Proč se dolní část zad zranila, když potřásla s tiskem a co s tím dělat

Proč má člověk bolesti zad? Jsme v ohrožení. Srovnáme-li kostru vyšších obratlovců a lidí, zjistíme, že je mnoho společného. Ale člověk chodí po dvou nohách a zvířata častěji na všech čtyřech tlapách. Proto zvířata prakticky nemají bederní osteochondrózu, meziobratlovou kýlu. A mezi lidmi si každý druhý člověk alespoň jednou stěžoval na bolest zad. A každý pátý to cítil, když se tisk potřásl.

Proč mi bolí záda?

Vzhledem k tomu, že chodíme po dvou nohách, to znamená, že jsme většinou ve vzpřímené poloze, naše páteř je pod obrovským tlakem. Přirozené zakřivení páteře zajišťuje dobré odpružení a ochranu disku.z vymazání. Ale náš způsob života všechny tyto přírodní myšlenky redukuje na nic.

Dospěli jsme k závěru, že aby vaše záda byla zdravá, musíte ji pořádně udržovat po celý den. Bolest se může objevit v kterékoliv části páteře, ale nejčastěji jí trpí dolní část zad.

Uvnitř páteře je malý kanál. To ubytuje míchu, od kterého tucty míšních nervů vejdou do těla. Příroda je navržena tak, aby každý nerv procházel zvláštními otvory a nic mu nebrání.

Mezi páteřemi jsou chrupavčité kotouče, které zajišťují odpružení při pohybu. Normálně, kvůli těmto diskům, malá vzdálenost je udržována mezi páteřemi. Pokud se něco pokazí, disky se mohou deformovat (například když se objeví kýla), nebo jednoduše zhroutí. Nerv, který se dříve cítil v pořádku, začíná sevřít mezi obratle. A je to velmi bolestivé. Nerv je zapálen, nervový impuls je blokován v koncovém bodě a zpět. Všechno může skončit velmi smutně - není žádná inervace, neexistuje žádná kontrola nad částí těla.

Nejčastěji je tedy bolest v dolní části zad spojena se svíraným nervem. To není jediný důvod. Dnes, mnoho lidí jde s low-set džíny, pasu holé. Neustálý účinek chladu na tuto část těla způsobuje nejen zánět vnitřních orgánů, ale i nervy. A znovu, člověk zažívá bolest v dolní části zad. Příčinou bolesti může být poškození obratle, mikrotrauma dolních svalů.

Jaktrénovat tisk pro bolesti dolní části zad

Máte-li sevřený nerv, nebo máte krvácet, bolest se během tisku zvýší. Často jsou chvíle, kdy není nic takového, a tisková cvičení stále způsobují bolest.

Důvod je jednoduchý: vaše svaly jsou příliš slabé, aby zajistily bezpečné držení těla během cvičení. Předtím, než bolest projde, musíte trénovat zvláštním způsobem.

V jakých případech mohou bolesti zad během cvičení na břišních svalech

Cvičení v římském křesle a šikmé lavičce často způsobují bolesti zad v prvních časech. Proč?

Důvodem je skutečnost, že svaly nejsou dostatečně čerpány, aby podporovaly vaše tělo v horizontální poloze bez podpory. Páteř se začíná deformovat a obratle se pohybují vůči sobě. To vede k mírnému podráždění kořenů páteře, které cítíte ve formě bolesti.

Pokud jste již dlouho cvičili a zkoušíte nové břišní cvičení, může se u této možnosti objevit bolest: zvedání nohou ležící na lavičce s následným oddělením pánve od ní. Vaše nohy zároveň stoupají. V době odloučení můžete cítit ostrou bolest.

Nadváha je nepřítelem páteře

Pokud někdo z vás ležel na neurologickém oddělení a viděl pacienty s radiculitidou, zná jedno tajemství. Téměř všichni pacienti s radiculitidou jsou plný lidí. Alespoň mají velké břicho.

Již chodíme po dvou nohách, zátěž na páteři je již s omezeným zdrojem větší. A pak je tužaludek, který nutí dolní část zad, aby se prohloubil více než je nutné k udržení rovnováhy při chůzi. Ani jeden z nich břišní tisk v tomto případě a nemůže mluvit. Proto je úkolem číslo jedna - odstranit břicho. Věřte mi, je to nejtěžší. Protože výchozím bodem je velmi zanedbaný stav. Pak udělejte něco jen líného a fyzická forma je tak pomalá, že každé cvičení bude jako mučárna.

A čím větší váhu a žaludek vzpomínáte, tím horší bude páteř. Zeptejte se jakékoli matky, jaké to je, když máte, dokonce i dočasně, velké břicho.

Je bezpečné praktikovat, když bolí záda

Vše záleží na povaze a typu vaší bolesti, státu jako celku. Pokud se jednoho dne budete cítit bolest při kývání tisku, musíte to vyřešit. Než půjdete k lékaři, udělejme experiment:

  1. Na podlahu ve vaší domácnosti položte fitness podložku. Zajistit absenci návrhů.
  2. Lež na zádech. Dejte ruce za hlavu, nohy dohromady. Pravou nohu zvedněte co nejvíce nahoru. Vytáhněte ji, pokud to vaše svazky umožňují.
  3. Poslouchejte sami - je nějaká bolest? Pokud ano - kontaktujte svého neurologa.
  4. Pokud ne, udělejte to samé s druhou nohou. Už to nebolí? Skvělé, pak před římskou židlí po dobu několika týdnů, tímto způsobem se pohybujte svaly.

Další test:

  1. Opět leží na podložce na zádech. Ruce za hlavou.
  2. Ohněte nohy na kolenou.
  3. Zvedněte tělo nahoru, začněte u hlavy. Pokud se v určitém okamžiku cítíte bolest - doporučujemecvičit před tímto bolestným okamžikem. Bolest bude postupovat a můžete jít na římskou židli. Ve skutečnosti připravujete svůj tisk ke zvýšení zátěže klasickými zvraty.

Pokud to bolí vás ohýbat, chodit, a dává bolest na nohu, hýždě, doprava nebo doleva v pánvi - je čas navštívit lékaře. Někdy se stane, že se ohnete, a lékař vás už ohne.

Režim „Magic“ pro překonání bolesti v posilovně

Pokud jste přišli do posilovny poprvé a začali se tisknout v římském křesle, bolest je normální. Není třeba se bát, vaše svaly prostě nejsou připravené. Další věc, pokud jste předtím měli bolesti zad, a vy jste byl diagnostikován s nějakou bolest. A dokonce i ve druhém případě se nevzdávejte - uspějete!

Systém pro začátečníky:

  1. Prozatím zapomeňme na římské křeslo. Budeme houpat tisk na podlaze a házet nohama na lavičku. Chcete-li to provést, přesuňte lavičku tak, že pokud zvednete boky kolmo k podlaze, bude přesně pod koleny. Výchozí pozice jsou ruce za hlavou. Uděláme 2-3 přístupy 15 krát. Střídáme rovné výtahy se šikmým (tj. Pravé koleno se táhne k levému kolenu a naopak).
  2. Zvedněte nohy ležící na podlaze. Případně můžete zvednout nohy na podporu. K tomu je třeba položit lokty na loketní opěrky připevněné ke stěnám nebo speciální simulátor pro tisk. Nohy jsou mírně ohnuté na kolenou - zvedáme je 2–3 sady 10–12 krát (pohody).
  3. Nezapomeňte pumpovat a svaly -antagonisty. Cvičení "loď", nebo hyperextension bez zatížení. Pokud zraníte - udržujte své držení těla!

Po 2–3 týdnech takového školení (2–3krát týdně) bude váš tisk připraven pro římskou židli a šikmou lavici. Cvičení můžete provádět s břemenem.

Pokud jste utrpěli zranění, měli byste se poradit se sportovním lékařem o tom, co lze a co nelze udělat. Je to sportovní lékař, který by vám měl něco poradit, protože v tomto případě vám klasická medicína nic nenabídne. Kromě, samozřejmě, "buďte opatrní." A jak je to "opatrnost" - hádejte sami.

Existuje mnoho diagnóz. Musíte vědět, co bylo pro vás specifické. Přečtěte si, co v každém případě doporučujeme udělat. Mezitím můžete tisknout doma, střídavě zvedat nohy a tělo několikrát týdně.

Pokud máte ostré bolesti - je naprosto nemožné cvičit, dokud neodstraníte zánět. Dokonce i na podlaze.

Zátěž a bolest zad

\ t

Mnozí nováčci, kteří cítí, že je pro ně snadné houpat tisk na římské židli, zabírají palačinky. Oni vezmou 15 kg a začnou škubat, třesou svaly tisku. To, co se v této chvíli děje v jejich hlavě, je tajemstvím století. Je však jasné, jak trpí dolní část zad. Je zdeformovaná.

Svaly nemohou ještě držet tělo bez váhy a člověk chytí břemeno. Páteře jsou šikmé, disky jsou vymazány. Zadní strana je postupně zraněna. Tato újma se navíc projeví ne okamžitě, ale jakmile má člověk deficitkloubotvorných látek ve stravě.

Nedoporučujeme se bezprostředně zabývat římskou židlí, která by byla zatížena začátečníky a těmi, kteří měli bolesti zad. Posílit svaly, cvičení po dobu 2-3 měsíců, než si vyzvednout palačinka nebo činka. A pokud si vezmete váhu, je lepší ji přitlačit na hruď.

Nebezpečné cvičení pro tisk, způsobující bolest

Existuje takové cvičení pro čerpání bočních břišních svalů. Provádí se v blokovém rámu na spodním bloku. Stávají se bokem ke spodnímu bloku a nutí boční svaly, aby přitáhly váhu k sobě. V tomto bodě je velmi nežádoucí zatížení na pás - shora dolů a trochu stranou. S bolestí zády k aktivaci zánětu stačí jeden takový přístup s váhou.

Buďte opatrní. Pokud páteře bolí během ab cvičení, nebo jste dříve cítil bolest, tato možnost není pro vás.

Jak léčit bolesti zad

\ t

V nemocnici

Řekněme vám něco o tom, co vás čeká v nemocnici, pokud se obrátíte na schůzku.

Nejvhodnější je kontaktovat specializovaná ultrazvuková centra než místo bydliště u neurologa. Faktem je, že ve státní instituci můžete jednoduše odmítnout pomoc s odkazem na váš mladý věk. A to se stává poměrně často. Lékař se bude dívat na navenek zdravého sportovce a mávat rukou.

V ultrazvukovém centru obdržíte ultrazvukovou diagnózu lumbosakrální páteře a přesně určíte, co se tam děje. Dále je schéma jednoduché - protizánětlivé léky, vitamíny a případněortopedický pás s žebry. Ten druhý bude velmi užitečný, ujistěte se, že je skladujete. Ale pouze pokud vám to doporučí. Někdy to není úleva od bolesti a bude užitečná pouze při nošení těžkých břemen.

Ve vážnějších případech může situace dosáhnout hospitalizace, například při akutní radiculitidě nebo rychle rostoucí meziobratlové kýle.

Domy

Ortopedický pás vám ušetří doma. Noste ji pokaždé, když bolí vaše páteř. Obvykle trvá 1 hodinu denně, aby se zmírnil zánět. A pak musíte pracovat na břišní svaly. Pozornost, s bolestmi vyzařujícími ze sakrální, pás nedává analgetický účinek, protože tento úsek páteře neudržuje.

Dokonce i ti, kteří se dostali do neurologického oddělení s radiculitidou, kteří se nemohou během 2-3 dnů plně rozpojit, lékaři doporučují fyzioterapii. Skládá se z 8-10 lehkých cviků, ve kterých pracují jak břicho, tak záda. Máte nápovědu? Swing vaše břicho a zpět, a nikdy (nebo téměř nikdy) vaše bedra bude bolet.

Jděte na jakékoli sportovní hřiště, cvičte tam. Zvedněte nohy visící na vodorovné liště, otočte lisem na rovnoběžných tyčích. Rázně jděte s koleny vysoko před vámi. Dělejte, co můžete, a nedívejte se na ty, kteří nic nedělají.

Vlastnosti výživy

Každý říká, že výživa by měla být vyvážená. A co to znamená, kromě optimálního poměru BJU? Vitamíny - jednou! Aktivní doplňky - dvě! Ne tělodostatek polynenasycených mastných kyselin - jíst nerafinovaný slunečnicový olej a 1 lžíci denně.

Naše klouby mají nedostatek elastických látek - kupujeme drogy chondroitin a glukosamin. Jíme 2 krát ročně po dobu jednoho měsíce.

Vitamíny jsou nejlepší sporty (jsme sportovci). Mimochodem, sportovní vitamíny jsou dražší než běžné lékárny, ne kvůli některým chladným značkám, ale kvůli složení. Podívejte se na koncentrace pracovních látek v nich. Proto je lepší pít tyto vitamíny, spíše než lékárny. Bude to mnohem více smyslu.

A nezapomeňte na rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů pro normální průběh síly a svalové hmoty.

Zvláštní případy

Je možné pumpovat do posilovny, když máte velké břicho

Toto je samostatné téma plné tisíců nuancí. Velké břicho vám dá bolest, i když zvednete tělo, když ležíte na podlaze. Co říci o římském křesle.

Dobrá volba pro vás je fitball cvičení. Pokud bolí záda, je nejlepší trénovat s podporou. Pokud vaše svaly nejsou připraveny na samostatnou práci, bude míč velmi potřebným objektem pro vaše cvičení.

Především musíte odstranit tuk z břicha. Paralelně můžeme spíše posílit jeho svaly, než něco pumpovat. A budete muset začít s malými amplitudami. Pokaždé, když se snažíme zvětšit amplitudu pohybu.

Například při zvedání těla, ležícího na podlaze, se nejprve pokusíme zvednout hlavu, pak krk, hrudník. Kdysi dávnoplný záznam, všimnete si, že nic neublížíte. A pak můžete celý přístup udělat bez bolesti.

Pamatujte, že žaludek zabíjí páteř. Proč ne zhubnout!

A ještě jedna důležitá zásada výcviku: "Sám se třásnu, protože se mi to líbí, je to užitečné." Nezáleží na tom, doma, v tělocvičně - práce se děje, svaly jsou vycvičené. Pak se nepoškozujete.

Výcvik osteochondrózy

Osteochondróza je běžnou příčinou bolesti zad při posilování tisku. Toto je počáteční fáze destrukce meziobratlové ploténky. V této fázi můžete tento proces zavést k obnovení. Dostačující k zajištění správné výživy, cvičení a používání ortopedického pásu (v určitých případech pomáhá s porážkou konkrétních obratlů).

Cvičení pro tisk by měla být vybrána striktně individuálně na základě následujících doporučení:

  1. Začněte malý, postupně přecházejte k těžším cvičením.
  2. Pokud to bolí, přestaňte to dělat. Bolest během cvičení může jít do zhoršení. Příští den vám ublíží, abyste se ohnuli.
  3. Odstraňte jakékoli cvičení, při kterém zažíváte bolest ve svátosti a výše.
  4. Nejprve zkuste posílit svaly na fitbalu.

A jedno důležité doporučení, které se netýká tisku: pokud nosíte závaží, noste ortopedický pás. Vylučujete negativní vlivy hmotnosti na ne-chrupavkové disky.

Mějte na paměti, že mezi stavci by měl býtbýt vrstvou - a musí být chráněna.

Křídla houpavá

Meziobratlová kýla vzniká v důsledku prasknutí meziobratlové ploténky v pozdějších stadiích osteochondrózy. Pokud neučiníte nezbytná opatření k posílení svalů a správné držení těla, meziobratlová ploténka se nezastaví a přestávky.

Můžete žít s kýlou, pokud není příliš velká a na nervové kořeny dostatečně netlačí. Pak se bolest necítí tak často a jen v nesprávné poloze během cvičení. Proto je třeba pečlivě trénovat břišní svaly.

Základní zásady odborné přípravy tak, aby nebyly bolestivé a škodlivé:

  1. Je nemožné, aby byla pánev ve vzduchu (jako v římském křesle).
  2. Neodtrhávejte umyvadlo z lavice. Je povoleno cvičit na nakloněné lavici vzhůru nohama, ale pánev by měla být přitlačena k povrchu lavice. Jinak zhoršení, bolest, chirurgie.
  3. V akutním období, pokud pociťujete bolest, nemůžete se zapojit. Je nutné léčit, zmírnit záněty a teprve potom švih.
  4. Nezatěžujte záda. Do tréninkového režimu je nutné vstoupit postupně. Zde je další zatížení nepřijatelné. Začněte s malým počtem opakování, pracujte v pohodlném režimu.
  5. Práce bez zátěže.
  6. Pravidelně kontrolujte kýlu. Pokud roste, je třeba ji léčit. A také se stává, že se snižuje.

Vzdělávání pro těhotné ženy

Budoucí maminky, které milují posilovnu, ji navštěvují v prvních měsících těhotenství. Varujeme tonemůžete to udělat!

Pro vás, milé dámy, byly vytvořeny speciální programy, které se nazývají „pro těhotné ženy“. Tyto programy jsou zaměřeny na:

  • odstranění zatížení pánevních orgánů;
  • vyloučení výkonových cvičení;
  • vylučují náhlé pohyby, trhnutí, skoky, hladovění kyslíkem atd.

Tudíž můžete břišní svaly pohybovat pouze na fitbalu a pomocí speciální techniky. Pamatujte, že nyní jste také zodpovědný za dítě. Zaregistrujte se na speciální programy pod přísnou kontrolou profesionálů.