsažen v mnoha normách pro tělesnou kulturu a je také používán při tréninku na baru.

Jaké svaly fungují?

Při provádění výtahů s převratem se posilují břišní svaly a svaly, které se podílejí na klasickém utahování (biceps, triceps, delta, nejširší, lichoběžník).

Horní nohy zakidyvayutsya na úkor tisku.

Kromě toho tato cvičení rozvíjejí koordinaci pohybů, naučí vás plně ovládat své tělo a vypočítat úsilí svalů. Také dobře trénovaný vestibulární aparát.

Kontraindikace

Zpravidla již trénovaní sportovci, kteří si dobře uvědomují zvláštnosti svého vlastního organismu a mají dostatečnou fyzickou sílu, začínají růst. Toto cvičení není pro začátečníka s největší pravděpodobností možné. Ale jen pro případ, měli byste uvést možné kontraindikace:

  • Poranění rukou, loktů nebo ramen.
  • Problémy s tlakem, bolestmi hlavy a jakýmikoli chorobami hlavy.
  • Porušení koordinace pohybů.

Nesmíte se snažit o převrat, pokud se můžete jednou nebo dvakrát zvednout. V tomto případě hrozí nebezpečí zlomení a zranění. To znamená, že se musíte nejprve naučit základní prvky na panelu.

Technika

Chcete-li se naučit, jak se s převratem zvednout, musíte nejprve vypracovat prvky tohoto cvičení. Jedná se o pull-up a zvedání nohou k příčníku. Když se můžete zvednout 15–20 krát a zvednout rovné nohy, můžete říci, že máte dostatek fyzické síly.

Technika:

  1. Uchopte vodorovnou tyč s širokým širokým uchopením. V tréninku jsou povoleny další drapáky, ale široká je klasická verze.
  2. Dále musíte současně vytáhnout nahoru a silně zvednout rovné nohy nad úroveň příčky. Setrvačnost pohybu by měla být dostatečná, aby nohy překročily horizontální čáru. Otřes nastává v době, kdy váha nohou převažuje, a začnou padat dolů, tažením těla nahoru. V tomto okamžiku je příčka na úrovni pásu.
  3. V posledním bodě pohybu, kdy už nohy spadly, musíte narovnat ruce a přesunout se na doraz na příčce.

Někteří sportovci nejprve zvednou nohy a pak zvednou nohy, nebo naopak zvednou své rovné nohy co nejvíc k břevnu a pak jen zvednou rukama. Současné provádění těchto fází však dělá cvičenímnohem jednodušší.

Existuje také možnost zvedání s výkyvem s nahromaděním. V tomto případě sportovec skočí na břevno a hodí nohy vzhůru silou setrvačnosti. Tato technika je však považována za nesprávnou a je lepší, když si na to zpočátku zvyknete.

Peří nebo devět

Toto je název komplikovaného stoupání s převratem. Pro peří je nutné nejen točit přes příčku, ale i bez dotyku s břichem. To znamená, že jediná část vašeho těla, která se dotýká vodorovné tyče, je vaše ruce.

Cvičení je obtížné, vyžaduje vynikající fyzickou zdatnost a dokonalou techniku. Chcete-li se naučit, jak to udělat, musíte maximálně vypracovat klasický výtah na vodorovné liště.

Jaká cvičení jsou potřebná pro školení?

Jak bylo uvedeno výše, pro trénink s převratem se musíte naučit dvě věci: zatáhnout a snadno zvednout nohy od závěsu k příčníku. Břišní svaly hrají v tomto cvičení velmi důležitou roli.

Posílení tisku.

Také, které by na první pohled mělo neočekávaně fungovat na protahování. Zkuste stát na podlaze se zády rovnou a dlaněmi na podlaze. Pokud se vám to nepodařilo, strečink je stále nedostatečný a na vodorovné liště bez ohybu nohy bude „dvojité složení“ problematické. Proto věnujte zvýšenou pozornost protahování hamstringů.

Při podrobném zkoumání se zdá, že zvýšení převratu na příčce není tak obtížné. Trpělivost v kombinaci s některýmifyzickou sílu a znalosti technologie, a vše bude dopadat!